דגם של בית ..

מצב
הנושא נעול.

אiהבת

New member
דגם של בית ..

דגם של בית ..
ברצוני לבנות מעץ דגם של בית עם חלוקה למפלסים וחדרים עליו להיות חצוי כדי שאפשר יהיה להגיע לכל החדרים .. היכן אפשר לקנות חומרים לבנית דגם של בית ? ובאלו חומרים כדאי להשתמש ? מקווה שזה הפורום הנכון לשאול שאלה זו..אם לא אשמח אם תפנו אותי.

gamari

New member
חומרים

דגם של בית ..
ברצוני לבנות מעץ דגם של בית עם חלוקה למפלסים וחדרים עליו להיות חצוי כדי שאפשר יהיה להגיע לכל החדרים .. היכן אפשר לקנות חומרים לבנית דגם של בית ? ובאלו חומרים כדאי להשתמש ? מקווה שזה הפורום הנכון לשאול שאלה זו..אם לא אשמח אם תפנו אותי.
חומרים
עץ בלזה, בכל מיני עוביים, תלוי בקנ"מ, מוכרים בכל חנות לציוד שרטוט, דבק UHU, סכין יפנית 30 מעלות משטח חיתוך וסרגל חיתוך רצון טוב וסבלנות, הבלזה נוחה לחיתוך ולהדבקה. בהצלחה אלנבי123 ת"א, ארטא, קרביץ וכאלה

אiהבת

New member
תודה רבה רבה

חומרים
עץ בלזה, בכל מיני עוביים, תלוי בקנ"מ, מוכרים בכל חנות לציוד שרטוט, דבק UHU, סכין יפנית 30 מעלות משטח חיתוך וסרגל חיתוך רצון טוב וסבלנות, הבלזה נוחה לחיתוך ולהדבקה. בהצלחה אלנבי123 ת"א, ארטא, קרביץ וכאלה
תודה רבה רבה
האם יש קישור שיכול לעזור בבניה תיכנון , דוגמאות של בתים מוכנים. ושוב תודה על התגובה המהירה

s h i r i 1

New member
אפשר לקנות חומרים בארטא

דגם של בית ..
אפשר לקנות חומרים בארטא
בנחלת בנימין בת"א. את יכולה לבנות את הדגם גם מקרטון, מה שיהיה זול יותר מעץ. לגבי עץ, את יכולה להשתמש ב- balsa או ב basswood. אני מעדיפה את ה basswood משום שיש לו קצת יותר משקל וצפיפות לעומת ה balsa שהוא עץ מאוד אוורירי. כדי שתוכלי להגיע לכל החדרים את יכולה לבנות את המודל עם גג מתפרק או במקרה של שתי קומות, לבנות כל קומה בנפרד. אפשרות נוספת - קיר חזית כלשהיא שניתן לפרק אותו. בהצלחה!

אiהבת

New member
תודה ..

אפשר לקנות חומרים בארטא
בנחלת בנימין בת"א. את יכולה לבנות את הדגם גם מקרטון, מה שיהיה זול יותר מעץ. לגבי עץ, את יכולה להשתמש ב- balsa או ב basswood. אני מעדיפה את ה basswood משום שיש לו קצת יותר משקל וצפיפות לעומת ה balsa שהוא עץ מאוד אוורירי. כדי שתוכלי להגיע לכל החדרים את יכולה לבנות את המודל עם גג מתפרק או במקרה של שתי קומות, לבנות כל קומה בנפרד. אפשרות נוספת - קיר חזית כלשהיא שניתן לפרק אותו. בהצלחה!
תודה ..
אבנה אותו ללא קיר החזית כי ברצוני שיהיה פתוח ואפשר יהיה להציג את החדרים ואת תכולתם ..תודה על העזרה

gamari

New member
המשך..

תודה ..
אבנה אותו ללא קיר החזית כי ברצוני שיהיה פתוח ואפשר יהיה להציג את החדרים ואת תכולתם ..תודה על העזרה
המשך..
במקרה שלך , דווקא כן כדאי לבנות הכל, רק שכל קומה בנפרד והגג בנפרד, כך תוכלי לשלוף ולהראות את החדרים לגבי החומר, אם יש לך רקע בבנית דגמים אז הבייסווד טוב, רק שהחיתוך שלו לא הולך בקלות לעומת הבלזה, היתרון באמת שיש לו משקל וצפיפות. הבלזה יותר קלילה ואוורירית, עדינה וקלה במשקל. אם ישנה החלטה על קרטונים מסוגים שונים, ברח' הרצל בין מטלון לוולפסון ישנה חנות קטנה שמוכרת קרטונים מכל הסוגים, לא זוכר את שמה. בעניין החומרים, משטח חיתוך הכי טוב זה זכוכית, החסרון שמחליפים סכינים בתדירות גבוהה אבל החיתוך נקי מאד, או משטח חיתוך פלסטי גמיש, לא לחתוך על עץ או קרטון ושוב ההצלחה

Anin17

New member
אפשר להשתמש גם בקרטון ביצוע

דגם של בית ..
אפשר להשתמש גם בקרטון ביצוע
בית חצוי יהיה משמעותית יותר קשה לבנות במקום זאת הדרך המקובלת לאפשר הסתכלות על כל חלקי הבית היא לבנות כל קומה בנפרד כך שיהיה ניתן להניח אותן זו על זו (ולעשות את הגג של הקומה האחרונה נשלף) ולקבל את הבית השלם להדבקת הדגם משתמשים בדבק נגרים שהוא טיפה צהבהב

וכמה טיפים נוספים...

דגם של בית ..
וכמה טיפים נוספים...
מומלץ מאד שהבית יהיה מתוכנן ומשורטט בדרך קונבנציונלית. שרטוט תכניות בקנה מידה. [קנה מידה שבו יבנה הדגם] את התכניות מדביקים על הריצפה של כל קומה בנפרד ואז מעלים את הקירות בגובה הרצוי כשיש לך כבר מתווה משורטט. אם תשתלי פנס או גוף תאורה בתוך הדגם, יהיה לך אפקט של של בית מואר מבפנים. לא כתבת לאיזה צורך את בונה את הדגם אבל האדריכלים משתמשים בעיקר בקרטון ביצוע שהינו חומר זמין, זול, וקל לעיבוד. את מוזמנת לשאול שוב שאלות ממוקדות.

Print3D

New member
קיימת עוד אפשרות - הדפסה 3D

וכמה טיפים נוספים...
מומלץ מאד שהבית יהיה מתוכנן ומשורטט בדרך קונבנציונלית. שרטוט תכניות בקנה מידה. [קנה מידה שבו יבנה הדגם] את התכניות מדביקים על הריצפה של כל קומה בנפרד ואז מעלים את הקירות בגובה הרצוי כשיש לך כבר מתווה משורטט. אם תשתלי פנס או גוף תאורה בתוך הדגם, יהיה לך אפקט של של בית מואר מבפנים. לא כתבת לאיזה צורך את בונה את הדגם אבל האדריכלים משתמשים בעיקר בקרטון ביצוע שהינו חומר זמין, זול, וקל לעיבוד. את מוזמנת לשאול שוב שאלות ממוקדות.
קיימת עוד אפשרות - הדפסה 3D
אפשר להדפיס מודל תלת מימדי צבעוני מכל קובץ של תיב"ם תלת מימדי. אפשר להדפיס חלקים או מבנים שלמים, עם חללים פנימיים, עמודים, ואם המודל צבעוני - גם בצבע כולל רינדור

מצב
הנושא נעול.
למעלה