גלולות

S o h o

New member
גלולות../images/Emo101.gif

ערב טוב, אני לא בטוחה שזה הפורום הנכון בפניה זו, אבל אני מקווה שתוכלו לעזור
הבעיה שלי היא כזו, אני נוטלת גלולה בשם "פמינט" מזה 3 חודשים בערך, לאחרונה הופיעו לי תופעות לוואי כמו- חוסר יכולת להרכיב עדשות, ומיגרנות נוראיות. שתי תופעות שמעולם לא סבלתי מהן. קראתי בעלון שמצורף לגלולות וכתוב שאלה תסמינים נדירים שיכולים לקרות כאשר נוטלים גלולה זו. היום אני צריכה להתחיל חבילה חדשה של גלולות, ואני לא רוצה להמשיך עם הגלולות הללו שלא מתאימות לי. כבר לקחתי את הכדור הראשון בחבילה. האם אני יכולה להתחיל החל ממחר נניח גלולה אחרת? (לחזור לגלולה הישנה שלי למשל?) או שאני חייבת לסיים את החפיסה של "פמינט" שהתחלתי רק היום? במילים אחרות- זה משנה אם אני לוקחת כדור אחד של גלולה מסויימת ולמחרת מתחילה חפיסת גלולות מסוג שונה? תודה מראש לעונים!

S o h o

New member
עוד דבר קטן

{בלי קשר ממש לשאלה הקודמת} מה יכולה להיות ההשפעה של כך שאני מעשנת, לנטילת גלולות? (אם יש כאלה השפעות בכלל) שוב תודה.

Narwhal

New member
תשובות למיטב הבנתי (לא מומחית)

בהוראות השמוש של "פמינט" יש הנחיות למקרה שבו את עוברת משמוש בגלולה אחרת לשמוש ב"פמינט". אני מניחה שגם בחפיסות גלולות מסוג אחר קיימות הנחיות דומות, ואת יכולה לקרוא בעלון הוראות השמוש בהן איך לנהוג במקרה של מעבר מגלולה אחרת אליהן. אם אין בעלון לצרכן הוראות מתאימות, אני מקווה שלמישהו אחר כאן או לרופא/ה שלך יהיו.
לגבי עשון; לעניות דעתי, עשון מגביר את הסכוי לקרישי-דם, וכך גם גלולות - כך שבמקרה של נטילת גלולות במקביל לעשון, הסכוי גובר עוד יותר. רופאת-משפחה שלי, למשל, לא מסכימה לרשום גלולות לנערות או לנשים שמעשנות.

ChulChul

New member
ניסיון אישי

לקחתי פמינט במשך חודש וזה עשה לי תופעות לוואי קשות מאד של בחילות וכאבי בטן. בררתי ושמעתי שהן עשו להרבה בנות בעיות. עברתי לגלולות אחרות והכל עבר אני מציאה לך לעבור לגלולות אחרות ולברר איך אפשר כמה שיותר מהר

Narwhal

New member
אני משתמשת ב"פמינט"

כבר שלושה חודשים; בחודש הראשון היה לי דמום קל לאורך כל החודש (שזו תופעת לוואי מוכרת ולא בעייתית), ומאז הכל בסדר. כנראה שזה תלוי בהתאמה למשתמשת.

למעלה