דו"ח מבקר המדינה 2013-תגובת חברת נת"ע

מצב
הנושא נעול.

olli3

New member
מנהל
מלבד הEL מה היה רע בדיוק?

המבקר שואל: למה דן קונה אוטובוסים גרועים?
דוח מבקר המדינה
וולוו יותר טובים? אוטובוסים בני 10 שכבר התחילו להתפרק לפני 3 שנים נמצאים בקווים ובמטרודן. כל האוטובוס כולו רעש, פיח שחור, חריקות ורשרושים. והעגלות האלו גם ככה בקושי זזות...

MAN NL הוא דגם נפלא, גם נוח לנסוע באוטובוסים האלו, הם גם מהירים, לא מרעישים כל כך. אני לא יודע מה מבקר המדינה רוצה... אני יודע שתכל'ס המדינה מכריחה את החברות להחליף ספקים וכו', לעבוד עם מספר יצרניות... אין לי בעיה אם דן יביאו מרצדס סיטארו, זה כן :)

טנק2

New member
חוץ מהוולוו הישנים,יש גם וולוו חדשים

וולוו יותר טובים? אוטובוסים בני 10 שכבר התחילו להתפרק לפני 3 שנים נמצאים בקווים ובמטרודן. כל האוטובוס כולו רעש, פיח שחור, חריקות ורשרושים. והעגלות האלו גם ככה בקושי זזות...

MAN NL הוא דגם נפלא, גם נוח לנסוע באוטובוסים האלו, הם גם מהירים, לא מרעישים כל כך. אני לא יודע מה מבקר המדינה רוצה... אני יודע שתכל'ס המדינה מכריחה את החברות להחליף ספקים וכו', לעבוד עם מספר יצרניות... אין לי בעיה אם דן יביאו מרצדס סיטארו, זה כן :)
מדגם B7RLE במטרופולין וקווים (במטרודן אני לא בטוח).

olli3

New member
מנהל
יש גם במטרודן, הם לא נמוכי רצפה - כבר חסרון.

מדגם B7RLE במטרופולין וקווים (במטרודן אני לא בטוח).
הם נמוכי כניסה. חווית הנסיעה בהם מפוקפקת, כל מהמורה קלה בכביש מקפיצה אותך, במיוחד בחלק האחורי. מקום לרגליים? אני לא הצלחתי למצוא.

הם יותר חזקים מכאנית, פחות משמעים רעשים מוזרים והזויים, אבל הם עדיין דיי עגלות.

טנק2

New member
כל מילה בסלע

הם נמוכי כניסה. חווית הנסיעה בהם מפוקפקת, כל מהמורה קלה בכביש מקפיצה אותך, במיוחד בחלק האחורי. מקום לרגליים? אני לא הצלחתי למצוא.

הם יותר חזקים מכאנית, פחות משמעים רעשים מוזרים והזויים, אבל הם עדיין דיי עגלות.
כל מילה בסלע
אכן הרבה קפיצות, ולעתים לוקח קצת זמן לתאוצה. בעליות לעתים מתקשים לעומת הNLים ושלדות אחרות.

DanBus43Maalit72

Active member
המאנים הם אוטובוסים גרועים?

המבקר שואל: למה דן קונה אוטובוסים גרועים?
דוח מבקר המדינה
MAN זו אחת היצרניות הטובות ביותר של אוטובוסים עירוניים. כדאי שדן תמשיך לקנות מהם אוטובוסים(אני ממליץ גם לחברות אחרות כמו קווים, סופרבוס ומטרודן לקנות גם מאנים).

olli3

New member
מנהל
מטרודן לא קונה כלום, עתידה גם ככה לא ידוע.

MAN זו אחת היצרניות הטובות ביותר של אוטובוסים עירוניים. כדאי שדן תמשיך לקנות מהם אוטובוסים(אני ממליץ גם לחברות אחרות כמו קווים, סופרבוס ומטרודן לקנות גם מאנים).
מטרודן לא קונה כלום, עתידה גם ככה לא ידוע.
אגד תעבורה וממה שהבנתי גם קווים מעוניינות להפעיל את התחבורה הפנימית בבאר שבע. לגבי מטרופולין, אני מניח שבאופן טבעי היא תהיה מעוניינת להפעיל, אך אני לא יודע אם קיימת הגבלה כלשהי במכרזים קודמים שלה שמונעים את השתתפותה במכרז ב"ש לכשיצא.

בכל מקרה, מטרודן במתכונתה לא תמשיך. זה סותר את שיטת צמצום מספר האשכולות וצמצום מספר המפעילות שמשרד התחבורה חרטו על דיגלם.

מצב
הנושא נעול.
למעלה