גמר חתימה טובה, חלום של כיפור 😌

Sapirush12321

New member
היי!!! המון זמן שלא הייתי פה!
מה שלומך??
אני עוברת תקופה מאוד קשה עם המחלה, היא לא עברה לי... יש עליות ומורדות אבל בגדול כנראה שאצטרך ללמוד לחיות איתה, וזה מאוד קשוח. עוברת המון טיפולים ולוקחת המון כדורים..
ועם כל הקושי העצום אני מתחילה ללמוד חודש הבא סופסוף, וגם הולך לי עם התפירה לא רע בכלל :)
ההורים שלי עזרו לי מאוד בתקופה הזו כלכלית וגם נפשית, אפשר להגיד שהתקרבתי אליהם קצת יותר.. וגם אל עצמי. למדתי המון דברים בתקופה הזאת, חבל שבדרך הקשה ועם 4 אשפוזים...
שחררתי מאנשים רעילים בחיים, התקרבתי לאנשים, הכרתי...

בחלום ההורים שלי ישבו לאכול מחוץ לחצר שלנו, בשמש.. הלכתי אליהם ברגלים יחפות דרך כל העשביה שיש בחצר ומחוץ לחצר ושאלתי אותם למה הם אוכלים שם ושיכנסו לחצר... והם רצו שאלך משם אז חזרתי לחצר.. בדרך דרכתי על מסמר והוצאתי אותו.. ואז שוב פעם דרכתי על משהו. הסתכלתי על הרגל והיו לי 5 מסמרים דקים שדרכתי עליהם בו זמנית ומאוד כאב לי. מישום מה דווקא אנשים שלא קשורים לחיים שלי היום באו ועזרו לי, כאלו שלמדו איתי בבית הספר היסודי. הם היו 3 (השמות שלהם- אופיר, ליאור וענבר).. נשענתי עליהם תוך כדי שהוצאתי מכף הרגל שלי את המסמרים אחד אחד...

והיה לי עוד חלום- הייתי באיזה מקום ביחד עם עוד חבר'ה שלא ככ שמו עליי שם וםתאום אני מסתכלת לשמיים ורואה כדור פורח שמשתנה בצורתו לחנוכייה. אז אני צועקת לכולם שיראו את הפלא הזה וכמובן שאף אחד לא ממש מתייחס. ואז הכדור פורח מתקרב אלינו ונוחת צמוד אלינו ושוב משתנה לחנוכיה וכולם מריעים... ואני חושבת לעצמי שאני ראיתי את זה בשמיים ואף אחד לא התייחס... והלכתי משם קצת בבאסה ..

זהו, ממש ממש תודה ושיהיה סופש נפלא!:)

אלישבע777

Well-known member
הי ספירוש, ברוכה השבה לפורום!!!

חלק א - החצר

הורייך התיישבו לאכול ארוחה מחוץ לחצר הבית ועוד בשמש. לך זה נראה מוזר ואת מבקשת מהם שייכנסו לחצר. בדרך לשם את הולכת אליהם יחפה (!) ודורכת על העשבים הרעים בחצר ומחוץ לחצר.

הוריך מתנהגים באופן מוזר. הם אוכלים במקום לא נוח ולא נעים. גם מחוץ לבית וגם במקום מאוד לא מטופח. ולמרות שזה לא מוצא חן בעינייך, את רוצה להשתתף איתם בסעודה. בדרך את הולכת יחפה על העשבים הרעים הממלאים כל פינה. (להלן כמה פרושים אפשריים חלקם אולי סותרים, אבל בחלום יתכן שיהיו כמה פרושים סותרים וגם ... מתאימים)

בית הורייך נעדר מהחלום אבל סביבת הבית, אינה נאה ואינה נוחה. קשה לעבור שם ובטח לא יחפה. בית הוריך וגם סביבתו, הוא מקום עמוס זיכרונות רעים. החזרה הכפויה שלך בעקבות מחלתך – היא העשבים הרעים שאת דורכת עליהם. בגילך, את היית צריכה בית משלך, עם חצר נאה וגינה כיאה לאחת שאוהבת טבע ומרחבים. בזמנו חלמת לעבור לצפון הקריר והירוק. בעבר נהנית מהטיול המדהים בנופיה של הודו ההררית עם כרי דשא ונחלים למלוא כל העין והתגעגעת שנים לנופים הללו ( גם שם חלית די קשה! יתכן שיש קשר בין המחלה של היום למחלה של אז?) העשבים הרעים שאת דורכת עליהם, הוא גם מצבך הבריאותי הרע שנמשך הרבה זמן.

העשבים הרעים יכולים לסמל גם אנשים רעילים שנפטרת מהם סוף סוף, רמסת אותם ברגלים יחפות בקלות (ללא כאבים! בחלום לא התלוננת על כאבים ואי נוחות!)

העשבים הרעים הם גם התרופות הקשות שאת לוקחת. את צריכה להתגבר ולרמוס את תופעות הלוואי של התרופות והטיפולים ולהמשיך ללכת, אפילו אם הרגלים יחפות ללא הגנה, ויהי מה! בבחינת מה שלא הורג אותי – מחשל אותי!

חלק ב'- מסמרים ברגלים

הוריך קוראים לך לחזור לחצר, אבל אז קורה משהו הרבה יותר גרוע מדריכה על עשבים. את דורכת על מסמר ומצליחה להוציא אותו. בהמשך את דורכת על חמישה מסמרים בבת אחת וזה כ ו א ב!! הדרך להורייך, היא דרך חתחתים מלאה עשבים ומסמרים דוקרניים מכאיבים. זו החזרה שלך לבית, שאינה קלה לך, לא פיזית ולא נפשית. התקרבת אליהם וזה דרש ממך תעצומות נפש. המסמרים – מסמרים אותך למקומך. הם מסמלים את המחלה, את כאביה, את תופעות הלוואי, האישפוזים, חוסר העצמאות שלך בזמן המחלה, והתלות בהורים. מסמר אחד הוצאת מייד בעצמך, אבל יש עוד חמישה!

חלק ג - החברים וההתגברות על המכשולים

אנשים רעילים העזבת ואנשים טובים קרבת לחייך- מסמלים אותם – אופיר ( שם של ארץ עשירה קדומה שממנה ייבאו זהב בימי קדם) ליאור - כשמו/ה כן הוא/י הפעם לא סתם שמש שורפת מחוץ לחצר, אלא אור נעים ומתון. ענבר – אבן חן יקרה צהובה (שקופה לפעמים ומאירה) עשויה משרף עצים מאובן בן מיליוני שנים. יש לך על מי להישען ולסמוך שלא יעזבו אותך ואת בעצמך – תוכלי לשלוף את המסמרים מרגליך היחפות! החברים הטובים, הם המשענת שלך, אבל רק את בעצמך – יכולה לעזור לעצמך. המסמרים יכולים לסמל גם את מחטי התפירה. מחט היא כידוע כלי חד ועלול לדקור ולפצוע, אבל גם לתפור קרעים, טלאים ועור... לא רק עור לתפירת תיקים, גם חתכים בניתוח רפואי! המחט מסוכנת אבל גם מתקנת. החלום מסתיים בנימה אופטימית! את מוציאה את המסמרים, הכאבים חולפים. בקרוב תתחילי ללמוד וגם בתפירה הולך לך לא רע. את מתחילה להתגבר על התלאות!

אשמח לקרוא את חוות דעתך על פרוש חלום זה. אפרש את החלום השני מחר.

Sapirush12321

New member
לילה טוב, תודה רבה על הפירוש!:)

אני תוהה למה אני הולכת שם יחפה, כאילו אני מחפשת להיפגע, ואני הולכת למרות שאני יודעת שזו עשביה יבשה שיכולה להזיק לי...

אהבתי את הפירושים שלך לעשבים, זה בהחלט יכול לסמל את כל הדברים הלא נעימים שאני עוברת עם המחלה הזאת כולל ברמה הנפשית.

גם המסמרים והדימוי שלהם למחלה הוא מדוייק.
במהלך התקופה הזאת גיליתי מי החברים האמיתיים שלי, מי באמת יהיו שם בשבילי וזה כל כך שימח אותי שפשוט העפתי את מי שעשה את עצמו חבר ונשארתי עם אלו שבאמת אכפת להם ואפילו התקרבתי אליהם יותר.
אז אני לא מבינה למה הופיע 3 מכרים שאני לא בקשר איתם בכלל 🤔

פירוש מקסים ומחזק, מה שלא יהיה אני חזקה ועברתי הרבה מאוד עד עכשיו ואני אנצח את המחלה הקשה הזאת עם מעט חברים/ הרבה חברים או בלי בכלל..
❤️

אלישבע777

Well-known member
לילה טוב, תודה רבה על הפירוש!:)

אני תוהה למה אני הולכת שם יחפה, כאילו אני מחפשת להיפגע, ואני הולכת למרות שאני יודעת שזו עשביה יבשה שיכולה להזיק לי...

אהבתי את הפירושים שלך לעשבים, זה בהחלט יכול לסמל את כל הדברים הלא נעימים שאני עוברת עם המחלה הזאת כולל ברמה הנפשית.

גם המסמרים והדימוי שלהם למחלה הוא מדוייק.
במהלך התקופה הזאת גיליתי מי החברים האמיתיים שלי, מי באמת יהיו שם בשבילי וזה כל כך שימח אותי שפשוט העפתי את מי שעשה את עצמו חבר ונשארתי עם אלו שבאמת אכפת להם ואפילו התקרבתי אליהם יותר.
אז אני לא מבינה למה הופיע 3 מכרים שאני לא בקשר איתם בכלל 🤔

פירוש מקסים ומחזק, מה שלא יהיה אני חזקה ועברתי הרבה מאוד עד עכשיו ואני אנצח את המחלה הקשה הזאת עם מעט חברים/ הרבה חברים או בלי בכלל..
❤️
אכן החלומות הם לא תמיד ברורים לנו. יש להם עולם משלהם ושפה סמלית לא תמיד ברורה לנו. את כנראה הולכת יחפה - כי אינך זהירה מספיק? או אולי כי זה סמל למחלה הפוגעת בך? כי את אולי מזניחה את עצמך? שימי לב, שהעשבים אינם מפריעים לך! וזו אפילו שאלה שעוד יותר קשה לי להסביר!
רק את יכולה להבין מה ההליכה ללא נעלים (ומדוע העשבים אינם באמת מפריעים לך). תחשבי ואם תגיעי למסקנה, תספרי לנו בפורום.
תודה על המשוב המפורט!

אלישבע777

Well-known member
הפרוש לחלום על כדור פורח

הלכת ביחד עם חבר'ה שלא שמו עלייך ולא היית במרכז העניינים. בקיצור הם התייחסו אליך כאל אוויר. ואת ניסית ללכוד את תשומת ליבם אליך שיראו איזה מחזה נפלא מתרחש בשמים ( באוויר) וגם זה לא עוזר לך. את מרגישה זנוחה מהחבר'ה. אכן חיי החברה שלך, לאחרונה מזה זמן רב, נזנחו בעקבות המחלה והאשפוזים. הכדור הוא עגול והוא מרחף ומכל זווית הוא נראה זהה. גם את מתגלגלת לכאן ולשם, מרחפת לא פעם באוויר ולא מרגישה נטועה בקרקע. אין יציבות בחייך, נסחפת ברוח ואין לך שליטה על העניינים שלך.

אבל מה שקורה הוא שהכדור הפורח משנה צורה לפתע, לחנוכיה וזה ממש פלא. את משנה צורה או צריכה לשנות צורה. את צריכה להאיר כמו חנוכיה ולא רק להאיר אלא גם לנחות נחיתה רכה על הקרקע. כשתהיי יציבה "יריעו לך". כל עוד את בשמים, איש לא שם לב אליך. את שם למעלה – בלתי נראית ובלתי מושגת. החלום קורא לך, לאסוף את עצמך ולהתמקם באדמה, להאיר את פנייך לאנשים, לעזור להם, לחנוך דרכים חדשות (חנוכיה), יצירות חדשות, אז תקבלי משוב נלהב מהסובבים. עליך להראות ולהיראות ( יחסי ציבור עצמיים!) ולא רק להבחין בדברים נסתרים מהעין. את אולי חדת אבחנה, אבל אנשים לא. הם לא יבחינו בך, כל עוד רק את מבחינה בדברים הנסתרים. הבאסה שלך שאת מרגישה זנוחה ואיש לא מכיר או רואה את כישרונותיך הנסתרים. אם תגלי/תחשפי אותם לסובבים אותך, תרגישי הרבה יותר טוב.

אשמח למשוב על הפרוש. החלמה מהירה ושנה טובה!

Sapirush12321

New member
מקסים!
הרגשתי ,במהלך התקופה הזאת שאני נמצאת עם אנשים שלא מעניינים אותי באמת ואני לא אותם.. אז פשוט התרחקתי מהרבה אנשים ונשארי עם הקרובים והחברים הטובים והאמת היא שטוב לי עם זה ואני שלמה עם המעשה הזה.
אכן אני מרגישה שחסר לי חיי חברה ודברים שאהבתי לעשות אבל אני פשוט יודעת שזה לא שווה את זה וגם המחלה לא מאפשרת לי כרגע לעשות מה שבא לי.
אכן אני מרגישה ש"שיניתי צורה", אני מרגישה שהשתנתי מאוד וקיבלתי המון פרספקטיבות שונות על החיים ועל עצמי בעיקר ואני אוהבת את זה!
וגם אני רואה שיש פירגונים טובים לגבי התפירה כי אני ממש מתחילה לעשות עם זה משהו פרקטי והאמת שלא ככ אכפת לי מה אנשים חושבים, אני פשוט יודעת שאני טובה מאוד ורוצה לצמוח עם זה!

שוב, בעניין החברתי אכן אני מרגישה שהוא קצת חסר אבל אולי אכיר חברים בלימודים :)
וגם אם לא, אני אדם שנהנה מאוד מאוד מהלבד!

ולגבי התגובה שלך-
אני כל חיי גרה בבית עם העשביה הזאת והרבה פעמים באמת הלכתי עליה יחפה למרות שידעתי שיכול להיות שאני אתקל שם בקוצים. זה אף פעם לא הפריע לי ואם דרכתי על קוץ פשוט הוצאתי אותו. אז אולי זה בגדר של "לקחת סיכון" . הרי אני יודעת שיכול להיות שיש קוצים (למרות שמסמרים פחות...) אבל אני בכל זאת דורכת על העשביה.

שבת שלום ותודה רבה על ההתיחסות! 🥰

אלישבע777

Well-known member
מקסים!
הרגשתי ,במהלך התקופה הזאת שאני נמצאת עם אנשים שלא מעניינים אותי באמת ואני לא אותם.. אז פשוט התרחקתי מהרבה אנשים ונשארי עם הקרובים והחברים הטובים והאמת היא שטוב לי עם זה ואני שלמה עם המעשה הזה.
אכן אני מרגישה שחסר לי חיי חברה ודברים שאהבתי לעשות אבל אני פשוט יודעת שזה לא שווה את זה וגם המחלה לא מאפשרת לי כרגע לעשות מה שבא לי.
אכן אני מרגישה ש"שיניתי צורה", אני מרגישה שהשתנתי מאוד וקיבלתי המון פרספקטיבות שונות על החיים ועל עצמי בעיקר ואני אוהבת את זה!
וגם אני רואה שיש פירגונים טובים לגבי התפירה כי אני ממש מתחילה לעשות עם זה משהו פרקטי והאמת שלא ככ אכפת לי מה אנשים חושבים, אני פשוט יודעת שאני טובה מאוד ורוצה לצמוח עם זה!

שוב, בעניין החברתי אכן אני מרגישה שהוא קצת חסר אבל אולי אכיר חברים בלימודים :)
וגם אם לא, אני אדם שנהנה מאוד מאוד מהלבד!

ולגבי התגובה שלך-
אני כל חיי גרה בבית עם העשביה הזאת והרבה פעמים באמת הלכתי עליה יחפה למרות שידעתי שיכול להיות שאני אתקל שם בקוצים. זה אף פעם לא הפריע לי ואם דרכתי על קוץ פשוט הוצאתי אותו. אז אולי זה בגדר של "לקחת סיכון" . הרי אני יודעת שיכול להיות שיש קוצים (למרות שמסמרים פחות...) אבל אני בכל זאת דורכת על העשביה.

שבת שלום ותודה רבה על ההתיחסות! 🥰א
בעניין ההליכה על העשביה יחפה. אומנם העשב לא מפריע לך בחלום, את רגילה למגע העשב ברגלים יחפות, מאידך לאור מה שכתבת, חשבי אם החלום אומר לך דווקא ... לא לקחת סיכונים! יש בעשב הזה, לא סתם קוצים זניחים, יש שם מסמרים! אולי החלום רומז לך - לתכנן את צעדייך, לנעול נעלים מתאימות להליכה בדרך חתחתים, ובכך להגיע בבטחה ובמהירות למחוז חפצך.

Sapirush12321

New member
בעניין ההליכה על העשביה יחפה. אומנם העשב לא מפריע לך בחלום, את רגילה למגע העשב ברגלים יחפות, מאידך לאור מה שכתבת, חשבי אם החלום אומר לך דווקא ... לא לקחת סיכונים! יש בעשב הזה, לא סתם קוצים זניחים, יש שם מסמרים! אולי החלום רומז לך - לתכנן את צעדייך, לנעול נעלים מתאימות להליכה בדרך חתחתים, ובכך להגיע בבטחה ובמהירות למחוז חפצך.
מעניין. אחשוב על זה, תודה רבה וחג שמח!!!:)

למעלה