גירוש שדים

Special M

New member
גירוש שדים../images/Emo28.gif

על כל אחד ואחת עוברים רגעים שהעננה השחורה מהסרטים המצויירים מחליטה שהיא רוצה להיות ילד אמיתי ועושה את זה דווקא מעל הראש שלהם. מי מאיתנו לא הרגיש שרק עליו יורד גשם (לא שזה דבר רע. להפך!) ושה
תמיד נמצאת בצד השני? אין אחד כזה. ומבין האנשים הגודשים את הפורום וממלאים אותו עד אפס מקום מדי יום ביומו, אני בטוחה שגם אין אחד שמוזיקה לא עזרה לו להתגבר על העננים ולבעוט במצב רוח הרע לכל ה
אז השאלה שלי היא כזו: אילו חמישה שירים תמיד תמיד עזרו, עוזרים ויעזרו לכם לצאת מהדיכאון? כמובן שלכל שיר יתלווה נימוק והסבר משכנע
ואם אתם מתעקשים, אני אתחיל.
The Verve - One day - אני ממש לא חושבת שזה השיר הכי טוב שלהם, אבל המילים שלו פשוט כ"כ נוגעות, כ"כ מדברות, כ"כ מקשיבות לך. כשזה משתלב עם הקול של ריצ'רד אשקרופט, אי אפשר להישאר אדישים. פשוט מעולה!
Muse - Space Dementia - כל פעם שאני מרגישה רע, אבל כל פעם (וזה קורה בעיקר בבסיס) אני שמה את השיר הזה ואז אי אפשר לדבר איתי עד שהוא לא נגמר. אני לא מתה על צלילים "פסנתריים", אבל משהו בשיר הזה פשוט תופס אותך ולא מרפה, מכניס אותך למעין טראנס, עילוי שבסופו יש שיא שמרגישים אותו עמוק בלב.
Supergrass - Moving - זה השיר לגירוש שדים מדכאים. המקצב, המילים הסאונד. הכל ביחד מתחבר ליצירה מושלמת (מבחינתי,אני ממש לא באה לנתח את השיר מבחינה מוסיקלית). ההרגשה הזאת שאין לך לאן ללכת ואין לך שום כיוון פתאום מתוארת כ"כ טוב בשיר הזה.
Ian Brown - The Small World - (ואל תבקשו ממני לכתוב את זה בספרדית). שיר כ"כ פשוט, כ"כ קליל, כ"כ מרגיע - זה מה שהופך אותו לכ"כ יפה וכ"כ טוב למצבים עגומים. הוא מיד מעלה חיוך על פניך ומרחיק מחשבות רעות. ממש כמו אופטלגין...
New Order - Turn my way - שיר שתמיד מזכיר לי את הדברים שאני לא רוצה לשכוח. קולות הרקע של בילי קורגן רק מוסיפים לכל האווירה של השיר, ואז אתה מוצא את עצמך מזמזם את הפזמון, ממש כמו מנטרה. אז זהו. עכשיו תורכם (ותזכרו ששבוע הבא אני לא אהיה כאן - אז תנו גז
)
Ours - Realize

איך תמיד אני הראשונה שעונה לך?

והאם גם הפעם יתפתח פה שרשור מפחיד כמו בפעם שעברה? חשבתי על השאלה שלך כמעט רבע שעה (כבוד?) והתוצאות להלן: Syd barrett – dominoes
למעשה רוב השירים שלו (עם ובלי הפלויד) מעודדים אותי.. אבל בחרתי את דומינו בגלל שהוא כל כך רגוע ומהפנט כזה, אני יכולה להקשיב לו בלופים נצחיים ולחייך.. Pixies- hey
שוב זה לא רק השיר, "דוליטל" הוא הפתרון האולטימטיבי לכל. אבל אם לבחור שיר אחד אין ספק שזה זה. כל השירים בעולם צריכים להישמע ככה. Blind melon – three is a magic number
על זה באמת הייתי צריכה לחשוב הרבה. בסוף החלטתי שמכל השירים המשמחים שלהם דווקא זה הכי משמח. כי רוב השירים שלהם הם גם משמחים וגם מרירים, וזה לא. הוא שמח נטו. John frusciante – moments have you
גם כאן זה לא השיר אלא האלבום (לפחות אני עקבית) "to record only water for ten days" הוא כולו אלבום גאוני, ובהחלט אלבום עידוד רשמי מבחינתי. אבל בחרתי בשיר האחרון, כי הוא האחרון, והוא משאיר טעם טוב כזה. Lou reed – take a walk on the wild side
לו ריד בדרך כלל עושה לי הכל חוץ מלעודד, אבל השיר הזה יוצא דופן. קלאסיקה. זהו. NP-daniel johnston- i lose (איזה שיר עצוב, אוי)

DradefulDad

New member
אני לא סגור על זה, אבל

שלושה מהזמרים שכתבת לא מתו בגיל צעיר? (מסמים או משו) זה ממש מדכא אם כן

In Limbo

New member
הממ.. חייבים לפרט כל כך?

אין לי מה לפרט כל כך על כל אחד מהם, אפשר להגיד בכלליות שאלה פשוט שירים עצובים, נוגעים ומרגשים... נעים לשמוע אותם כשאתה לא הכי שמח בעולם:
RADIOHEAD - BULLET PROOF
FIOANA APPLE - ACROSS THE UNIVERSE
JEFF BUCKLEY - GRACE
COLDPLAY - TROUBLE
THE SMASHING PUMPKINS - TONIGHT TONIGHT רעות.
FIOANA APPLE - ACROSS THE UNIVERSE

polyethylene

New member
נראה...

radiohead - street spirit כמה בנאלי מצידי, אבל תמיד השיר הזה מוציא אותי מביאוס לטוב.
Assemblage 23 - horizon לא יודעת למה, זה לא שיר שמח, אבל עושה לי גרובי...
blue airplans - disney head אין לי הסברים.
out of the hair - in the groove again צריך להסביר
paul weller - you do something to me אין לי כל כך הסברים. אלה עושים לי שמח בלב

Fish in the sea

New member
מכסחי השדים.

חשבתי קצת על השאלה הזאת ולא הצלחתי לחשוב על שירים כאלה שמוציאים אותי מהדאון. הסיבה הלא רשמית: אני לא ממש טיפוס של דכאונות ומצברי רוח ככה שאני לא ממש צריך שירים בשביל להוציא אותי מדבר שאני לא נמצא בו. בכל זאת, לא יכולתי להתעלם משני שירים שכתבת: 1.Moving- התעצבנתי לראות אותו ברשימה שלך. זה השיר שלי!
2.Space Dementia- למרות כל ההקדמה, פה אני מזדהה איתך בכל זאת. זה אחד מ"שירי האוטו" שלי בהם אני מגביר בטירוף (ובאותו זמן מגביר גם את הסיכוי לתאונה). בגלל שירים כאלה הרמקולים באוטו מתחילים לזייף ולהשמיע רעשים מעצבנים... חוצמזה, בתגובות התעוררה פה נקודה מעניינת שכמעט תמיד עולה בשרשורים מהסוג הזה. יש שתי קטגוריות של שירים שאנשים שומעים בזמן דיכאון: 1-כאלה שיוציאו אותם מזה 2-כאלה שיתאימו לאווירה ויכניסו אותם עוד יותר עמוק ועכשיו בלי קשר אני שומע
Travis-baby one more time
אבל זה לא זה בלי לראות את פרצופו המתאמץ עד כדי אדימות של פראן הילי....

Special M

New member
נה ונה ונה נה../images/Emo94.gif

Moving, מסתבר, הוא לא רק שלך... תאלץ פשוט לחיות עם העובדה הזאת. אה, ואם אתה נכנס לדכאון מהעניין, תמיד תוכל לשמוע אותו והוא יקל עליך...
בעולם מושלם: לשמוע מכונית עוברת לידך עם פול ווליום על Space dementia ולא על אבי ביטר. מסכימה איתך בקשר לקטגוריות, אבל בסופו של דבר זה משרת את אותה מטרה: משהו להעביר איתו את הדכאון.
כלום. מתפוצץ לי הראש אחרי שהרכבת פיצצה מישהו

New member
שנפתח שרשורפלצת בעניין?

כי אני לא ממש מסכים.

Special M

New member
הם יכולים לנסות.

ולא, לא במבטא מאיר שטריתי. ואם לא שירים, אז מה כן יכול (לעזור) להוציא אותך מהבאסה?

שביסטית

New member
../images/Emo60.gifלה לה לה

זה כמו הדילמה ב"נאמנות גבוהה" האם שירים מוציאים אותנו מהדיכאון או שהם רק גורמים לנו להכנס לתוכו? רק ששם זה היה כתוב יותר טוב...

Special M

New member
תלוי

איזה שירים שומעים באותו רגע. למרות שלפי דעתי אי אפשר לשמוע כל דבר כשמרגישים רע. זה כמו שאי אפשר ללכת לישון עם Placebo.

n0nick

New member
סליחה?

היתה תקופה שכל לילה הייתי שם לי לשמוע שני שירים: Bubblegum ו-Leni. כל כך כיף להרדם איתם.
the verve - sonnet
גם איתם.

Special M

New member
שוב

אתם נתפסים לפרטים. אמרתי Placebo, אבל לא התכוונתי לכל שיר ושיר שלהם (עם My sweet prince או Nacroleptic אפשר להירדם יופי). תסכים איתי שרוב השירים שלהם לא נשמעים כמו אלו שציינתי, ואני לא יודעת מה איתך, אבל כשאני הולכת לישון אני צריכה שקט.
Placebo - Slacker Bitch

למעלה