דופק בריצה

עידן174

New member
דופק בריצה

שלום רב, אני בן 29 ורץ להנאתי כפעמיים עד שלוש בשבוע 4-8 ק"מ, מזה 4 שנים. במשך רוב זמן הריצה הדופק שלי נע סביב 162 עד 177, בקצב סטנדרטי לחלוטין (5:30 דקות לק"מ). האם הדבר סביר ? אשמח למספר עצות מועילות...

ron163

New member
קצת גבוה

זה נשמע מעט גבוה אף על פי שזה משתנה מאדם אחד לשני, תמיד כדאי לעשות בדיקה ארגומטרית.

מרב.

New member
איך *אתה* מרגיש בריצה הזו?

הדופק נשמע קצת גבוה אבל מה שחשוב הוא איך שאתה מרגיש בקצב הזה. האם אתה מתנשף, או שאתה יכול לנהל שיחה תוך כדי ריצה?

עידן174

New member
דופק בריצה

בדופק זה אני מרגיש נהדר, אמנם בהחלט מתנשף. כמו כן, בחישוב מהיר, הדופק המירבי שלי הוא 220-29=191 ברצוני לקחת את הריצה שלב או שניים קדימה לריצות ארוכות יותר, לכן אשמח לדעת שאין לי ממה לחשוש.

foggy1

New member
עצה מועילה

מכיוון שכתבת "אני רץ להנאתי" כל זמן שאתה נהנה זה בסדר. לא ייגרם לך שום נזק מריצה בדופק כזה. במידה ותרצה להכנס לתוכנית אימונים מסודרת, כל סגנון האימונים שלך ישתנה ובהתאם לכך גם דופק האימון. עצה מועילה - ותר על שעון הדופק.

rimonpn

New member
תלוי בדופק המקסימלי שלך!!

אם הדופק המקסימלי שלך הוא 210 אז 160 יהיה בערך איזור 1-2 שלך שזה סביר ביותר. חייבים מערכת ייחוס אחרת אין למדידה שום ערך. הדופק המקסימלי שלי הוא 181 אז ב177 אני כבר באיזור האנארובי שלי ומרגיש שקשה לי מאוד!! כמו שאמרו למעלה, אם אתה אינך מתנשף קשות ומרגיש שיותר מידי קשה לך אז אין שום בעייה. מדידת דופק היא רק אמצעי לומר לך איך לרוץ אבל אפשר לדעת את זה לפי ההרגשה באיזה איזור אתה פחות או יותר.

עידן174

New member
דופק מקסימלי.

בחישוב מהיר הדופק המקסימלי שלי הוא 191 מה שאומר שאני רץ סביב דופק של 90%. כמו כן, ברצוני לעבור לריצות ארוכות יותר. מעוניין לדעת אם יש צורך לעקוב.

rimonpn

New member
איך הגעת ל191

אם השתמשת בנוסחה אז זה מאוד לא מדויק (וזה בלשון המעטה). זוהי נוסחה שמיצגת ממוצע. אני בן 30 והדופק המקסימלי שלי הוא 181 - כלומר לא מתאים לנוסחה. לחשב דופק מקסימלי אתה צריך להרוג את עצמך ומדוד דופק (מה שעושים בבדיקות ארגומטריות) או שאתה יכול לעשול את זה לבד באימון הפוגות עוצמתי. אם באמת הדופק המקסימלי שלך כזה, אתה אמור להרגיש קושי רב!! זה לא מה שהשתמע ממהודעה שלך. פנה למאמן שמבין בשיטות אלו על מנת להשתפר, אבל לא צריך לשים לב לצעצועים יותר מידי אם אתה לא ממש מקצוען או משקיע בזה. או תי קידמו ושיפרו בלי שום צעצוע, פשוט עם אימון טוב.

למעלה