גמילה מחיתולים

גמילה מחיתולים

פז בת 3ו-4 חודשים,הליך הגמילה שלה החל בהיותה בת שנתיים כאשר כמה חודשים קודם לכן היא כבר החלה להכריז שיש לה פיפי או קקי והיתה אף פורשת הצידה. בהתחלת הגמילה היא מוכנה היתה לעשות בסיר גם קקי וגם פיפי,אך לאחר תקופת מה היא אמרה שהיא רוצה לעשות רק בחיתול קקי. היום כשהיא מסוגלת ורבלית להסביר לי היא אומרת שהיא מפחדת לעשות בשירותים או בסיר-ויש לנו את 2 הדברים.את ה``תאוריה`` שמאחוריי עשיית צרכים וגמילה והפרדות מהקקי אני יודעת אך אינני יודעת אייך לגמול אותה מעשייה בחיתול כבר למעלה משנה.

Iris-1

New member
תגובה

אם היא מבינה ורבלית להוריד לה את החיתול ולהגיד לה שאין יותר חיתולים. במקרה הגרוע היא תפסיק לעשות כמה ימים ותתחיל עצירות. במקרה הטוב הרי שגמלת אותה סופית. ואם היא תעשה ויצא לה נגיד במכנסיים גם זה לטובה זה מראה שהיא יכולה בלי חיתול. שיהיה בהצלחה. לעניין העצירות אם תהיה - תחזירי את החיתול רק כשאת רואה שהילדה ממש במצוקה.

בעיה בנושא של אי חיתולים

אינני יכולה לומר לה זאת מכיוון שיש לה אחות בת שנה וחצי שהיא עדיין עם חיתולים-אזיי מה הרעיון שאומר לה שאין חיתולים והיא תראה שיש. מה גם שניסיתי פעם לומר לה זאת והצרחות היו עד לב השמים כשהיא היתה צריכה לעשות

גרא.

New member
כדאי להקנות לה הרגלי יציאה קבועים..

שירלי,פז קצת בוגרת מהמקובל לגבי שמוש בטיטול לעשיית קקי..אפשר לפתח כל מיני השערות/תאוריות למה זה קורה,ולמה פיפי כן,וקקי לא..אני הייתי בונה לה בהדרגה הרגלי אכילה ויציאה קבועים,עלמנת ליצור מעין שעון ביולוגי שיאפשר לה להיות בטוחה שהיא שולטת בהוצאת הקקי.הכוונה,כל הארוחות,בזמנים קבועים,עם סטייה קטנה אפשרית.בארוחת הצהריים,אם היא בבית,אבל אפשר גם בגן,אחרי הארוחה,יש לבקש ממנה להכנס לשירותים,כבר לא סיר,אלא ישבנון, אסלה מוקטנת לילדים המולבשת על השירותים.בשירותים,בקשי ממנה לעשות קקי, עשתה? מצויין,תני לה חיבוק,נשיקה,מילת שבח..פרס קטן.לא עשתה? בקשי ממנה שוב.לא? את יכולה להשתמש בנר גליצרין שקונים ללא מרשם בבית מרקחת,המזרז את היציאה..הכוונה ליצור התנייה בין יציאת הקקי לבין השירותים,כאשר הגוף מתרגל ליציאה מסודרת,ממש ע``פ לוח זמנים.ילדים רבים בגילה של ביתך,שלא אוהבים את הרעיון של נר שמכניסים לתוך הרקטום..(בערך),מבטיחים מיד,להשתדל ואכן הם מצליחים. גם במקרה של בתך,מעבר להסבר ההגיוני,אפשר להשתמש בגישת הביבליוטרפיה,כלומר לספר לה ספור/ים העוסקים בנושא,כאשר בתך ככל ילד,מזדהה בדרך כלל עם הגיבור/,ונוהגת כמוהו.אפשר למצוא הסבר,ספורים, ורשימת ספרים מתאימה,אצל פרופ` אדיר כהן,בספרו ``להפליג עם כוכב``.ויש לו ספרים נוספים.בהצלחה..

למעלה