גרמניה

noa880

New member
גרמניה

שלום לכולם.... אני מעוניינת לטוס לגרמניה (כנראה באיזור אפריל) לאיזשהי תקופה, יש לי אזרחות גרמנית ואני כרגע לומדת את השפה (כלומר שבסיס של גרמנית יהיה לי) חוץ מזה אני דוברת אנגלית טובה מאוד. הייתי רוצה לשמוע כמה שיותר פרטים מאנשים שמכירים והתנסו. החל מאיזורים לגור בהם, עלות מחייה, רעיונות למציאת עבודה וכל מה שאתם יכולים להציע מנסיון אישי. וגם סתם טיפים על מקומות נחמדים לראות. אודה לכם מאוד על העזרה :)

גוזליה

New member
מה מטרת הנסיעה שלך?

לימודים? עבודה? במה? טיול? מה את מחפשת? קירבה לאזורים "צעירים"? לאיזורי תעשייה?

amitm5

New member
אני יכול לתת לך קצת עיצות מניסיוני

אני חי בפרנקפורט אבל השאלות של גוזליה מאד חשובות האם את יכולה להרשות לעצמך לחיות ללא עבודה תקופה מסויימת וכו החיים בגרמניה דומים בעלויות לישראל, כלומר יקרים מאד, אבל כעולה חדש, את מוציאה סכומים שהם "שכר לימוד" בגרמניה יש מערכת תמיכה סוציאלית מהחזקות בעולם, השאלה אם את מסוגלת "לחיות כנזקקת" לגבי מקומות נחמדים לראות, יש המון והכל יפה ונפלא, אבל עולה כסף, את צריכה לבחור אזור מגורים, גרמניה גדולה ויש בה מחוזות שונים, שהמרחקים בינהם גדולים (כלומר יש עלות גם לנסיעה ממחוז למחוז). את חייבת לדבר גרמנית שוטף בכדי למצוא עבודה. מעבר לכל הנ"ל אני מאד ממליץ על לצאת מישראל לתקופה מסויימת, בעיקר למדינה נפלאה כמו גרמניה. זו חויה לכל החיים!!! (על סמך גילך הצעיר אני מניח שאת לא מפסידה איזו משרה בכירה בארץ בכדי לעבור לגרמניה, ועל כן ההמלצה שלי חזקה שבעתיים)

noa880

New member
מטרת הנסיעה היא פשוט לחוות את החוויה

מטרת הנסיעה היא פשוט לחוות את החוויה של חיים בחו"ל גם אם רק לאיזה שנה או פחות, גרמנית לגמרי שוטפת אני לא אדבר ואני מעדיפה לעבוד מההתחלה (פשוט כי אני לא מחפשת טיול...) מה הכוונה בלחיות כנזקקת?? לקבל דמי אבטלה וכאלה?? בקשר לאיזור מגורים חשבתי על ברלין כי כולם אומרים לי כמה היא נפלאה אבל אני לא נעולה עליה, ואם יהיה יותר קל להתמקם במקום אחר אני מכונה לנסות... כי כמו שאמרת אין לי שום דבר שאני מפסידה כאן אז זה הכל מען החוויה (וגם שם בעצם כלום לא מחייב אותי אז מקסימום אני אחזור...) כמה זמן אתה בפרנקפורט??? ואיך התגלגלת לשם??

amitm5

New member
אז יאללה סעי בכיף (אחרי החורף!!)

1. ברלין נשמע אחלה, בטח לצעירים 2. נזקקת הכוונה: בגרמניה גם אחרי שמשלמים לך שנה דמי אבטלה, את יכולה להצהיר שאין לך עבודה ולקבל תמיכה די נדיבה 3. תנסי עם הגרמנית שלך למצוא "עבודת סטודנטים" אולי גם בסוף תהפכי לסטודנטית (מומלץ) 4. קל להתמקם? בעיניי כל מקום בגרמניה קל להתמקם: פרנקפורט מאד מולטינשיונל, קלן עיר של צעירים, מינכן אחלה, וכו...אבל אם את מחוייבת לעבודה ונמצאת במקום אחד, יש הרבה יותר מה לראות באזור דרום גרמניה (באווריה, באדן וירטמברג) מאשר בצפונה, לפחות מבחינה תיירותית... 5. שאלות אישיות בפרטי

noa880

New member
מי זכאי לדמי אבטלה??

אני בכלל זכאית? מה התנאים לקבל אותם??

amitm5

New member
להערכתי את לא זכאית

ראשית, אל תשימי לב לצרי עין שמלגלגים עלייך, את אזרחית גרמניה ולא צריכה לתת דין וחשבון לאף אחד. שנית, אני סבור שדמי אבטלה משולמים למי ששילם דמי ביטוח לאומי לפחות שנה אחורה. תשאלי בארבייט אגנטור ותקבלי מייד תשובה מוסמכת. מצד שני, כפי שאמרתי יש מערכות תמיכה למי שאינו זכאי לדמי אבטלה, בכדי שתוכלי להתקיים עד למציאת עבודה.

noa880

New member
המון תודה

למי שעונה ועוזר, כי כל תגובה מוסיפה עוד קצת מידע מועיל. שנית זה לא שאני חיה בסרט שאני אבוא וכולם יתנפלו עלי ויציעו לי עבודה, אני פשוט לא חושבת שזה רע להעז ולנסות לראות קצת עולםומקסימום אני אחזור לארץ. אני יודעת שגרמנית זו שפה קשה גם אני שוברת איתה את השיניים. ובמקביל לעבודות אני בודקת גם אופציות של התנדבות כי העיקר כאן הוא באמת החוויה. אז לכן שוב., המון תודה למי שמקדש את הזמן שלו עוזר ועונה. ומי שאין מה לתרום לשיחה שלא ירגיש מחוייב....

forglemmigej

New member
../images/Emo207.gif

יש לי אזרחות גרמנית (סבא רבא -רבא-רבא שירת בצבא של ביסמרק במלחמת שלזוויג השניה עקב כך קבל אזרחות כבוד מהקנצלר אוטו פון ביסמרק בעצמו בקיץ של שנת 1864 ) אני מעונינת לדעת אם אקח קורס של German for Beginners שכו-לו 6 שבועות אוכל לדבר גרמנית שוטפת ולמצוא עבודה בכל סוג שאחפוץ? שמעתי גרמנית שפה קלה ורוב אלו שלמדו אותה בארץ או בחו"ל שלטו בשפה פרפקט אחרי 6 שבועות . אני מעונינת לעבור לברלין שמעתי שזו עיר מגנובה לגמרי וכל אחד מתקבל שם בסבבה ומוצא עבודה אחרי שבועיים גג לא משנה מה המוצא האתני או רמת הגרמנית. עוד שמעתי שאין אבטלה בגרמניה ובברלין בפרט ,אלו הלוזרים שלא מוצאים עבודה ,בברלין כל אחד מוצא עבודה. עובדה. עכשו אם בכל זאת לא אמצא עבודה אחרי שבועיים (זה בטוח לא יקרה אבל צריך להיות מוכן לסצנריו הכי רע, שוב זה לא אני כמובן, אבל רק במקרה ש..) אוכל לקבל סיוע כספי מהמדינה הרי יש לי אזרחות גרמנית בגלל הסבא רבא-רבא-רבא מביסמרק עצמו אישית יש מצב שאני לא זכאית. לתגובתכם אודה.

אספרסו2

New member
../images/Emo31.gif לא מבין למה את מלגלגת

על אזרחית גרמניה שמגיעה לגרמניה בזכות ולא בחסד. ולהזכירך,רוב מחזיקי האזרחות הגרמנית בישראל קיבלו אותה על סמך האזרחות שנשללה מהסב על ידי הנאצים. בהחלט לא נושא לצחוק.

forglemmigej

New member
לא התכונתי לdie Heimat

בכלל לא. לא מדובר פה על אזרחות ואיך קבלו אותה, מדובר פה על אנשים שלפעמים נראה לי שביקרו בירח יותר מדי זמן, הם לא שמעו על משבר כלכלי שפגע בכל העולם ,על אנשים שמפטרים ,על פשיטות רגל , על שפה קשה במיוחד ואני מנסה ללמוד אותה עכשיו תאמין לי אני יורקת דם (לא ליטראלי אל תתפוס אותי במלה שוב
). האם זה צייט מתאים להגר כעת לגרמניה או כל מדינה מערבית אחרת. אני לא חושבת שזה צעד נבון.

גוזליה

New member
ועדיין יכלת לבחור בדרך קצת יותר הולמת

להביע תרעומת/זעזוע/סלידה מהנושא. בהחלט

forglemmigej

New member
אין פה שום סלידה או תרעומת

ובטח לא זעזוע אין פה שום שיפוט על הגירה לגרמניה בגלל שזו גרמניה, אלא על אנשים תמימים שמגיעים ושואלים שאלות על הגירה בזמן כזה גרוע להגירה לכל מקום לא עדיף לספר על המצב כפשוטו . אולי אני חיה בירח כבר הרבה זמן.. בכל מקרה אם פגעתי במישו אני כמובן מתנצלת.

ichweissnicht

New member
מעבר לגרמניה

אני יודעת שההודעה הזאת היא תשובה לשאלה של מישהי אחרת אבל אני גם באותו המצב, אני רוצה לעבור לברלין בסביבות ספטמבר בשביל ללמוד גרמנית ואם אפשר לעבוד תוך כדי. הייתי רוצה לדעת בערך כמה כסף אני אצטרך להביא איתי עד שאני אמצא עבודה ואם בכלל אני אוכל למצוא עבודה בלי גרמנית טובה (אני אלמד שם ולמדתי בארץ במכון גתה). הכוונה העיקרית שלי היא ללמוד גרמנית ואם אני ארצה להישאר בגרמניה אולי אלמד שם באוניברסיטה. יש לי דרכון אירופאי. אשמח אם תוכל לענות על השאלות. יום נעים

amitm5

New member
מצטער אין לי עיצה ממשית לתת לך

זה כמו שמישהו מעוניין להגר לישראל, ואין לו עבודה ושפה, כמה כסף הוא צריך? ברור שמגורים אוכל נסיעות וכל זה עולים כמה אלפי ש"ח לחודש נכון? אז תהפכי סכום זה ליורו וזה בערך מה שצריך, השאלה לכמה חודשים, מה רמת החיים של סעיפי ההוצאה הנ"ל וכיו"ב...

למעלה