גן מונטסורי?

גן מונטסורי?

שנה טובה!!!! נפתח ליד הבית שלנו גן בשיטת מונטסורי... גגלתי ומצאתי מה היא השיטה, אשמח לשמוע מניסיון מה דעתכם? המלצות או השמצות?

אני בדקתי בזמנו גן כזה באיזור שלנו.

יש את השיטה עצמה, ואז יש את היישום של כל גננת בגן בו היא עובדת. אחד הדברים שלי הפריע בגן הוא שלא היו פינות בכלל (פינת מטבח, פינת תחפושות), לא כל כך ראיתי מקום למשחק סוציודרמטי. אז נכון שילד צריך להתפתח שכלית ובקצב שלו, אבל גם משחק קבוצתי הוא מאוד מאוד חשוב בעיני.

אריאלה22

New member
שיטה מדהימה

המבוססת על כבוד לילד בעיקר. אבל.. היא לא מתאימה לכל אחד. היא בעיקר מתאימה לילדים פעלתנים, סקרנים, שמסוגלים להעסיק את עצמם ופחות לכאלה שמחכים שיפעילו אותם כי הם בד"כ מוצאים את עצמם חסרי פעילות ותעסוקה.

yulink

New member
מסכימה

מאוד אוהבת את השיטה אבל מעדיפה שהבת שלי תתחיל בגי 5 או אחרי, הייתי ממליצה ללכת לתצפית באחד מהגנים/ בתי ספר הפעילים בארץ, זה משהו אחר אבל ככה יש אפשרות לראות על מה מדובר בפועל

ayeleor

New member
הגן שלנו פועל לפי השיטה המונטסורית

ממליצה מאוד.. אצלנו בגן יש גם חדר סוציודרמטי (ממש כמו בגן רגיל) העניין העיקרי בגן הוא שיש כבוד לילדים.. הם בוחרים במה הם רוצים לעסוק.. פרט לשעות המפגשים, אוכל ושינה.. כלומר, בשאר הזמן הילדים בוחרים היכן להיות ובמה לעסוק.. (לשחק בחצר, בחדר כישורי חיים, לטפל בבעלי החיים, או לצייר , להדביק וכו') השיטה מפתחת את העצמאות של הילדים. אנחנו מרוצים מאוד

למעלה