גיטריסטים

psychodoodle

New member
נאמר לי

ע"י מקורות נכבדים (גיטריסט ג'אז) שהגיטריסט הפיוז'ן Frank Gambaleהוא גדול הגיטרסיטים החיים כיום . הנה הזדמנות לבדוק בעצמכם (למי שלא מכיר ) . לא ממש הטעם שלי יש לציין .
 

Barmelai

New member
פרנק גמבל הזה הוא דוגמה טובה לזה שלא מספיקה

טכניקה מעולה על הכלי כדי להיות גיטריסט "הכי טוב", שזה כשלעצמו תואר סובייקטיבי ברובו. מצדי אני שם על השולחן 3 פרמטרים שהגיטריסט "הכי טוב" צריך להיות, והוא חייב להיות שלושתם ביחד. 1. טכניקה מושלמת ועוד דבר מה. טכניקה מושלמת זה ברור, הדבר מה הוא משהו נוסף בטכניקת הנגינה שהגיטריסט תרם ללקסיקון, והוא בגדר חידוש ומקור לקנאה וחיקוי עבור גיטריסטים אחרים. כבר פה מר גמבל לדעתי יוצא חסר. אין לו את הדבר מה נוסף. 2. הצליל של הגיטרה צריך להיות מאופיין מאוד וייחודי לגיטריסט. זאת נגינה עם מבטא, כזה שמזוהה מיידית עם המוסיקאי. הרבה גיטריסטים שאין להם את הפרמטר הראשון יכולים להכנס פה ולהחשב גדולים, כמו בריאן מיי, ניל יאנג, מרק נופפלר, אה, ג'יי ג'יי קייל... הדוגמה שלמעלה מדגימה איך נשמע גיטריסט כזה, אבל על דרך השלילה. 3. וזה פרמטר שלעולם לא יהיה אובייקטיבי, הגיטריסט צריך להרים את המאזין לספירות עליונות בנגינה שלו. וזה כבר שייך למה הוא מנגן והאם הקטע לוחץ על הכפתורים שלי מבחינת הלחנים שהוא מורכב מהם. פרנק גמבל בקליפ הזה מסוגל לעשות את זה אבל רק בתנאי שהמאזין הוא מעלית. הבעיה שלי עם דיון כזה היא לא שלא ניתן להסכים על שם אחד או שניים, אלא שכל המועמדים שלי שעדיין בחיים לא באמת מרגשים אותי במה שהם מנגנים היום. הריגושים הגדולים באמת שייכים לשנות השבעים.
 

oneman2

New member
עד אמצע הדקה ה-4 הוא מנגן יפה

כנראה שהוא חושב שזה משעמם מדיי ושצריך לעבור מהר לשרדינג (נגינה מהירה בלי שום תכלית פרט להצגת מהירות, למי שלא מכיר את הביטוי). לזה שמעליך- "אמרו לך (מקורות נכבדים) שהוא הכי טוב"? אין דבר כזה אמרו לי.
 

boten d

New member
בדיוק להיפך לטעמי ../images/Emo13.gif

נשארתי בשעמום הזה עד הדקה הרביעית רק כדי לראות על מה אתה מדבר, נהיה קצת מעניין. אבל עדיין לא הכיוון שלי בכלל.
 

oneman2

New member
לא הבנת אותי נכון

השעמום מתחיל בדקה הרביעית. הייתי ציני.
 
מסכים

הגיטריסטים הגדולים באמת חיו בשנות השיבעים, אני לא מצליח לדמיין מה היה עושה הנדריקס היום עם כל החידושים שיצאו בעולם האפקטים,רוב הגטריסטים היום בעיקר למדו מאלא של שנות השבעים אני שואל את עצמי את מי מחקים היום ומה יחקו בעתיד
 

Anuerysm

New member
גדול הגיטריסטים

לא יכול לפרגן לעצמו גיטרה יותר נורמלית?
 

melancholy man

New member
טוב זה שעתיים שכבר לא יחזרו לי בחיים

כלומר יכול וסביר אפילו שזה היה פחות משעתיים, אבל השיעמום הזה הרגיש כמו הרבה יותר... יכול להיות שהוא הגיטריסט הכי טוב בתולדות האדם, יכול להיות שיוצאים זיקוקים מהגיטרה, לא יודע, זה נשמע טרחני, חסר נשמה ובעיקר משעמם, אחד העקרונות הבסיסיים של גיטריסט טוב, זה קודם כל לא להיות כל אחד מהדברים האלה. עופר, הדברים שאתה אוהב כל כך יפים, למה להביא משהו שאתה לא?
 

psychodoodle

New member
מה קרה לכם ?../images/Emo168.gif

קיבלתם קטע אחד מראשית דרכו של גיטריסט שכבר מקליט יותר מעשרים שנה ויש לו כ 15 אלבומים ,והחלטתם שאתם כבר מכירים אותו מספיק בכדי לקבוע עליו דעה ? . קצת מתמיה אותי תגובתו של ברמלאי חובב הג'אז
שאמור להיות מומחה לכל מיני מוסיקאים שנהנים לנגן בעיקר לעצמם ומשקיעים בעיקר בטכניקה (כמו להקת ה DREAM THEATER למשל ). נשאלה כאן שאלה על הגיטריסט הטוב ביותר בעולם כיום ,אז הפנתי אותה לגיטריסט הכי מקצועי ומוכשר שאני מכיר באופן אישי וזו היתה דעתו .אני בניגוד אליכם צפיתי בהופעה שלמה של הבחור ונותרתי בחיים .הנה תמונה יותר עדכנית שלו .
 

Barmelai

New member
נדמה לי

שנימקתי בפרוט רב למה הוא משמים אותי. ראיתי בחיי גיטריסטי ג'אז שהשאירו את הלסת שלי מתחת לכסא וכאלה שגרמו לי לנקר כמו עורב על קריסטל, וכולם שלטו היטב בכלי. את פרנק גמבל אני משייך לקבוצה השניה, רק חסרות לו המחלפות הזהובות של ריצ'רד קליידרמן (ומי שלא יודע מי זה שפר עליו גורלו) ומאוורר על דרגה 3 לבדר אותן בחן. יש כשלים שטכניקה ככל שהיא תהיה מושלמת לא יכולה לכסות עליהם. ברור שההתיחסות היא רק לקליפ הנדון.
 

AeroTom

New member
או כן ../images/Emo45.gif ואוסיף גם את Derek Trucks, שהוא

כנראה הגיטריסט האהוב עלי מ"הדור החדש". לשמוע את היינס ואת טראקס ביחד באלבום Hittin' The Note של ה-Allmans מ-2003 ובאלבום הלייב One Way Out מאותה שנה, זו חוויה נהדרת. הם הדווין אולמן ודיקי בייטס של שנות ה-2000... אוסיף גם לדור היותר חדש את ריץ' רובינסון ומארק פורד לגיטריסטים האהובים. שניהם מה-Black Crowes, אך מארק פורד כבר לשעבר...הוציא אלבום סטודיו שני השנה - Weary And Wired, פשוט נפלא. שווה לשמוע.
 
למעלה