גם למטוסי אלעל יש כינויים

• פותח הנושא oren*
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

oren*

New member

בשנים האחרונות נכנסו למערך המטוסים של אלעל מספר מטוסי בואינג 747-400 וחלקם קיבלו שמות של ערים גדולות בישראל (ירושלים, חיפה). כמו כן, אני רואה לפעמים אוטובוסים של אגד ודן בצבעים של קבוצות כדורגל שונות; הפועל תל אביב, מכבי תל אביב, הפועל כפר סבא וכו...

שמות למטוסים

בשנים האחרונות נכנסו למערך המטוסים של אלעל מספר מטוסי בואינג 747-400 וחלקם קיבלו שמות של ערים גדולות בישראל (ירושלים, חיפה). כמו כן, אני רואה לפעמים אוטובוסים של אגד ודן בצבעים של קבוצות כדורגל שונות; הפועל תל אביב, מכבי תל אביב, הפועל כפר סבא וכו...
שמות למטוסים
גם אל-על וגם ארקיע נתנו שמות למטוסים כבר שנות ה-50. מי שמתעניין בנושא מוזמן להתחיל לקרוא את המגזין המצוין ´ביעף´.

™Gal

New member
איפה ניתן להשיג את המגזין?

שמות למטוסים
גם אל-על וגם ארקיע נתנו שמות למטוסים כבר שנות ה-50. מי שמתעניין בנושא מוזמן להתחיל לקרוא את המגזין המצוין ´ביעף´.
אף פעם לא שמעתי עליו...

המגזין ´ביעף´

אף פעם לא שמעתי עליו...
המגזין ´ביעף´
הגליון האחרון של ´ביעף´ - ביטאון האגודה הישראלית למדעי התעופה והחלל - שיש לי הוא מספר 78 מאביב 1995. לפי מה ששמעתי באינטנרנט, הפסיקו להוציא אותו לפני כמה שנים. חבל, הוא היה הרבה יותר רציני ולעניין מביטאון חיה"א. אני ממליץ לנסות ולמצוא את האגודה הזו, במידה והיא עדיין קיימת, ולשאול לגבי גליונות קודמים. אופציה שניה היא מועדון בוני הדגמים בישראל (ראו קישור מצורף), ובכלל אם מישהו מחפש נתונים כאלו על מטוסים ושאר ציוד לחימה ישראלי, כדאי לו ליצור קשר איתם. כמובן, יודגש שמטוסים וטנקים מחווירים מבחינת משיכה ליד רכבות, לדעתי, אבל זו רק דעתי...

יהוושע

New member
זו כמובן גם דעתי , אין כרכבת למקור

המגזין ´ביעף´
הגליון האחרון של ´ביעף´ - ביטאון האגודה הישראלית למדעי התעופה והחלל - שיש לי הוא מספר 78 מאביב 1995. לפי מה ששמעתי באינטנרנט, הפסיקו להוציא אותו לפני כמה שנים. חבל, הוא היה הרבה יותר רציני ולעניין מביטאון חיה"א. אני ממליץ לנסות ולמצוא את האגודה הזו, במידה והיא עדיין קיימת, ולשאול לגבי גליונות קודמים. אופציה שניה היא מועדון בוני הדגמים בישראל (ראו קישור מצורף), ובכלל אם מישהו מחפש נתונים כאלו על מטוסים ושאר ציוד לחימה ישראלי, כדאי לו ליצור קשר איתם. כמובן, יודגש שמטוסים וטנקים מחווירים מבחינת משיכה ליד רכבות, לדעתי, אבל זו רק דעתי...
זו כמובן גם דעתי , אין כרכבת למקור
עניין תחבורתי , יפה , מותח , מעניין , מהיר , היסטורי , בלשי , מדיני , נוֹפִי , יבשתי , עולמי , אנושי , שדכני , רומנטי , משמח , מקשר , מפריד , מצער , ובכלל - הנסיעה בו היא תמיד " מחוץ להתרחשות " - כמו נסיעה בתוך בועה שסביבה נוף שחולף ביעף כמו סרט נע .

יהוושע

New member
האוטובוסים הצבועים שייכים לקבוצות

הכדורגל שבצבעיהן הם צבועים , ומסיעים את חבריהן למישחקים בשבתות ברחבי הארץ . הואיל ובימי החול אין לשחקנים צורך בהסעות , האוטובוסים מתפקדים בקווי הנסיעה הרגילים ומסיעים נוסעים כרגיל . אוטובוסים שלא מסיעים קבוצות כדורגל , צבועים בצבעי אגד הרגילים .

Cornamenta

New member
האוטובוס של מכבי ת"א בכדורסל

הכדורגל שבצבעיהן הם צבועים , ומסיעים את חבריהן למישחקים בשבתות ברחבי הארץ . הואיל ובימי החול אין לשחקנים צורך בהסעות , האוטובוסים מתפקדים בקווי הנסיעה הרגילים ומסיעים נוסעים כרגיל . אוטובוסים שלא מסיעים קבוצות כדורגל , צבועים בצבעי אגד הרגילים .
האוטובוס של מכבי ת"א בכדורסל
קודם כל אם יש כאן אוהדים אז תרשו לי להביע את אכזבתי מאתמול
פעם נסעתי מב"ש לת"א בקו 380 באוטובוס של הקבוצה. נורא התרגשתי מהמזל שנפל בחלקי והוא באמת היה די מפואר, אבל דבר אחד לא הבנתי: איך השחקנים בכלל מצליחים לשבת שם. אני מאז ומתמיד סובלת מהמרווח הצר מידי בין המושבים, כבעלת רגליים ארוכות. אבל אין מה להשוות בין הרגליים שלי לאלו של השחקנים... לא יודעת, הייתי מצפה שיהיה להם אוטובוס מיוחד...

מצב
הנושא נעול.
למעלה