גירו איטליה

ניצחון יפה של ארנו דמאר. מעניין אם גרופמה יכניסו אותו לסגל הטור על רקע יכולתו והפופולריות שלו בצרפת, למרות שכדי לזכות בחולצת הספרינטרים הוא צריך להמשיך ולרכוב באלפים ובדולומיטים ולהגיע קצת פחות טרי לטור, מה גם שהקבוצה שלהם תרצה מן הסתם לתת יותר סיוע למדואה, גודו ופינו. הופתעתי לראות אותם רודפים במחצית הראשונה אחרי הבריחה, כי מבחינת החולצה היה עדיף להם שהבריחה תנצח, אבל יש להם ביטחון בדמאר. הקטע היום הוכיח שישראל פרמייר טק פשוט נואשים. היו חייבים שהקטע יסתיים בספרינט בשביל בדל הסיכוי שניצולו ינצח, או אפילו יגיע שני או שלישי. זרקו את כל הגפרורים לאש כדי שהבריחה תושג אבל ניצולו בכושר גרוע ולא מהווה תחרות אמיתית.
 

elsanto

Member
הקבוצה הישראלית לא מתפקדת די ברור.
הם פשוט לא יודעים מה הבוס רוצה מהם ,יחסי ציבור או נצחונות, ומאחר והבוס לא יודע לענות ....
הקטע אתמול הבריחה פיספסה ונתפסה בקמ האחרון.
הקטע היום קטע גבעות מתגלגל מרובה טיפוסים נראה מתאים מאד לודפ לביניאם ולוורדה ומעל לכולם לניבאלי .
גם לנארד קמנה יכול להפתיע.
וחןץ מהם יש בגירח ליומבו פועל על בשם דומולאן .
השאלה העקרונית מי יכנס לבריחה ומתי .
מוביסטאר יכולה לנסות להכין משהו עבור ולוורדה אחרי שנחו אתמול, ואסטנה יעזרו בשביל ניבאלי.
כנל לגבי פניקס ואינטרמנצה.
השאלה מתי ישגרו את הבריחה.
ומי יצליח להיכנס אליה
צפוי קטע חזק מהפתיחה להבמתי שירדם בהמשך מבחינת דירוג כללי .
ניזולו.יכול לכשות כאן משהו
ודה מארקי חייב לנסות להיכנס לבריחה .
יהיה מעניין .
 
הקטע מסתיים בטורינו, אחרי שעולים פעמיים על הסופרגה - העלייה של מרוץ מילאנו-טורינו שנמצאת מעבר לנהר הפו מול מרכז טורינו. כולל 4 עליות בקטגוריה 2 ועליה אחת בקטגוריה 3. חום כבד של 33 מעלות. בינאם גרימאיי כבר מחוץ לג'ירו (נפצע בעין בזמן פתיחת בקבוק שמפניה על הפודיום). ולדעתי ניבאלי וואלוורדה מסומנים כרגע כרוכבי דרוג כללי ולא יאפשרו להם חופש פעולה ויציאה לבריחה. אכן הקטע היום הוא קטע שרשום עליו תווית "בריחה". מאבק האיתנים על כניסה לבריחה יכול להימשך גם שעה שלימה ואפילו יותר. ברגע שירגע יפתח פער גדול כי בחום הזה הדבוקה רק רוצה לרכוב בטמפו רגוע.
קשה להמר על מנצח כי לא ידוע מי יכנס לבריחה. בוודאי שדייגו רוזה ינסה לאסוף עוד נקודות בתחרות חולצת המטפסים אך לא ידוע אם יצליח להיכנס לבריחה. כנ"ל באומן מיומבו ויסמה ולנרד קמנה מבורה-הנסגרוהה. בהינתן שתומאס דה גנט נח אתמול, גם הוא מועמד חזק לכניסה לבריחה ולניצחון. הימור שלי, סתם ירייה באפילה: הקולומביאני קייסדו Caicedo מ-EF שניצח כבר קטע בג'ירו של 2020.
 
רוב מהומה על מעט מאוד. שון קלי חזה את הנולד עוד לפני הקטע ואמר שקבוצות הדרוג הכללי תהיינה עצבניות מאוד ולא תיתנה לבריחה לתפוס פער ובסופו של יום זה יהיה קטע של רוכבי הדרוג הכללי. השאלה היא, אחרי סיום הקטע, בשביל מה היה כל הבלגן? מחר יש את האלפים עם שלוש עליות ארוכות וקשות וחום של 30 מעלות. נכון שבתאוריה היינו יכולים לראות רוכב דרוג כללי שמאבד הרבה שניות היום כתוצאה מהתקפת בורה-הנסגרוהה ומהתקפת קאראפאז. אבל אם מתעלמים מלופס שאיבד היום את החולצה הוורודה, שני הרוכבים שאיבדו הכי הרבה זמן הם גיום מרטן מקופידיס ואלחנדרו ואלוורדה ממוביסטאר שלא באמת לקחנו אותם כמועמדים לפודיום בסיום הג'ירו.
מה כן למדנו מהיום? שאינאוס גרנדירס פגיעים וניתן לבודד את קאראפאז בהרים. שמיקל לנדה הוא לא כזה חזק בינתיים, ושהינדלי חזק מאוד. בורה יצטרכו להמשיך להפעיל את הכלים שלהם כדי לאפשר להינדלי התקפות ופתיחת פער בהרים, כי בנג"ש הוא חלש.
ישראל פרמייר טק שלחו היום את ניצולו הביתה כי לנטר את מצבו הפיזי ולהכין אותו למרוצים הבאים. ינסו את מזלם בבריחות בקטעים שנותרו, אך נוכח ההרים הגבוהים שבאופק הסיכוי לדוג משהו בחכה נמוך מאוד. אולי דאוסט ינסה לנוח ולעשות תוצאה טובה בנג"ש בקטע המסיים בוורונה.
 
למעלה