דיאטת השמנה

nickname111

New member
דיאטת השמנה

שלום
בן 23, שוקל באופן קבוע מזה שנים סביב ה50 קילו. היום 51 והכי גבוה שהגיע אי פעם זה 53-54
אני מתקשה מאוד להעלות במשקל, משתדל לאכול מסודר, אוכל לאהוב, אין לי בעיה עם אוכל
הבעיה היא שאני לא יכול לאכול הרבה בארוחה אחת, שבע די מהר, בעיה אחרת יכולה להיות חילוף חומרים מהיר
לפני הצבא ניסיתי לשתות משקה גיינר לעלייה במשקל, הצלחתי בחודש בערך 2 קילו, אך מהר מאוד הם ירדו.
אם אני לא אוכל יום שלם מסודר, או מפספס ארוחות, מייד יכול לרדת קילו שלם. זה מתסכל מאוד.
אני צריך גם בלי קשר למשקל הכללי, לצורך מסויים, להעלות את כמות השומן אצלי בגוף (אם אני לא טועה לפני שנה נבדקתי ואחוז השומן בגוף היה בערך 7%)
דיאטנית מהקופה לא עזרה. אני צריך תוסף מרוכז, או תוספת מוגברת ממש נוסף לארוחות היומיומוית.
התחלתי להתאמן במכון כושר עכשיו, בעיקר על פעילות אנאירובית כדי לא לשרוף הרבה קלוריות.
וכמובן השאיפה שלי היא לצאת מהגבול תת משקל הזה (גובה 168 בערך) ולהוסיף עוד 5-8 ק"ג לעצמי.
איך ניתן להשיג את התוצאה כמה שיותר מהר?

תודה לעוזרים!!!

תגובה לשאלתך.

שלום רב,

כל אחד נולד עם מבנה גוף ומטען גנטי אחר, אתה מציין כי אתה שוקל באופן קבוע מזה שנים בסביבות ה 50 קילו. יכול להיות שזה המבנה גוף שלך ולא תמיד ניתן יהיה להילחם ולעלות במשקל.
כמובן אני רואה זאת מנקודת מבט שהכול תקין מבחינת בדיקות הדם ואתה לא נמצא במצב של תת תזונה.

כמו כן אני מציעה לגשת לסבב בדיקות יותר מקיף שיגיע לסיבה האמיתית שאינך מצליח לעלות במשקל.

מה שכן ניתן לעשות הוא להוסיף לתזונה מזונות אשר יזינו את גופך ויספקו לו ערך קלורי גבוה וכתוצאה מכך יכולה להיות עלייה במשקל. מדובר על מזונות כמו שיבולת שועל, אגוזים, שקדים, אבוקדו, טחינה משומשום מלא, שמנים מהצומח וכולי..

התחלת לעסוק בפעילות אנאירובית ולכן אתה יכול להוסיף לתזונה היומית אבקת חלבון איכותית אשר מעלה ומשקמת מסת שריר. צריך להוסיף 1.6-1.8 גרם חלבון לכל קילוגרם גוף בפעילות כוח ואנאירובית.
לחברת סולגאר יש אבקת חלבון מי גבינה שנקראת Whey to go אשר מגיעה עם מכלול שלם של חומצות אמיניות חיוניות וחלבון בעל ערך ביולוגי גבוה. כמו כן נקייה מרעלים, ממתיקים וכולי...

הייתי ממליצה בנוסף לזה להוסיף מולטי ויטמין מינרל שנקרא VM2000 אשר ימנע חסרים ברכיבי תזונה חיוניים, יחזק את מערכות הגוף השונות, יגרום להגברת החיונית והאנרגיה, במיוחד במהלך פעילות הגופנית.
שווה לנסות לגשת למטפלים אשר מתמחים ב"דיאטת השמנה", טיפול אישי ומקיף יותר שמותאם לצרכים שלך יכול להגיע לתוצאות טובות.

אשמח לעזור בכל שאלה נוספת,
בהצלחה.
אביבית שלום

nickname111

New member
תגובה

שלום אביבית, מס' שאלות:
1. לא רשום בקישורים מחירים למוצרים אלה.
2. לגבי האבקת חלבון שהמלצת:
-מדוע את ממליצה אבקת חלבון? ידוע לי שמומלץ לצרוך כזו במקביל לאימון כושר, ופעם ניסיתי אבקה כזו.
-למה במנת הגשה יש שם רק 20 גרם חלבונים? לפי המינון אני צריך כ-80 גרם.
-לא עדיף במקום זה לצרוך שוב גיינר? שמכיל חוץ מחלבונים הדרושים לי כמתאמן גם פחמימות מורכבות ומעט שומן (אני צריך אפילו הרבה שומן, טוב את זה אני אקח בין הארוחות משקדים, קשיו וכיו"ב)

3. לגבי המולטי ויטמין- האם תפקידו לשפר לי את תהליך חילוף החומרים/לאפשר לי לא לשבוע מהר מדי וכך לצרוך יותר אוכל/להשמין?
יש דרך אחרת לאזן את המטבוליזם?? הקיבה שלי לא מסוגלת להכיל הרבה אוכל ובכך אני אוכל כמויות לא גדולות מדי..
אגב יש לי בבית את בנפייבר - סיבים תזונתיים, חשבתי שזה מה שיכול לעזור, לקחתי מספר פעמים והפסקתי ללא סיבה/לא ראיתי שיפור מיוחד.

4. ידוע לי שיש לי B12 ברמה גבוהה ויפה וגם ברזל בסדר, עדיין תמליצי לי על מולטי ויטמין? אני לא רוצה להעמיס יותר מדי במוצרים יקרים/נפרדים.

ודבר חשוב שלא ציינתי, לפי הגובה שלי 168, הגיל והמשקל - אני אכן בתת משקל BMI בסביבות 18~... כלומר כדי להגיע למשקל תקין ויפה ולא מראה רזה מדי, אני זקוק לעלייה של 5-8 ק"ג. האם אפשר להשיג תוצאה כזאת בחודשיים?

הרבה תודה

תגובה

שלום רב,

בנוגע לאבקת חלבון, הצעתי לך לצרוך אץ חלבון בגלל שרשמת שהינך מבצע פעילות גופנית. ניתן לתת אבקת חלבון גם לאנשים שלא מבצעים פעילות גופנית מאומצת אבל אז צריך לרדת במינון של 0.8 גרם לכל קילוגרם גוף.
במנת הגשה יש 20 גרם וצריך לעשות חישוב כמה המשקל וכמה פעילות הינך עושה ולצרוך לפי זה.

המולטי ויטמין לא משפיע על מערכת העיכול. לא בשובע יותר מהיר ולא כמגביר את פעילות חילוף החומרים.
המולטי ויטמין אמור לדאוג לכך שלא יחסר לך רכיבי תזונה חיוניים, ללא קשר לb12 או לברזל.
חסרים כאלה יכולים להיגרם מתזונה לא מספיק מאוזנת וספיגה לקויה כתוצאה מחילוף חומרים מהיר.
כתוצאה מחסרים אלה תיתכן הרגשת עייפות, חוסר חיוניות, פגיעה במערכות חיוניות לגוף כמו מערכת חיסון וכולי.

אני ממש לא ממליצה עבורך לצרוך בנפייבר. סיבים תזונתיים תפקידם דווקא להמריץ את מערכת העיכול ובכך להגביר את חילוף החומרים ולגרום לתחושת שובע.

אני מבינה שהעלייה במשקל זה משהו שאתה נלחם בו שנים ולפי דעתי לא ניתן להשיג עלייה של 5-8 קילו בחודשיים.
אבל כן צריך להתמיד בפעילות אנאירובית בתוספת א. חלבון איכותית/גיינר בשביל להעלות מסת שריר.
ושוב אני מציעה לפנות למומחה בעניין אשר ילווה אותך מקצועית ואישית בתקופה הזאת.

שיהיה בהצלחה!
בברכת בריאות שלמה,
אביבית שלום.

nickname111

New member
תגובה

היי,

1. איך ניתן ומומלץ לחלק את צריכת החלבון? פעם אחת ביום לאחר אימון, מנה עם כמות של לפחות 50 גרם חלבון (כלומר 2 מנות קבועות של האבקה)?
2. לגבי בנפייבר חידשת לי, למרות שרכשתי את המוצר כי הבנתי שסיבים תזונתיים זה דבר טוב וכך אוכל לסייע בבעיות מע' העיכול לפעמים (יציאות אחרי אוכל,במיוחד מיד אחרי צריכת חלב, אני רגיש ללקטוז וממעיט בצריכת מוצרי חלב נוזליים, גבינות אין לי ממש בעיה)..
איך בכל זאת ניתן לשפר את תהליך חילוף החומרים/לא לשבוע מהר? זאת הבעיה העיקרית שמונעת ממני לאכול הרבה ולגדול.
3. התבאסתי לשמוע שלא ניתן להעלות את המשקל כפי שרצוי בזמן הקצר (זה בערך אחד החלומות שלי). אין בכל זאת קיצורי דרך לצעירים רזים מאוד? גיינר שמכיל הרבה חלבון ופחמימות, בשילוב עם אימון אנאירובי, לא יוכל לעשות את העבודה?
4. מה לגבי הרכישה ומחירים?
5. האם תוכלי להמליץ על מטפלים (לא יקרים או ללא עלות-דרך הקופח) שמתמחים בדיאטת השמנה ? מניסיוני עם תזונאית מהקופ"ח (כללית) היה מאוד לא רציני.
תודה!

תגובה

שלום רב,

במנה של חלבון אחת צריכה להיות 20-30 גרם, כדאי לפזר את זה לאורך היום במנות.
ניתן לקחת עד חצי שעה לאחר האימון.
אתה לא צריך לשפר את תהליך חילוף החומרים, כי אצלך הוא מהיר לפי הבנתי.
אולי אתה יכול לנסות להתחיל לאכול ארוחות קטנות, עשירות ברכיבי תזונה ומרובות לאורך היום.
רכישה דרכינו לא אפשרית. אתה יכול לגשת לאחת מחנויות הטבע ולבדוק שם עלויות ורכישה.
לגבי מטפלים, אתה זקוק למטפל מומחה שגם יהיה טוב. אני לא מאמינה שתוכל למצוא אותו דרך קופת חולים.
מטפלים כאלה הם בדרך כלל פרטיים וכמובן דורשים עלות מסויימת.

ברכת בריאות שלמה,
אביבית שלום.

למעלה