דובר אגד: "חרדים משתמטי תשלום"

מצב
הנושא נעול.

nitsansh

New member
למהדרין במצוות אסור אפילו לחשוב על כסף בשבת

טעיתי במונח, אבל אני מודע לכך שיש דתיים
באמסטרדם שתופרים לתוך הבגד שלהם את החופשי-חודשי בדיוק בשביל המטרה הזו...
למהדרין במצוות אסור אפילו לחשוב על כסף בשבת
כך שלא פשוט למצוא פתרון הלכתי שיספק את כולם...

nitsansh

New member
האם האיסור חל גם על כרטיסים אלקטרוניים?

אני גם יכול לשלם למטרודן למחרת הנסיעה ?...
"בירושלים קיים הסדר בין חברת אגד לבין יהודים שמתפללים בכותל המערבי בשבת – רובם חרדים. על פי ההסדר, המתפללים מגיעים אל הכותל בשבת ברגל, כיוון שאינם נוסעים בשבת, ובמוצאי שבת חוזרים באוטובוסים שמחכים מחוץ לרחבת הכותל מיד בצאת השבת. בגלל האיסור ההלכתי להחזיק כסף בשבת, הנוסעים עולים לאוטובוס מבלי לשלם ומחזירים את הכסף ביום שלמחרת, או בנסיעה הבאה."

אני נוהג לפעמים ללכת ברגל לתחנה המרכזית בבאר שבע בשבת אחה"צ כאשר
אין תחבורה ציבורית ולחזור כאשר היא מתחילה לפעול בצאת השבת .

אני ישלם לנהג ביום ראשון אפשר ?

אני כבר לא יודע באיזו מדינה אני חיי , אלוהים ישמור
האם האיסור חל גם על כרטיסים אלקטרוניים?
על כרטיסי נייר הוא בטח לא חל... אז שיקנו כרטיסים בערב שבת כדי שיוכלו לנסוע במוצאי שבת... כמו שנהוג במסעדות כשרות שפתוחות בשבת שמשלמים מראש ומקבלים קבלה שמשמשת לתשלום בשבת...

קמפיין תגובה לקמפיין החוצפה

דובר אגד: "חרדים משתמטי תשלום"
הואמנם?

איך נהג יכול לתת למי שלא שילם לעלות לאוטובוס? ואיפה האכיפה בנושא?

http://mizbala.com/?p=73309

קמפיין של אגד למגזר החרדי הצליח להרגיז את אנשי הקריאייטיב החרדים של פורום פרוג אשר פצחו בקמפיין רחב כנגד החברה. מהיוצרים נמסר: "הפרסום של אגד למגזר החרדי על זה שצריך לשלם כשעולים לאוטובוס גרם לצד קהל הקוראים להרים גבה ולצאת בכרזות נגדיות, בית היוצר של הכרזות הוא פורום פרוג של אנשי מקצוע מהמגזר שהחליטו לצאת במחאה על הכללת כל המגזר."

ולכל החברים המוסתים פה אני מציע להרגע מעט ולחשוב מעט מעבר לשנאה הבסיסית.

אז שיקימו חברה שתתמודד במכרז ותתן שירות

קמפיין של אגד למגזר החרדי הצליח להרגיז את אנשי הקריאייטיב החרדים של פורום פרוג אשר פצחו בקמפיין רחב כנגד החברה. מהיוצרים נמסר: "הפרסום של אגד למגזר החרדי על זה שצריך לשלם כשעולים לאוטובוס גרם לצד קהל הקוראים להרים גבה ולצאת בכרזות נגדיות, בית היוצר של הכרזות הוא פורום פרוג של אנשי מקצוע מהמגזר שהחליטו לצאת במחאה על הכללת כל המגזר."

זה מצחיק לעשות קמפיין נגד מונופול איזורי ועוד כזה שנותן שירות יותר טוב ויותר בזול לחרדים.
-------------------------
השנאה הבסיסית היא של חרדים לחילונים ולא ההפך.
אנו החילונים לא רוצים פשוט לתת הטבות מיותרות לאחרים.

הרבה יותר מצחיק שחברה עורכת קמפיין נגד ציבור

זה מצחיק לעשות קמפיין נגד מונופול איזורי ועוד כזה שנותן שירות יותר טוב ויותר בזול לחרדים.
-------------------------
השנאה הבסיסית היא של חרדים לחילונים ולא ההפך.
אנו החילונים לא רוצים פשוט לתת הטבות מיותרות לאחרים.
למרות שמודעות הקמפיין שכנגד הפכו לויראליות באתרי החדשות ובפורומים החרדים,
הבאתי קישור לאתר ספציפי בו מוסבר מה ולמה נוצר הקמפיין.
אני מקווה שטרחת לקרוא את הדברים או למצער את מה שהעתקתי משם בהודעתי לעיל.

תחשוב איך היית מגיב לקמפיין כזה אילו הוא היה ממוקד לכל מגזר אחר (ערבים, תלאביבים, אתיופים, רוסים, אריתראים, כיפות סרוגות...)

לו היו למגזר אחר קווים בלוז טוב

למרות שמודעות הקמפיין שכנגד הפכו לויראליות באתרי החדשות ובפורומים החרדים,
הבאתי קישור לאתר ספציפי בו מוסבר מה ולמה נוצר הקמפיין.
אני מקווה שטרחת לקרוא את הדברים או למצער את מה שהעתקתי משם בהודעתי לעיל.

תחשוב איך היית מגיב לקמפיין כזה אילו הוא היה ממוקד לכל מגזר אחר (ערבים, תלאביבים, אתיופים, רוסים, אריתראים, כיפות סרוגות...)
אפשרות להתקשר להזמין אוטובוסים מחירים מוזלים ואפשרות לא לשלם.
כמו שרשמו כאן אם באוטובוס ברמת גן הייתה אפשרות לא לשלם לאוטובוס סביר שגם שם היו הרבה משתמטים מתשלום,
רק שזה קורה בחזרה מהכותל במוצש כאשר הרוב הם חרדים. לכן, הגיוני להתמקד בהם לקמפיין הזה.

ובהחלט יש גם קמפיינים למגזרים מסוימים שיש צרכים שונים ובעיות שונות.
אגב- קמפיין כזה לחילונים שלא משלמים לא היה עוזר בגרוש לכן לא עשו אותו.

אני לא חושב שיש קשר בין הדברים.

אפשרות להתקשר להזמין אוטובוסים מחירים מוזלים ואפשרות לא לשלם.
כמו שרשמו כאן אם באוטובוס ברמת גן הייתה אפשרות לא לשלם לאוטובוס סביר שגם שם היו הרבה משתמטים מתשלום,
רק שזה קורה בחזרה מהכותל במוצש כאשר הרוב הם חרדים. לכן, הגיוני להתמקד בהם לקמפיין הזה.

ובהחלט יש גם קמפיינים למגזרים מסוימים שיש צרכים שונים ובעיות שונות.
אגב- קמפיין כזה לחילונים שלא משלמים לא היה עוזר בגרוש לכן לא עשו אותו.
הקמפיין של אגד אינו ראוי ופוגע במגזר שלם המתקומם בצדק כנגדו.
אין קשר בין תעריפי נסיעות מוזלים והטבות אחרות (אם קיימות) להתקוממות של נוסעים קבועים ומשלמים באופן תמידי כנגד קמפיין פוגעני כזה.

קווי השירות בצאת השבת מהכותל קיימים כבר שנים רבות במתכונת אי התשלום, ובעבר פקחי אגד היו אומרים שזה בחינם לגמרי.
במשך השנים היו שמועות והוראות שונות בעניין ועשרות מכתבים במדורי מכתבי הקוראים בעיתונות החרדית יעידו על כך.
רק בשנים האחרונות התאפסו באגד על כך שהנסיעה מותנית בתשלום למחרת, ואעפ"כ נמנעו משום מה מלפרסם זאת במפורש.
אם זאת הבעיה ניתן לקיים קמפיין הסברה ממוקד יותר ועדין יותר בתחנת הכותל במוצאי שבת.

לגבי מה שכתבו כאן כמה חברים על "הזדמנויות" לא לשלם, אני לא מכיר הרבה קווי אגד שעולים בהם מאחורה כך שזאת סתם האשמת שווא.

זו הבעייה שהאוטובוס היה בחינם

הקמפיין של אגד אינו ראוי ופוגע במגזר שלם המתקומם בצדק כנגדו.
אין קשר בין תעריפי נסיעות מוזלים והטבות אחרות (אם קיימות) להתקוממות של נוסעים קבועים ומשלמים באופן תמידי כנגד קמפיין פוגעני כזה.

קווי השירות בצאת השבת מהכותל קיימים כבר שנים רבות במתכונת אי התשלום, ובעבר פקחי אגד היו אומרים שזה בחינם לגמרי.
במשך השנים היו שמועות והוראות שונות בעניין ועשרות מכתבים במדורי מכתבי הקוראים בעיתונות החרדית יעידו על כך.
רק בשנים האחרונות התאפסו באגד על כך שהנסיעה מותנית בתשלום למחרת, ואעפ"כ נמנעו משום מה מלפרסם זאת במפורש.
אם זאת הבעיה ניתן לקיים קמפיין הסברה ממוקד יותר ועדין יותר בתחנת הכותל במוצאי שבת.

לגבי מה שכתבו כאן כמה חברים על "הזדמנויות" לא לשלם, אני לא מכיר הרבה קווי אגד שעולים בהם מאחורה כך שזאת סתם האשמת שווא.
זו הבעייה שהאוטובוס היה בחינם
דומה לרקל, הנסיעה לא הייתה צריכה להיות בחינם מלכתחילה, כשמתרגלים לחינם קשה לשלם.
והייתי מצפה שהחרדים היו צריכים לתקוף את אילו מבינהם שלא שלמו (לא תגנוב) מאשר את אגד.

הציבור החרדי מעולם לא מסוגלים לקבל ביקורת

עיניינית. וזה עוד קמפיין יחסית לא תוקפני.
במקרים אחרים של ביקורת הפשקווילים זועקים בהיסטריה נוראית.
מתי יהיה קמפיין שלהם לתשלום זהה לזה של הקווים הלא חרדים?

איזו הכללה בוטה!

עיניינית. וזה עוד קמפיין יחסית לא תוקפני.
במקרים אחרים של ביקורת הפשקווילים זועקים בהיסטריה נוראית.
מתי יהיה קמפיין שלהם לתשלום זהה לזה של הקווים הלא חרדים?
איזו הכללה בוטה!
גם ההכללה על זה שפשקווילים מייצגים את הציבור החרדי, וגם ההכללה על תכונת קבלת ביקורת של ציבור שלם.

אז אבהיר ה"ציבור החרדי" לא כל חרדי

איזו הכללה בוטה!
גם ההכללה על זה שפשקווילים מייצגים את הציבור החרדי, וגם ההכללה על תכונת קבלת ביקורת של ציבור שלם.
אז אבהיר ה"ציבור החרדי" לא כל חרדי
לא זכור לי מקרה אחד מהשנים האחרונות שהציבור החרדי , הארגונים שלו רבנים, השיבו לביקורת באופן עינייני. אם טעיתי אשמח שתעלה קישור.
מה כל חרדי חושב על ביקורות אין לי מושג וגם לא ממש איכפת לי.
אני קורא מה שההנהגה, פשקווילים, רבנים שלהם מגיבים לביקורות.

cwen

New member
חשבת על זה שאולי הקמפיין יועד לחרדים

לא כי חרדים גונבים יותר מחילונים. אני משוכנעת שזה לא נכון.
אבל אולי לחרדים באוטובוס יש יותר *הזדמנויות* לגנוב, כי לחילונים אין סידור של עליה מאחור (בינתיים, מעבר לפיילוט בתל אביב), ואין סידור של סע היום שלם מחר וכל השאר.
אז אולי אין טעם לכוון את הקמפיין בשלב זה לחילונים, כי לחילונים זה יותר קשה, ולכן הם עושים את זה פחות?

למען הסר ספק, אני בטוחה שאחוז הגנבות אצל חרדים וחילונים הוא זהה.

droriko

New member
נו,ולמה יש סידור של שלם מחר?

לא כי חרדים גונבים יותר מחילונים. אני משוכנעת שזה לא נכון.
אבל אולי לחרדים באוטובוס יש יותר *הזדמנויות* לגנוב, כי לחילונים אין סידור של עליה מאחור (בינתיים, מעבר לפיילוט בתל אביב), ואין סידור של סע היום שלם מחר וכל השאר.
אז אולי אין טעם לכוון את הקמפיין בשלב זה לחילונים, כי לחילונים זה יותר קשה, ולכן הם עושים את זה פחות?

למען הסר ספק, אני בטוחה שאחוז הגנבות אצל חרדים וחילונים הוא זהה.
כי החרדים באמת מחזירים,זה ענייני של קודי התנהגות. אני לא אומר שהם יותר מוסרים או פחות מוסרים מאיתנו, אבל זאת תרבות אחרת.

cwen

New member
גם רוב החילונים משלמים כשצריך

כי החרדים באמת מחזירים,זה ענייני של קודי התנהגות. אני לא אומר שהם יותר מוסרים או פחות מוסרים מאיתנו, אבל זאת תרבות אחרת.
ולא מנסים לגנוב. העניין הוא שברגע שהסידור קיים, תמיד יהיה מי שינצל לרעה.

כל סידור אמון מהסוג הזה לוקח בחשבון אחוז מסוים של רמאים, כשההנחה היא שהאחוז הזה קטן מספיק וחשוב יותר לתת שירות טוב לרוב ההגון ולספוג את הרמאויות.
מן הסתם זה עובד, כי אחרת היו מפסיקים עם זה. ועדיין זו הזדמנות שקיימת, ולא קיימת בשירות למגזר החילוני, ולכן לרמאים החילונים פשוט יהיה יותר קשה לרמות.

droriko

New member
יש הרבה יותר רמאים חילונים

כל סידור אמון מהסוג הזה לוקח בחשבון אחוז מסוים של רמאים, כשההנחה היא שהאחוז הזה קטן מספיק וחשוב יותר לתת שירות טוב לרוב ההגון ולספוג את הרמאויות.
מן הסתם זה עובד, כי אחרת היו מפסיקים עם זה. ועדיין זו הזדמנות שקיימת, ולא קיימת בשירות למגזר החילוני, ולכן לרמאים החילונים פשוט יהיה יותר קשה לרמות.
אי אפשר בכלל להשוות בין העבריינות אצל החרדים לבין העבריינות אצל החילונים,אלה שני תרבויות שונות. למשל חרדי שידעו עליו שהוא גנב יחרט עליו אות קלון בתוך החברה,והוא יכול אפילו להיות מנודה.

cwen

New member
איך אתה יודע? עשית סקר מדעי?

אי אפשר בכלל להשוות בין העבריינות אצל החרדים לבין העבריינות אצל החילונים,אלה שני תרבויות שונות. למשל חרדי שידעו עליו שהוא גנב יחרט עליו אות קלון בתוך החברה,והוא יכול אפילו להיות מנודה.

droriko

New member
לא

לא
אחרי 10 שנים של ספירות בבני ברק אני מרשה לעצמי להגיד שנאי מכיר מספיק טוב את החבר'ה שם. אני בטוח שמכיר אותם הרבה יותר טוב מיאיר לפיד.

cwen

New member
אני לא אומרת שהחרדים גונבים במיוחד

לא
אחרי 10 שנים של ספירות בבני ברק אני מרשה לעצמי להגיד שנאי מכיר מספיק טוב את החבר'ה שם. אני בטוח שמכיר אותם הרבה יותר טוב מיאיר לפיד.
אני לא אומרת שהחרדים גונבים במיוחד
מההתחלה לא טענתי את זה. אני טוענת שהחילונים לא גונבים כל כך הרבה כמו שנדמה לכמה אנשים.

וכדי לטעון שהחילונים מרמים יותר צריך לעשות מחקר מדעי (וזה לא חייב להיות סקר של סוציולוגים בשקל).
צריך כמובן גם לקחת בחשבון את הדתיים/חרדים שהתחילו לגנוב ולכן הורידו את הכיפה. לא הייתי מחשיבה אותם כ"חילונים" למחקר.

droriko

New member
אגב "סקרים מדעים" לא עושים עלי רושם

אגב "סקרים מדעים" לא עושים עלי רושם
הם בדרך כלל מבוצעים על ידי סוציולוגים בשקל שמעולם לא יצאו ממגדל השן ולא יודעים אפילו מה זה גן ורשה.

nitsansh

New member
הזכרת לי מקרה טרי של 4 צעירים שנסעו לאילת

הזכרת לי מקרה טרי של 4 צעירים שנסעו לאילת
והזמינו חדר לשני אנשים. כדי לנצל את שירותי המלון ובעיקר את המזון ללא הגבלה (הכל כלול) הם העבירו את הצמידים שמזהים את אורחי המלון ביניהם....
אין ספק שבעלי המלון יודעים שניתן להעביר צמידים מיד ליד ושיש מספר אורחים שמנצלים את ההסידור לרעה אבל לא משנים את שיטת הזיהוי מכיוון שהגיעו למסקנה שזה לא משתלם.

מצב
הנושא נעול.
למעלה