גיד קרוע בכתף

זנט3

New member
גיד קרוע בכתף

אני בת 45 ועובדת כסייעת לגננת לגיל הרך חצי יום. בבדיקת אולטרסאונד כתף ימין יש סטיה מדיאלית של גיד ביצפיטלי עם הצטברות מינמלית של נוזל במעטפת. סובסקפולאריס ואינפרה ספינטוס הודגמו בשלמותן. בסופרה ספינטוס קרע בגודל 0.8 ס"מ עם היצרות של הנוזל בקטע זה , לא הודגם נוזל תוך פרקי. גבולות ראש הזרוע סדירים. כתף שמאל ניצפתה סטיה מדיאלית קלה של גיד ביצפיטלי עם הצטברות מינמלית של נוזל במעטפת. סובסקפולאריס ואינפרה ספינטוס הודגמו בשלמותן. בסופרה ספינטוס קרע בגודל 0.5 ס"מ עם הצטברות נוזל באיזור זה נצפתה קולקצייה קטנה בבורסה SASD האם ניתוח לאור הנתונים הנ"ל מחייבים ניתוח מיידי (ארטרוסקופי) או ניתן לחכות עם זה ? ואם כן האם אפשר ללא ניתוח או אלטרנטיבה ? מה זה קרע מלא ? ולפי התוצאות שלי זה קרע מלא או קרע בתחילתו ? האם הקרע עלול להיפתח שוב ? בנוסף לאור התוצאות הנ"ל מהי הערכתך לזמן ההחלמה (מיתלה +פיזוטרפיה) ? והאם אוכל לחזור לתפקוד מלא בעבודתי עם ילדים קטנים בגן כסייעת. או לחילופין כמה זמן לוקח לחזור לתפקוד מלא.? תודה מראש

קרע בשרוולית המסובבת

שלום זנט, מבלי שבדקתי אותך ועל פי התיאור של בדיקות ה US שצירפת, מדובר בקרעים בגידי אחד מהשרירים של השרוולית המסובבת (קבוצת השרירים האחראיים על תנועת הכתף). לא תואר האם מדובר ברקע מלא או חלקי אך מדובר בקרעים קטנים, אני מניח שהם חלקיים. אין חובה לנתח, הטיפול המקובל הוא תרופות נוגדות דלקת ופיזיותרפיה. במידה ואין שיפור לאחר הטיפולים ניתן לשקול ניתוח. המלצתי היא שתפני לבדיקה ויעוץ אצל אורטופד, מומחה כתף. בברכה,

למעלה