גלי אליוט

מצב
הנושא נעול.

ל.ס

New member
גלי אליוט

גלי אליוט לגבי נושא זה דיברנו עליו כאן בעבר באריכות ( לאלו שהיו כאן בפורום בזמנו )אך תמיד טוב להמשיך ולדבר עליו. ראשית בתוכנת המטהסטוק קיימת אפשרות להכניס את גלי אליוט כך שהמחשב יספור עבורך את הגלים. מי שמכיר אותי מקרוב יודע שאני מעדיף תמיד לעבוד קשה יותר ולנתח ידנית ולא עם תוכנות. אני מעדיף לראות את הדברים בעיניים שלי ולא של המחשב. לגבי גלי אליוט עצמם יש לזכור כי זהו כלי שימושי בקריאת מצבו הטכני ארוך הטווח של שוק המניות כאשר הרעיון אשר עומד מאחורי ספירת הגלים כי שווקים נעים במגמה ובמחזוריות מסויימת אשר אם נזהה אותה בשלביה המוקדמים נוכל להסיק מסקנות טובות ושמישות להבנת מצבו הטכני של השוק בטווח הארוך והבינוני. בגדול ניתן לומר שהתנועה המגמתית שלהשוק באה במחזוריות של זמן ומחיר. המשמעות היא כי מרגע שזיהית את המחזוריות תוכל להמשיך ולהשתמש בה ולהציב לשוק יעדי מחיר ויעדי זמן למהלך הבא. לשם הצבת יעדי מחיר וזמן יש להיעזר במספרי פיבונאצ`י אשר יוצרים בינן לבין עצמם חיתוכים של 38% ו 62% . לא אסביר עתה את המשמעות שלהם אך בניתוח הטכני יש להם חשיבות רבה ויש להם שימוש רב. נוסף על כך משתמשים בספירת גלי אליוט במחזוריות של 5 גלים במגמה הראשית ושלושה גלים בסיום המגמה ( אשר מתקנים את כל המהלך ). בחמשת הגלים הראשיים ישנם 3 גלים בכיוון המגמה הראשית ו 2 מתקנים. ניקח לדוגמא את המהלך של השוק המקומי החל מ 250 נקודות. השוק עלה עד 432 ( 180 נק` ) בתקופה של כ 8 חודשים ( גל 1 ). לאחר מכן תיקן 3 חודשים עד 370 נק` ( גל 2 ). לאחר מכן החל עוד גל ראשי עולה עד 565 ( 185 נק` ) בפרק זמן של 9 חודשים ( גל 3 ). לאחר מכן גל 4 יורד עד 460 נק` ומשם החל הגל ה 5 אשר טרם ידוע אם הסתיים ב 580 או שאנו עתה רק בתיקון זמני לגל זה ולאחריו יחלו עליות נוספות. שים לב כי כל גל עולה ארך 8-9 חודשים והיה באורך של 180-185 נק`. ניתן לומר כי מהלך העליות ה 5 אמור להימשך עד 650 נק` לערך ויעד הזמן הנו תחילת 2001. המשך יבוא...

מצב
הנושא נעול.
למעלה