גירושים זמניים

נישואי הסתיימו בגירושים לאחר 20 שנים יחד.
בעלי אלמן עם ילדים בוגרים. לי אין ילדים. שנינו כבר עברנו את גיל 60.
הסיבה לגירושים: 1.בעלי לא יכול היה לספק את הצרכים הרגשיים שלי וזה גרם לי להתרחקות
2. אנחנו בעלי אישיות שונה: אני מאוד מאוד רגישה ואילו הוא כמעט בועתי וחסר לו הרבה באינטיליגנציה הרגשית. על הרקע הזה חשתי לא פעם תחושות קשות ( חוסר כבוד, מחיקה ובעיקר הקטנה) הצטברות של דברים הביאה להמון תחושות של כעס ורעל.. עד כדי כך שהוא שכר דירה ונכנס לאתרי היכרויות.
ולמרות זאת הוא טען שהוא " מאוד מאוד אוהב אותי".
כשנפרדתי ממנו הוא חזר ואמר לי את הדברים הבאים." אני מאוד מאוד אוהב אותך. לעולם לא אוהב אשה אחרת. אני מחכה שהכעס יעבור ותחזרי אלי בעוד שנה שנתיים יש לי סבלנות".
אין לי מושג מה אני ארגיש בעוד שנה. גם לא בעוד חודש. אבל, האם אפשרי שגבר יכנס לזוגיות חדשה יחייה עם אשה ללא רגשות ויחכה לאשתו "האהובה".? האשה תלחץ על כפתור והוא יסיים אוטומטית קשר שיצר וירוץ לזרועות גרושתו?

נערך לאחרונה ב:

czar

New member
נישואי הסתיימו בגירושים לאחר 20 שנים יחד.
בעלי אלמן עם ילדים בוגרים. לי אין ילדים. שנינו כבר עברנו את גיל 60.
הסיבה לגירושים: 1.בעלי לא יכול היה לספק את הצרכים הרגשיים שלי וזה גרם לי להתרחקות
2. אנחנו בעלי אישיות שונה: אני מאוד מאוד רגישה ואילו הוא כמעט בועתי וחסר לו הרבה באינטיליגנציה הרגשית. על הרקע הזה חשתי לא פעם תחושות קשות ( חוסר כבוד, מחיקה ובעיקר הקטנה) הצטברות של דברים הביאה להמון תחושות של כעס ורעל.. עד כדי כך שהוא שכר דירה ונכנס לאתרי היכרויות.
ולמרות זאת הוא טען שהוא " מאוד מאוד אוהב אותי".
כשנפרדתי ממנו הוא חזר ואמר לי את הדברים הבאים." אני מאוד מאוד אוהב אותך. לעולם לא אוהב אשה אחרת. אני מחכה שהכעס יעבור ותחזרי אלי בעוד שנה שנתיים יש לי סבלנות".
אין לי מושג מה אני ארגיש בעוד שנה. גם לא בעוד חודש. אבל, האם אפשרי שגבר יכנס לזוגיות חדשה יחייה עם אשה ללא רגשות ויחכה לאשתו "האהובה".? האשה תלחץ על כפתור והוא יסיים אוטומטית קשר שיצר וירוץ לזרועות גרושתו?
שימי לב איזה תעלול עשית כאן, בעיקר לעצמך.
הוא לא מספיק טוב לך והפירוט לעיל, מבין ומקבל למרות שקצת ילדותי בגיל מעבר ל 60 פתאום להזכר בזה.
ואז את נכנסת לפחדים ונתלית על "הבטחה" שנתן לך שהוא יחכה לך, לאמר, לכי "תתנקי" ואני כאן אחכה לך.

אם הוא יכנס לזוגיות חדשה, איבדת אותו לעד - אהבה חדשה משכיחה אהבה ישנה, תשנני את זה לעצמך.

לדעתי טעית, אבל גם אם לא - אותו תשחררי גם מהחוייבות שלו אליך וגם בבטן שלך.

mega byte

Member
לדעתי לא.
בעת מצוקה ושיברון נגיד דברים הנכונים לנו באותה עת.
ואילו לאחר זמן החיים יקחו אותנו למחוזות אחרים וימלאו אותנו תכנים חדשים, חוויות אחרות, תחושות וכו.
הכי קל להגיד אעזוב כל אחת למענך כשאינך מכיר את אותה אחת וכל כולך געגוע וכאב.
ואילו כשהיא האחרת בבוא הזמן אמיתית בשר ודם מולך עם כל המשתמע מכך ואולי איתה כבר הכל שונה ואף מוצלח יותר, כל שאמרנו נעלם כלא היה אי שם בין צלילי ההיסטוריה.

מריוס זכריה

Member
מנהל
אני לא לגמרי מבין את השאלה שלך, או יותר נכון, את הכוונות מאחוריה.
טכנית, את זו שנפרדה כי לא היה לה טוב.
מעשית, ורגשית, הוא נפרד ממך (או מקשר מונגמי איתך) עוד קודם, כששכר דירה ונכנס לאתרי היכרויות.

ופה מגיע הבילבול מבחינתי. אם את רוצה לחזור אליו, תחזרי עכשיו. למה יש לחכות?

או שאת שואלת שאלה תאורטית, בבחינת "נניח שבעתיד אני ארצה אותו חזרה, האם אוכל לקבל אותו?"
אם זו השאלה שלך, התשובה שלי היא שאי אפשר לדעת מעכשיו מה יהיה בעתיד. אולי כן, ואולי לא. בוודאי שלא ניתן להבטיח דבר כזה מראש.
ובכלל, זו נשמעת לי תוכנית לא ממש רצינית.

תוכנית רצינית בעיניי זה לומר לו "בוא נחזור להיות יחד, ונתחיל טיפול זוגי". כל דבר אחר נשמע לי לא מעשי, ובמצב כזה, עדיף כבר להשאר בפרידה ולחפש מישהו יותר מתאים לך בשלב הזה של החיים.

אם לא הבנתי נכון את השאלה, או הכוונה מאחוריה, אני מתנצל. תתקני אותי ואנסה להתייחס.

mega byte

Member
אני לא לגמרי מבין את השאלה שלך, או יותר נכון, את הכוונות מאחוריה.
טכנית, את זו שנפרדה כי לא היה לה טוב.
מעשית, ורגשית, הוא נפרד ממך (או מקשר מונגמי איתך) עוד קודם, כששכר דירה ונכנס לאתרי היכרויות.

ופה מגיע הבילבול מבחינתי. אם את רוצה לחזור אליו, תחזרי עכשיו. למה יש לחכות?

או שאת שואלת שאלה תאורטית, בבחינת "נניח שבעתיד אני ארצה אותו חזרה, האם אוכל לקבל אותו?"
אם זו השאלה שלך, התשובה שלי היא שאי אפשר לדעת מעכשיו מה יהיה בעתיד. אולי כן, ואולי לא. בוודאי שלא ניתן להבטיח דבר כזה מראש.
ובכלל, זו נשמעת לי תוכנית לא ממש רצינית.

תוכנית רצינית בעיניי זה לומר לו "בוא נחזור להיות יחד, ונתחיל טיפול זוגי". כל דבר אחר נשמע לי לא מעשי, ובמצב כזה, עדיף כבר להשאר בפרידה ולחפש מישהו יותר מתאים לך בשלב הזה של החיים.

אם לא הבנתי נכון את השאלה, או הכוונה מאחוריה, אני מתנצל. תתקני אותי ואנסה להתייחס.
בכל מקרה כששני אנשים מדברים שתי שפות כ"כ שונות שום טיפול לא יועיל ולא ניתן ללמד אינטליגנציה ריגשית בשום תהליך.
כשאת זקוקה באופן מהותי לפונקציה הזו והיא אינה קיימת בבן הזוג, אין מנוס מאשר לוותר ולחסוך חיי תסכול הדדיים.

מריוס זכריה

Member
מנהל
אני חושב שהשואלת פשוט ניסתה כאן להבין אם הגיונית האמירה שלו על סמך ניסיונם של אחרים
אולי לחפש אפילו על מה זה יושב באישיות שלו בניסיון להבין אותו ואת דרכו איתה ובכלל.
בכל מקרה כששני אנשים מדברים שתי שפות כ"כ שונות שום טיפול לא יועיל ולא ניתן ללמד אינטליגנציה ריגשית בשום תהליך.
כשאת זקוקה באופן מהותי לפונקציה הזו והיא אינה קיימת בבן הזוג, אין מנוס מאשר לוותר ולחסוך חיי תסכול הדדיים.
אני לא רק חושב שניתן ללמד וללמוד אינטליגנציה רגשית - אני יודע שכך.
זה לא שחור לבן, זה עניין הדרגתי.
הנקודה היא לא להפוך מישהו אחד (שאין לו שום יכולות) למישהו אחר (גבר החלומות).
הנקודה היא לשפר יכולות. וכל אדם יכול לשפר יכולות, אם הוא רוצה לשפר, ואם יש מי שידריך אותו.
כמו שכל אדם יכול לשפר כושר גופני. זה לא אומר להיות אלוף אולימפי. אבל כן אפשר להיות בריא יותר.

והנקודה השניה היא שגם שיפור חלקי או יחסי עוזר הרבה מאוד.
ובנוסף הוא גם מייצר חשק להמשיך בתהליך.
ובני זוג שהיו יחד עשרים שנה, ולמרות הפרידה עדיין מדברים שניהם על אופציה עתידית לחזור, זה אומר שהמרחק היה גדול אבל לא בלתי נסבל.

mega byte

Member
אני לא רק חושב שניתן ללמד וללמוד אינטליגנציה רגשית - אני יודע שכך.
זה לא שחור לבן, זה עניין הדרגתי.
הנקודה היא לא להפוך מישהו אחד (שאין לו שום יכולות) למישהו אחר (גבר החלומות).
הנקודה היא לשפר יכולות. וכל אדם יכול לשפר יכולות, אם הוא רוצה לשפר, ואם יש מי שידריך אותו.
כמו שכל אדם יכול לשפר כושר גופני. זה לא אומר להיות אלוף אולימפי. אבל כן אפשר להיות בריא יותר.

והנקודה השניה היא שגם שיפור חלקי או יחסי עוזר הרבה מאוד.
ובנוסף הוא גם מייצר חשק להמשיך בתהליך.
ובני זוג שהיו יחד עשרים שנה, ולמרות הפרידה עדיין מדברים שניהם על אופציה עתידית לחזור, זה אומר שהמרחק היה גדול אבל לא בלתי נסבל.
אני אסביר...
אני למשל מצייר ושאר ענייני אמנות ולא פעם נתבקשתי ללמד.
שמתי לב שאכן אפשר ללמד טכניקה ואיך לצייר אבל אצל מי שלא נולד עם זה מובנה הכל הסתכם בטכניקה ולא יהיה מעוף.
זא יהיו לו כל הכלים אבל הוא ישאר מקובע למה שלמד ולא יפתח את זה מעבר.
אתה יכול ללמד אדם להתפעל משקיעה אם זו לא עושה לו כלום?
אפשר ללמד אדם טכנית להקשיב לאישתו או לעשות למענה דברים וכו אך הוא לא יצליח לזהות מצוקות קטנות שלה, סימנים בשפת גופה, לא יבין לעומק תחושות שתביע לא יזדהה עימה, לא יפתח רגישות שאין בו, לא יבין את המילים שהיא אומרת מבלי לומר מילה.

מריוס זכריה

Member
מנהל
לעניות דעתי הלא מקצועית, אינטליגנציה רגשית היא כמו כישרון, נולדים עם זה.
אפשר שהיא תחסם על ידי כך מיני גורמים עם הזמן אבל לא לייצר אחת במידה ולא ניחנת בה.
אני אסביר...
אני למשל מצייר ושאר ענייני אמנות ולא פעם נתבקשתי ללמד.
שמתי לב שאכן אפשר ללמד טכניקה ואיך לצייר אבל אצל מי שלא נולד עם זה מובנה הכל הסתכם בטכניקה ולא יהיה מעוף.
זא יהיו לו כל הכלים אבל הוא ישאר מקובע למה שלמד ולא יפתח את זה מעבר.
אתה יכול ללמד אדם להתפעל משקיעה אם זו לא עושה לו כלום?
אפשר ללמד אדם טכנית להקשיב לאישתו או לעשות למענה דברים וכו אך הוא לא יצליח לזהות מצוקות קטנות שלה, סימנים בשפת גופה, לא יבין לעומק תחושות שתביע לא יזדהה עימה, לא יפתח רגישות שאין בו, לא יבין את המילים שהיא אומרת מבלי לומר מילה.
אני מסכים שאי אפשר ללמד אדם שאין לו נפש של אומן, להיות אומן.
(אבל יש מקרים שבהם נפש נסתרת של אומן מתעוררת עקב רעידת אדמה - זה נדיר, וכמובן אי אפשר ללמד את זה)

אוקיי. אבל הוא שאמרתי: אי אפשר להפוך אדם מקצה לקצה.
אבל בוא אני אתן לך דימוי אחר.
אתה טס במטוס, מעל הים, ומגלה שאין לך מספיק דלק לנחות על אדמה.
פתאום מתגלה שיש עוד ליטר דלק באיזה מאגר נסתר. הליטר הזה יכול להביא אותך לחוף מבטחים.

אז אם היא רוצה מישהו אחר לגמרי, אחד שכדבריך "יבין לעומק תחושות שתביע... יבין את המילים שהיא אומרת מבלי לומר מילה" - אוקיי, זה לא יקרה.
אבל מה? היא דווקא רוצה את הגוש חימר הישן והמוכר שלה. לך תבין... (האמת היא שאני יכול להבין).
אז את גוש החימר הזה ניתן ללמד כמה דברים שישפרו את החיים איתו. כמובן, כמו בבדיחה כמה פסיכולוגים צריך כדי להחליף נורה: מספיק אחד, אבל הנורה צריכה ממש לרצות...

mega byte

Member
(אבל יש מקרים שבהם נפש נסתרת של אומן מתעוררת עקב רעידת אדמה - זה נדיר, וכמובן אי אפשר ללמד את זה)

פתאום מתגלה שיש עוד ליטר דלק באיזה מאגר נסתר. הליטר הזה יכול להביא אותך לחוף מבטחים.

אז אם היא רוצה מישהו אחר לגמרי, אחד שכדבריך "יבין לעומק תחושות שתביע... יבין את המילים שהיא אומרת מבלי לומר מילה" - אוקיי, זה לא יקרה.
אבל מה? היא דווקא רוצה את הגוש חימר הישן והמוכר שלה. לך תבין... (האמת היא שאני יכול להבין).
אז את גוש החימר הזה ניתן ללמד כמה דברים שישפרו את החיים איתו. כמובן, כמו בבדיחה כמה פסיכולוגים צריך כדי להחליף נורה: מספיק אחד, אבל הנורה צריכה ממש לרצות...
וכל פעם מחדש לגלות שהוא "אידיוט" ואיך הוא לא מבין ואיך הוא לא שם לב, הרי הסברתי לו מליון פעם.
כמה פעמים נתקלת במילים "בעלי שנים איתי לא מבין אותי ואחר לאחר שבוע קורא אותי כמו ספר פתוח"?
לכל אחד החיישנים הריגשיים שלו איתם הוא נולד לחוש את הסביבה,את מי שמולו. .
את זה שמשהו יושב עליה, להביט לתוכה ולהבין כי הוא רוצה לא כי חייב.
כמו ההיא שאומרת לבן זוגה למה אתה לא שואל איך היה לי בעבודה?. והוא למחרת-איך היה לך בעבודה? והיא מספרת והוא בוהה ואממ אה טוב עכשיו אפשר את השלט?
מחר שוב יהיה- איך היה בעבודה מאמי.
שמת לב שהדוגמה שנתת למשל היא מעולם הטכני, שם אפשר ללמוד דברים ביתר קלות מכיוון שחוקי הפיזיקה והגשמיות יותר קלים לנו לחישוב וביצוע.
כן אני מאמין לך כאיש מקצוע מנוסה ממני ביי פאר שאפשר לתת כלים, אך אני לוקח בדמיוני גברים מסוימים שמכיר בחיי ולא רואה איך מישהו מצליח להחדיר בהם שמץ של מנגנון ריגשי פנימי הפועל עצמאית לקרוא ולהבין בת זוג מעבר למובן מאליו.
מתנצל מראש על החפירה :)

מריוס זכריה

Member
מנהל
וזו בדיוק הסיבה למה זוגות נתקעים שנים יחד במעגל של תסכול אינסופי.
הניסיון בכז לשנות את המוכר והבטוח שלהם ולהביא אותו להיות מה שאני זקוק/ה לו מעבר לצרכים הטכניים.
וכל פעם מחדש לגלות שהוא "אידיוט" ואיך הוא לא מבין ואיך הוא לא שם לב, הרי הסברתי לו מליון פעם.
כמה פעמים נתקלת במילים "בעלי שנים איתי לא מבין אותי ואחר לאחר שבוע קורא אותי כמו ספר פתוח"?
לכל אחד החיישנים הריגשיים שלו איתם הוא נולד לחוש את הסביבה,את מי שמולו. .
את זה שמשהו יושב עליה, להביט לתוכה ולהבין כי הוא רוצה לא כי חייב.
כמו ההיא שאומרת לבן זוגה למה אתה לא שואל איך היה לי בעבודה?. והוא למחרת-איך היה לך בעבודה? והיא מספרת והוא בוהה ואממ אה טוב עכשיו אפשר את השלט?
מחר שוב יהיה- איך היה בעבודה מאמי.
שמת לב שהדוגמה שנתת למשל היא מעולם הטכני, שם אפשר ללמוד דברים ביתר קלות מכיוון שחוקי הפיזיקה והגשמיות יותר קלים לנו לחישוב וביצוע.
כן אני מאמין לך כאיש מקצוע מנוסה ממני ביי פאר שאפשר לתת כלים, אך אני לוקח בדמיוני גברים מסוימים שמכיר בחיי ולא רואה איך מישהו מצליח להחדיר בהם שמץ של מנגנון ריגשי פנימי הפועל עצמאית לקרוא ולהבין בת זוג מעבר למובן מאליו.
מתנצל מראש על החפירה :)
החפירה היא כל הכיף ;)
אי אפשר להחדיר לאנשים כלום.
כמו שאמרתי, הם צריכים לרצות.
ברור שיש גברים (ונשים) שמראש לא ילכו לטיפול, הם מתנגדים לכל ניסיון לשנות אותם או אפילו לעזור להם, ובזה נגמר הסיפור.
לכן השאלה הראשונה, שקורית עוד לפני הטיפול, היא האם האדם רוצה להגיע לטיפול.
אם התשובה שלילית, אני לא אפגוש אותו וזהו. ברור שמספרית זה רוב האנשים.

אבל חלק כן מוכן לבוא, ואז כבר יש התחלה של משהו. עצם ההגעה היא שינוי משמעותי. שוב, נכון: חלקם כנים יותר ומסוגלים יותר, וחלקם פחות. אני לא רוצה להציג מציאות מתייפיפת.
תפקידי הוא להציג תקווה לשינוי (עצמי) למי שמעוניין בה.

אז אין לנו באמת מחלוקת. אתה מסתכל על המספרים הגדולים, ואני מעדיף להמתקד בקטנים - באלו שרוצים לשנות משהו.
תסכים אתי בוודאי שיותר קל ללמד אמנות לאדם ששילם כסף ונרשם לבית ספר או קורס (גם אם הוא לא ייצא אומן דגול), מאשר לחטוף אדם באמצע הרחוב והלכריח אותו ללמוד אומנות. זה אותו דבר.

mega byte

Member
החפירה היא כל הכיף ;)
אי אפשר להחדיר לאנשים כלום.
כמו שאמרתי, הם צריכים לרצות.
ברור שיש גברים (ונשים) שמראש לא ילכו לטיפול, הם מתנגדים לכל ניסיון לשנות אותם או אפילו לעזור להם, ובזה נגמר הסיפור.
לכן השאלה הראשונה, שקורית עוד לפני הטיפול, היא האם האדם רוצה להגיע לטיפול.
אם התשובה שלילית, אני לא אפגוש אותו וזהו. ברור שמספרית זה רוב האנשים.
אבל חלק כן מוכן לבוא, ואז כבר יש התחלה של משהו. עצם ההגיעה היא שינוי משמעותי.
חלקם כנים יותר ומסוגלים יותר, וחלקם פחות.
אני לא רוצה להציג מציאות מתייפיפת.
תפקידי הוא להציג תקווה לשינוי (עצמי) למי שמעוניין בה.
אז אין לנו באמת מחלוקת. אתה מסתכל על המספרים הגדולים, ואני מעדיף להמתקד בקטנים - באלו שרוצים לשנות משהו.
תסכים אתי בוודאי שיותר קל ללמד אמנות לאדם ששילם כסף ונרשם לבית ספר או קורס, מאשר לחטוף אדם באמצע הרחוב והלכריח אותו ללמוד אומנות. זה אותו דבר.
אני מדבר נטו על היכולת הריגדית של האדם לתפוס, לנתח וממש להבין נושאים רגשיים נפשיים.
ללמד אדם שמאוד רוצה לנקות אחריו, לשלוח פרחים, לזכור יום נישואין, לבשל לאישתו וכו זה כן.
אבל אתה יכול ללמד אדם להיות רגיש? להיות איש שיחות נפש ועומק? לנתח מצבים ולהיות יצירתי?
לרצות זה מעולה, אבל ליישם זה לא רק שמרגיש לי בלתי אפשרי אלא ממש נשמע טרחני ומוזר למי שאין לו את זה בנפש ובתובנה.
או כמו שגברים רבים אומרים (גברים כי זה מה שנתקלתי) "עיזבי אותי מהשטויות האלה באמא שלך, אנחנו לא חיים בסרט או בספרים האלה שאת קוראת".

אני חושב שהשואלת פשוט ניסתה כאן להבין אם הגיונית האמירה שלו על סמך ניסיונם של אחרים
אולי לחפש אפילו על מה זה יושב באישיות שלו בניסיון להבין אותו ואת דרכו איתה ובכלל.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
... אז מה מהמשותף כן מצאתם לאורך 20 שנה? ואיזה משותף נותר, לאחר שהוא שכר דירה ונבר באתרי היכרויות?
מה כן היה לו בבית איתך? סוג של נוחיות? ולזה הוא הכריז כי יתגעגע? נו שויין. אם הוא ימצא מישהי שאיתה הוא ישתחרר קצת יותר, לא יעניין אותו לשוב.
אבל אם לא? יתכן שהוא עוד יתדפק על דלתך.
האם זה יהיה נכון עבורך? זו בעצם השאלה שיהא עלייך לשאול.
ואגב, גם לך הלוא יש חיים, וגם עבורך קיים סיכוי, שתצליחי למצוא נפש שתתאים לך יותר. ומה אז? האם גם אז ייוותר לו מקום בליבך?
אני חושב שעלייך לעשות "דליט" על מחשבות מסוג זה, כדי שתוכלי באמת לצאת אל העולם הגדול ולמצוא את מי שראוי לך.

... אז מה מהמשותף כן מצאתם לאורך 20 שנה? ואיזה משותף נותר, לאחר שהוא שכר דירה ונבר באתרי היכרויות?
מה כן היה לו בבית איתך? סוג של נוחיות? ולזה הוא הכריז כי יתגעגע? נו שויין. אם הוא ימצא מישהי שאיתה הוא ישתחרר קצת יותר, לא יעניין אותו לשוב.
אבל אם לא? יתכן שהוא עוד יתדפק על דלתך.
האם זה יהיה נכון עבורך? זו בעצם השאלה שיהא עלייך לשאול.
ואגב, גם לך הלוא יש חיים, וגם עבורך קיים סיכוי, שתצליחי למצוא נפש שתתאים לך יותר. ומה אז? האם גם אז ייוותר לו מקום בליבך?
אני חושב שעלייך לעשות "דליט" על מחשבות מסוג זה, כדי שתוכלי באמת לצאת אל העולם הגדול ולמצוא את מי שראוי לך.

נערך לאחרונה ב:
למעלה