גזור ושמור - 8

אברם

New member
גזור ושמור - 8

לגמתי מהקפה, נזהר שלא לשפוך על עצמי. רונן הסתכל עלי במבט מודאג. ``אני ‏רעב`` אמרתי לו. יכולתי לאכול פיל. ``בא נצא`` הוא אמר, ``זה טוב שתלך קצת, זה ‏ימריץ את הדם, בדרך כבר נעצור לאכול משהו``. התחלנו ללכת לכיוון ריג`נטס ‏פארק רואד. רונן הלך מהר - ניסה לעורר אותי קצת, ``מי זה בכלל הדודי הזה?`` ‏‏ ``רצף אחד שהכרתי מהעבודה, פליט יום כיפור``. את הישראלים שהכרתי בלונדון ‏חילקתי בדרך כלל לשניים: גולי ששת הימים ופליטי יום כיפור. גולי ששת הימים, ‏שצעקו כבר ב67 נגד הכיבוש היו נורא ישראליים. הם התכנסו ביחד, התראיינו - ‏שמעו אותם תמיד. יואב, דודי, עזרא וכל אלה היו פליטי מלחמת יום כיפור, אנשים ‏שב74/5- השתחררו מהצבא, והדבר הראשון שהבינו מהמלחמה הנוראה ההיא, היה ‏שהלוקש על ישראל כמקום הבטוח ביותר ליהודים, היה סתם הצגה, אחיזת עיניים. ‏הם לא דיברו על זה. הם לא היו חלק מתנועת המחאה שהתעוררה אז בארץ. הם ‏פשוט מחקו לגמרי את העבר. אזרחות השיגו על ידי נישואים לבריטית, וחוץ ‏מדיבורים בעברית עם החבר`ה פשוט ניתקו מגע. היה לי הכי קל להזדהות איתם. גם ‏אני מחקתי לגמרי, השארתי רק חללים ריקים כמו דף עיתון שגזרו ממנו כתבה ‏מעניינת. ``אז מה, הוא מוכר סמים?`` שאל רונן. ``לא`` חייכתי וכמעט הקאתי, ``הוא ‏פשוט מעשן כמו חמור, לא מעביר שעה בלי שאכטה``. הרחוב התחיל להסתובב, ‏נשענתי על רונן.‏

למעלה