גרב אלסטית לברך

NEXSUS11

New member
גרב אלסטית לברך

לאחר ריצה ארוכה של שעה הרגשתי כאבים חדים בברך , הכאבים מתבטאים כאשר אני עולה בעיקר במדרגות ויורד ( בהליכה יומית אין כאבים) וכאשר אני מיישר את הרגל הרופא אמר לי שככל הנראה זו דלקת ולנוח ולקנות מדרסים ,אין ספק שאחרי חודש מנוחה וקניית מדרסים יש שיפור ניכר אולם שוב שאני עושה מאמץ מהליכה להתחיל ריצה מרגיש בסוף הריצה את הכאב בצידה של הפיקה האם גרב אלסטית תעשה לי הקלה בריצה כמו המדרסים?

גרב אלסטית לברך

הי
אם אתה מתכוון לבירכייה אני לא בטוחה שזה יפתור את הבעיה. בריצה מופעלים כוחות גדולים על המערכת שריר- שלד. טכניקת ריצה לא נכונה יכולה לגרום לעומסים גדולים מידי על המערכת ולגרום לסימפטומים של כאב. צריך לבדוק ולאבחן מה גורם לכאב. למשל קריסה של הברך פנימה בזמן ריצה היא תבנית תנועה לקויה שיכולה לגרום לאורך זמן לסימפטומים. הגורמים לתבנית זו יכולים להיות חולשת שרירים מייצבים סביב הברך, מנח לא תקין של כף הרגל או אפילו בגלל חולשה של שרירי הירך. יתכן והמדרס תיקן במידה מסוימת את מנח כף הרגל ובכך השפיע גם על הכאב בברך, אך כנראה שלא מספיק. אם הריצה היא חלק משגרת הפעילות שאתה מעונין להמשיך ולעסוק בה אני ממליצה לך להיבדק ע"י פיזיותרפיסט בכדי להגיע לשורש הבעיה ולפתרון מתאים.
בהצלחה.

למעלה