דיאטת אטקינס

לינס13

New member
דיאטת אטקינס

שלום קראתי באתר שלכם על דיאטת אטקינס והייתי רוצה לנסות שבועיים. הבנתי שפירות אני לא יכולה לאכול כלל, ויש גם ירקות שאסור לאכול, תוכל/י בבקשה לציין אילו ירקות? תודה
 

אישעם

New member
באתר של מי ?

זו דיאטה מאוד מסוכנת שיכולה להביא בקלות לנזקים מאוד גדולים. הכליות עוברות נזקים אדירים ולא עומדות בעומס. האדם חיה צמחונית, קל להוכיח את זה למרות ההתעלמות של האנשים מהעובדות. אם לא אוכלים שומן (וחלבונים) מהחי קשה מאוד להיות שמנים, אין צורך בשום דיאטה.
 
נזקים?

על אף הסיכון התאורתי הקיים בדיאטה עשירה בחלבונים לכליות ולכלי דם, במחקרים ארוכי טווח שנעשו לא נמצאה הוכחה חד משמעית לנזק כזה. (תבדוק באתר PUBMED.COM ) הירידה במשקל בטווח ארוך (שנה) דומה בכל סוגי הדיאטה. תזונה ככלל צריכה להתאים לאדם ולתנאי חייו. הדיאטה האידאלית שונה מאדם לאדם. ירידה במשקל לאורך זמן היא תהליך שכולל שינוי בתזונה ובפעילות הגופנית ואת זה כדאי לעשות בלווי. צמחונות עלולה להיות מסוכונת אם היא לא מאוזנת.
 

אישעם

New member
והנה נמחקה לי תגובה, בדיוק הבעיה עם הפורום הז

הזה. מגבילים אותי לכתוב תגובות בגלל אינטרסים של אתר למכירת דיאטות. תגובתי הייתה עניינית, לא עברה על שום תקנון. שמרתי אותה בצילום מסך.והנהת הפורומים תחליט. מגבילים אותי מלענות לך עניינית.מתוך אינטרסים.
 

NetoGreen

New member
סיכונים בדיאטה ללא הנחיה מקצועית

לינס שלום באתר רשומים במפורש הסיכונים הבאים לגבי דיאטת אטקינס: חסרונות: • קיימת תחושה גופנית קשה בימים הראשונים (כאבי ראש, בחילות, חולשה, עייפות). • לאורך זמן עלולה לגרום לעומס על הכליות והכבד בשל עודף החלבונים. • יכולה להגביר את הנטייה לייצור אבני כיליה, והחמרת שיגדון (גאוט ). • פחמימות הן מקור האנרגיה המועדף על תאי הדם האדומים, תאי שריר ותאי המוח. לאורך זמן השימוש בשומן לאנרגיה במקום פחמימות עלול להיות מזיק, במיוחד לתאים אלה. פירוק השומן לאנרגיה באופן קבוע גורם לעליה בחומציות הגוף, לאורך זמן יכול להתבטא בדלדול עצם מוגבר (אוסטיאופורוזיס ) או בבעיות איזון אלקטרוליטים בדם. ההגבלה בפירות, ירקות, דגנים וקטניות לאורך זמן עלולה לגרום לחסרים תזונתיים – במיוחד בויטמינים מקבוצת B, וויטמין C. אבקש מאחת מהדיאטניות שלנו להתייחס לשאלתך בהרחבה בכל מקרה אנו לא ממליצים לבצע דיאטה כלשהיא ללא הכוונה מאיש מקצוע.
 

לינס13

New member
על איזו דיאטה אתם ממליצים, כזו שאוכל לרדת מהר

ולשמור על המשקל אח"כ, ובקשר לאטקינס-אם אני אנהג לפי הספר זה בכל זאת יזיק?
 
ההמלצה: לאכול לשובע אוכל טעים בריא ומזין

דיאטת אטקינס הינה גישה תזונתית קיצונית מתאימה לאדם במצב בריאותי תקין תוצאותיה בתחום הירידה במשקל ברורות ומוכחות, אך קיימות ביקורות רבות בעד ונגד גישה זו והשלכותיה על גוף האדם לרוב לא נוצר נזק ממשי מביצוע מדויק של דיאטה זו בטווח הקצר אך יש לשקול את סיכונים הנלווים, במקרה ותחליטי על דיאטה זו מומלץ לקבל ליווי שיתאים עבורך את התפריט,ויבצע מעקב רציף למזעור נזקים. המלצתי לירידה מהירה ויציבה היא בנית תפריט מקצועי המותאם לצרכייך באופן אישי על ידי תזונאי או נטורופת המתמחה בתחום,בשילוב פעילות גופנית אירובית מתונה תוך מעקב שבועי אחר השינויים במאזן שומן שריר.במטרה לייצב את מצבך הגופני ולהרחיב את העדפותיך בבחירת מזונך בהצלחה
 

nataly210

New member
שלום לינס

אתה מוזמן לקרוא מה התזונאים אומרים על הדיאטה הזו (כולל אותי). בקישור הבא
 
למעלה