גוף חימום לדוד 150 ליטר, ראיתי שיש גופי חימום בהספק של 3000W

quick155

New member
גוף חימום לדוד 150 ליטר, ראיתי שיש גופי חימום בהספק של 3000W

בהוראות ההתקנה שלו מצויין שנדרשים גידים של 2.5 מ"מ.

לפני שאני עולה לגג לבדוק את הגידים של כבל החשמל שמזין את הדוד, האם מנסיונכם, בבתים חדשים התקן דורש התקנה של גידים 2.5 מ"מ.

אני כמובן אוודא זאת באופן פיזי, אבל פשוט לא מתחשק לי לעלות כרגע במיוחד בשביל זה לגג.
אני מתלבט אם לרכוש גוף חימום של 3000W במקום 2500W שיש לי כרגע וכנראה (השערה) מכוסה באבנית.

תודה
ושבת שלום

רשר

Well-known member
מנהל
גוף חימום טבול לדוד 3vs2,5 ממ"ר

גוף חימום טבול מוסר חום למים בתלות ביחס שטח פני הגוף להספק וטמפרטורת המים, לכן בהנחה שקוטר ואורך צינור גוף החימום זהה (כך הם לרוב בשוק) תיוצרנה יותר בועות על דופן גוף החימום שמאפשרות אידוי המים ושיקוע מוגבר של אבנית ובמהרה אובד היתרון של תוספת 1/5 הספק שלמרות שלא ימסר למים עדיין תשלם עבורו לחח"י,
לכן בדוק את שטח פני גוף החימום - ניתן להגדיל שטח ע"י תוספת קוטר או אורך כללי, בתנאי זהות בחר כרצונך,

חתך חוט הזנה תלוי בסוג הבידוד ותנאי ההתקנה וכמובן זמן העבודה של החוט בכל פעם,
בהנחה של 2 שעות עבודה רצופה לכל היותר
3KW 230V 13A יושב על הגבול העליון של חוט 1,5 ממ"ר בידוד PVC לכן סביר שיקצרו ימיו של החוט מ 50 שנה לבערך 20 שנה (זמן סביר לדאוג בעתיד להחלפת חוט עם שיפוץ הבית) מה שחשוב במקרה של המשך שימוש בחוט 1,5 ממ"ר זה לוודא חיבורים כשהחוט כפול תחת כל מהדק למנוע חימום נקודת החיבור והתרופפותה,

רוני1955

Active member
איזה יתרון אתה מוצא לזה?

גם אם גוף החימום מכוסה באבנית, אין עם זה בעיה. כל וואט של חשמל שנכנס לשם, הופך לחום. הבעיה היחידה שיכולה להיות, זה אם יש לך חמם. חמם מקצר את חיי גוף החימום. אם הדוד עובד, אל תיגע בו.

quick155

New member
תודה על התגובות, ביומיים האחרונים הייתה לנו תחושה שהמים לא

מאוד חמים.
אחרי שעתיים שהדוד דלק, עדיין לא היו מים מאוד חמים, הם היו חמימים, אפשרו מקלחת, אבל היה מוזר שברז המים החמים פתוח עד הסוף והמים לא שורפים על הגוף.
אולי בגלל הטמפרטורות הנמוכות יחסית בחוץ.... למרות שלא היה גל קור רציני.

אתמול בדקתי את גוף החימום, ונוכחתי שהוא מתכבה מידי פעם (באמצעות הטרמוסטט) כך שאני מניח שהמים הגיעו לטמפרטורה שלהם...
אולי בכלל הבעיה בטרמוסטט שמזייף קצת ומכבה את גוף החימום בטמפרטורה נמוכה יחסית.

אנסה לבדוק מחר את מצבו הויזאולי של הטרמוסטט, לפחות זה לא מצריך פרוק וריקון של הדוד.

תודה
ושבוע טוב

רשר

Well-known member
מנהל
תארת גוף חימום עטוף בחמם סתום באבנית

פתח וסלק את החמם,
יתכן שלא תוכל לחלץ את גוף החימום שלם לכן קנה קודם אחד חלופי,
שים לב לסוג החיבור לפני שתקנה,

quick155

New member
תודה, החלפתי בעבר, אבל אף פעם לא חשבתי שיש סוגים שונים

של חיבורים,
הייתי בטוח שזה התקן אוניברסלי שכל היצרנים מיצרים ככה בשביל תאימות ופשטות של חלקי החילוף.
אני מניח ששלי חיבור רגיל - הנפוץ, כי לא זכור לי שקניתי בעבר משהו מיוחד.

אבל שוב תודה,
כשאעלה לגג אציץ בסוג החיבור, בתחתית הדוד.

רשר

Well-known member
מנהל
אם הדוד לא תוצרת אמקור תמצא גוף חימום בכל מקום

למעלה