גיבוי שרתים

garbil

New member
גיבוי שרתים

שלום בחברה שלי יש כ-1000 משתמשים למטרת גיבויים אנחנו משתמשים ב- 6.2 Networker שמותקן על שרת יוניקס, מגובים כ-50 Servers הגיבוי מתבצע ע"ג קלטות . מכיוון שמדובר בנושא מאד קריטי אני מעוניין לוודא שאופן הגיבוי\שיחזור הוא אופטימלי. איפה אני יכול למצוא מידע על התוכנה ? בנוסף אשמח לשמוע על צורות הגיבוי (ושמירתו) שמשתמשים אצלכם בחברה עצות ורעיונות יתקבלו בברכה.

ttlsysop

New member
גיבוי

א. אם העסק שלך יקר וכמו כן גם המידע , תעבוד עם netapp. ב. לפחות פעם בשבוע תבדוק את התוכן של הקלטות ותנסה לשחזר למקום אחר. ג. המלצה חמה - תגבה גם לשרת אחר מידע חשוב, 90% מהקלטות לא יעזרו לך ברגע של קריסה. אצלי יש גם netapp, גם שרת עם נפח גדול לגיבוי יומי (חוץ מהקלטות) . מקסימום הגנה.

ttlsysop

New member
אז

ככה. א. מערכת netapp היא מערכת קבצים / איחסון של קבצים אשר יושבת לך על הרשת, ומתנהגת כמחשב לכל דבר. המערכת בנויה בדומה למחשב עם raid5 - כלומר גיבוי מלא במקרה נפילה. ניתן להוסיף אין ספור דיסקים למערכת וכתוצאה מכך לגדול לנפחים. לדוגמא אם אתה קונה מערכת netapp מסוג F750 , ניתן להגיע עימה לנפח איחסון של 1TB , אבל כרגע אתה לא צריך 1TB, אלא רק 300GB . אין בעיה, אתה קונה כמות דיסקים שמספיקה לך כרגע, ואם אתה צריך בעוד חודש/שנה או אפילו יום נפח נוסף, אתה מוסיף דיסקים ונפח גודל אוטומטית (כמובן שצריך קצת לקנפג). אחד הדברים הבולטים במערכת netapp היא יכולת השיחזור שלו- כלומר , אתה יכול לבצע snapshot של המערכת, של ספריה, של קובץ עד לפני דקה. המערכות קריטיות, אם נדפק לך ה-DB אתה יכול לשחזר אותו בשניה וחצי וללא הקלטת (כמה שעות טובות עם קלטת). קיימות אופציות נוספות במערכת כגון - snapmirror - כלומר העתקה של המערכת שלך במצב real-time למיקום מרוחק - במקרה של שריפה, אתה משחזר את החומר בדקות וכו'. ב. מערכת netapp עובדת עם windows - בתור "מחשב" עם מחיצות NTFS - בשביל ההרשאות, הכונן export/mount למערכת סולריס/לינוקס - עם הרשאות של NIS . אצלי בחברה אני עובד עם מערכת של netapp כאשר חצי ממנה משוייך לסולריס שלוקח את ההרשאות מתוך שרת ה-NIS שלי, ומשרת את הלקוחות של היוניקס ולקוחות הלינוקס, וחצי אחר משוייך למערכת Win2003 AD שמקצה משאבים למשתמשים תחת AD - פשוט הרמוניה. אם אתה רוצה מידע נוסף, אני יכול להסביר יותר לעומק -)

למעלה