גמילה מטיטול

טלגולן

New member
גמילה מטיטול

שלום וסליחה על השעה............! בני בן שנתיים וחצי מדבר יפה מפותח. לפני כ 3 חודשים הוא ממש התעניין בסיר, בלשבת ולעשות קקי, אך היה קר וגם לא היה נראה לי שהוא מוכן. הגננת שלו טוענת כי צריך כבר להתחיל איתו גמילה וגם שאם הוא יפספס הוא ילמד וכו' חשוב לי לציין כי עם בני הבכור כבר עברתי גמילה גם בגיל שנתיים וחצי, אך הוא תחילה נגמל מפיפי - קקי הוא ביקש לעשות בטיטול ורק אחרי חצי שנה הסכים לעבור לסיר ואז לשירותים. אני מאד פוחדת שגם עם הקטן שלי זה שוב יקרה, כי אני יודעת שזה לא נכון לאפשר לעשות קקי בטיטול. ביום ראשון אני אמורה כבר להביא אותו לגן ללא טיטול. היום הוא דווקא ישב ועשה קקי בסיר אך פיפי ברח לו. איך רואים אם ילד באמת בשל לגמילה? איך לא נכנסים למאבקים בנושא זה? הילד שלי מפחד מהשירותים בבית ועושה בסיר, אך בגן הוא אומר שיש שירותים חמודים וקטנים. איך לעשות גמילה נכונה? אשמח אם תעני לי בהקדם

גמילה מלווה

שלום רב, גמילה נכונה מלווה את הצעדים של הילד. בן כמה בנך הבכור? האם בסופו של דבר הוא נגמל? ואם כן, ממה את חוששת? האם דרך הגמילה הייתה לו לרועץ? האם היו לה השלכות בעייתיות? ולשאלתך, כמו בכל נושא גם בגמילה חשוב להימנע ממאבקים. למאבק צריך שניים. החלטה שלך לא להיכנס למאבק היא המפתח. עלינו לקחת בחשבון שיתכנו מעידות. להתייחס אליהן בקבלה, בהבנה, בענייניות. להמעיט דיבורים בנושא. לסמוך על הילד שהוא יכול. ולהעביר לו את המסר שהנושא באחריותו ואת מאמינה בו וביכולתו. עינת גבע, יועצת משפחתית, מכון אדלר.

למעלה