דיגיטלית או רגילה ?

Honey Bunny

New member
דיגיטלית או רגילה ?

שלום רציתי לדעת באיזה סוג מצלמה יותר כדאי להשתמש? דיגיטלית או רגילה? כי מצד אחד סתם בא לי להתחיל לצלם בחובבנות ואני יודעת שברוב הפעמים אני לא אהיה מרוצה מהצילומים, וגם חבל להשקיע בהרבה חבילות של פילם אם רוצים לצלם הרבה בכמה נסיונות כל דבר...וגם בסריקה עם סורק ביתי האיכות יוצאת על הפנים.. מצד שני, זה באמת נכון שמי שמצלם מקצועי משתמש רק ברגילה בגלל האיכות וגם כששולחים צילומים למגזין נגיד, הם מקבלים רק תמונות מפותחות? (למרות שאני לא מבינה את ההגיון בזה הרי בכל מקרה הם סורקים את התמונות, לא?...) מקווה שתוכלו לעזור תודה אגב, באיזה מצלמות אתם משתמשים בד"כ?

LazyGecko

New member
אני מצלם 90% בדיגיטלי

זה מאוד תלוי באופי הצילום. צלמי עיתונות למשל כמעט כולם מצלמים רק דיגיטלי. כל העיתונים הגדולים בארץ זרקו את ניידות הפיתוח פילם לפני שנתיים. צלמי סטודיו רבים עדיין משתמשים בפילם, במיוחד אלו שעובדים עם פורמט בינוני. למי שלומד, צילום דיגיטלי מאוד עוזר להאצת תהליך הלמידה. יש יתרונות לפילם ויש לו גם חסרונות. ואגב, גם לפילם יש "רזולוציה" בסופו של דבר פילם זה גרגירים שמקבלים צבע מסויים. כמה "מגה פיקסל" יש בפילם ? קשה למדוד, זה תלוי בהרבה דברים. אני ראיתי מאמרים שקבעו שפילם זה 5MP וראיתי כאלו שממדו שזה 20MP.

למעלה