גולשים משתפים ומתייעצים

לא דיאטת כאסח! כנסו!

אני עכשיו בכתה ט' ובכתה ז' הייתי די מלאה או אפילו שמנה (שקלתי איזה שישים קילו)והחלטתי לעשות דיאטת כאסח, התחלתי להקיא ולא לאכול בכלל בכלל ובכתה ח' גילו שאני אנורקסית, ועברתי טיפולים מאוד מאוד קשים ושקתי פחות מעשרים קילו עכשיו אני כבר לא חולה ואני בת 15 אבל עדיין מקל ומחריכים אותי לאכול הרבה... אני שוקלת 30 ק"ג ואני צריכה להגיע לפחות ל- 40... תעשו דיאטה טובה אבל אל תרעיבו את עצמכם!

../images/Emo206.gifסיפור חיי ומוסר השכל

דבר ראשון לצערי לא רואה את התוכנית אני עובד קשה 172 גובהה כ: 100 קילו נכון אני לא שמן אלה יותר בכוון שמנמן בן 32 אז ככה: מהילדות אני שמן אתם יודעים איזה כייף זה היה כאשר היו קוראים לי שמן כול היום ביסודי? כשהיו מרביצים לי? מקניטים אותי? בנות היו צוחקות עלי בלי סוף? אבל זה כלום לעומת ההמשך. בתיכון: לצאת לטיולים? ממש לא מתבייש להתחיל עם בנות? ממש לא מי תסתכל עלי בכלל? לקבל מכות מאנשים? איזה כייף זה בנות היו צוחקות עלי ונוגעות בי רק בשביל לפגוע. בצבא: הצבא בכלל לא רצה אותי אני נלחמתי וניצחתי אותם. מדים בקושי עלו עלי. להתקלח עם כולם? ממש לא רק כשאף אחד לא במקלחת. צוחקים עלי? ברור החיים אחרי הצבא וכיום: צוחקים עלי? פחות אהבות? אם היה לי אצבע אחת ביד אז רק האצבע. אכזבות? וואי רבות מדי. בנות ידעו רק לפגוע בי, לנצל אותי. אתם יודעים מה זה להתאהב במישהי והיא מנצלת אותי עד שסחטה אותי כלכלית ונפשית אתם יודעים מה זה להיכנס למיטה עם מישהי ולקבל העלבה שבחיים אי אפשר לשכוח? כולן אומרות לי: אתה חמוד, אתה מתוק, אתה נשמה, אתה מדהים אבל נהיה רק ידידים. זה רק חלק קטן מאד ממה שעברתי ועדיין עובר מה שרציתי להגיד לצעירים פה אל תצחקו על שמנים כי זה משפיע עליהם כול החיים. עוד משהו שיפסיקו להגיד שמסתכלים רק על האופי בולשיט אם אני יתחיל עם מישהי במקום כלשהו היא לא תשים עלי. כולם אומרים אם לא תאהב את עצמך לא יאהבו אותך, בולשיט אני אוהב את עצמי הבעיה שהחברה אכזרית הם לא מסוגלים לאהוב שונים. האם יש סיכוי למצוא אהבה? נדיר ביותר, נכון ראיתי שמן עם רזה, רזה עם שמנה אבל זה נדיר ביותר, לא מאמין באהבה יותר זה לא קיים נקודה. בהצלחה למתמודדים ולכולם הייתי אמתי זאת ההרגשה שלי ולצערי עם עובדות אי אפשר להתווכח

הבטחתי לכם סיפור...

אז הנה הסיפור שלי... זה אני ... בתמונה... לא עכשיו, זו תמונה מסוף דצמבר 2002. זו ההתחלה של החים החדשים שלי, והסוף בהחלט של החים הישנים שלי. זה אני, אמיר, שוקל 137-8 קילו... לא בדיוק יודע, ואפילו לא יודע אם לא יותר, י המשקל שהיה לי זה משקל רגיל, ולא דיגיטלי, וכזה שבחוגה שלו יש רק עד 125 ק"ג.. אני מניח שזה המשקל שלי כי פשוט הוספתי עוד 12 קוים אחרי ה125, רק שלפעמים היו לי גם 13 ואף 14 קוים אחרי ה125.. אז אני לא יכול להגיד בוודאות. אני זוכר שאני הולך לרופאת המשפחה שלי.. אני מרגיש רע, רע מאוד אפילו! החים כאילו עושים לי דווקא, היה לי עסק שהתחיל להתדרדר הגוף כאב לי כל הזמן, סבלתי משיגדון נוראי ולא היה מפרק בגוף שלא חרק ו כאב. הברכיים שלי כאבו כל כך ונורא סבלתי, כמו כן התחלתי לפתח אבנים בכליות, כשיש מצב בו הכליות אינן מצליחות לעמוד בהספק הפסולת של הגוף, הגוף אוגר את החומצה האורית(שתנן) ואם אתם מכירים את המושג עלה לו השתן לראש.... אז הייתי שם על בסיס יומי! כולסטרול 310 וכולה בן 31 וחצי. אני כמעט ולא ישן כי אני לא מצליח לנשום בשכיבה על הגב ונחנק, שוכב על הצד תמיד, ואף פעם לא על הבטן חלילה... כמו כן אני מרגיש שאני סובל מניכור חברתי, כל מקום עבודה שהגעתי אליו הסתכלו עלי בעקימות משהו, חברים רק שמנים כמוני, וזוגיות? לא זוכר כזותי כבר שנים. רגע אחד קטן, נתונים יבשים.. גובה: 169.5 משקל: נע בין ה137-8 מבנה גוף רחב, מכנסיים מידב 58 גבולי , ממש לפני הסוף ועוד קצת עובר ל מידה 60 חולצות במידה XXXL או 4XL מרגיש מחסור קשה וקושי רב למצוא בגדים(ואפילו לא מדבר על מחמיאים, סוודר זו מסימה בלתי אפשרית מעיל רק ביבוא אישי מארה"ב. בדידות... הדבר הכי רע, הרצון בגיל 30 למצוא זוגיות ואהבה, להרגיש נינוח יחד עם יד מלטפת, חיבה דו כיוונית, לנשק, לחוש אדם אחר מולך, שהוא כל כך חשוב לך, להיות עם האדם הזה כי אתה רוצה, והוא רוצה אותך, בזכות, לא בחסד. וזה פשוט לא היה שם וכל זה רק, בפירוש רק כי כשאתה שמן,ולא אסטתי(ואל תתווכחו עם זה כל עוד אנו חיים בעולם שמנחה אותנו אופנתית, שחטוב ושרירי או דקיק זה סקסי, לא בחברה שאדם שמן נתפס כמרושל, מכוער מלוכלך . אל תתחילו להרצות לי על דימוי עצמי, אנחנו טורחים להזכיר לשמנים מה אנחנו חושבים עליהם בכל הזדמנות אפשרית ועושים את זה לא אחת ברוע רב ואנשים שאינם שמנים נוהגים בשמנים בעין מאוד לא יפה). ואז קורה השבר.. התאהבות חד צדדית... וזו האהבה שלא חוזרת, ושברון לב קשה ועוד יותר מזה האדם שממול מדגיש בפני גם מה הסיבה, וללא רחם. זעקת הדי לא אחרה לבוא, נמאס לי להרגיש ככה, נמאס לי להיות שם, לא רוצה להיות יותר שמן, ולא מוכן יותר להיות נתון תחת עין בוחנת של החברה כ"פריק של הטבע"(כמו שפעם מישהו אמר לי). באותו שבוע באופן מקרי נקראה לדרכי סוכנת של חברת שח"ל... לשח"ל יש זרוע דיאטות מאוד טובה והייתי כל כך מוטרף וכל כך עצוב בגלל הדחייה הנוראית שספגתי שבוע קודם שפשוט לא חשבתי פעמים, הצטרפתי לתכנית והתחלתי אותה באופן רשמי מה1 לינואר 2003

lizush

New member
אשר יגורתי בא ....

כבר יותר משנה אני מצליחה לגרום לאימא שלי להסתכל על החיוך של הבת שלה ששוקלת קרוב לשלוש ספרות (במקום להסתכל על השומנים שלה). עברה שנה מאז שהראתי לה את הביקיני הראשון שקניתי בחיים, גאה, נכנסת למים והיא כמובן יודעת שהיא לא תגיד לי כלום... כבר שנה אני הולכת עם גופיות, עושה ספורט און אנד אוף, קצת שומרת על הבריאות (4 חודשים ללא סיגריות) ועדיין... אוהבת לאכול (אבל רק אוכל טעים
). אחד הדברים שמאוד חששתי בעקבות עלית התוכנית הוא - איך שהחברה תתחיל לראות אנשים שמנים - שמנים ואומללים. בדיוק מה שחששתי התגשם.. אתמול בערב אימא שלי השוותה אותי לאנשים אחרים שמנים שיש להם בעיה (כמו להיכנס להריון, למצוא זוגיות וכו') ולא משנה כמה בנות אני מכירה שנמצאות בזוגיות מדהימה ואפילו בהריון.. מבחינתה - אם אני שמנה אז אני לא אמצא זוגיות (מי אמרה את זה בתוכנית? טלי?) היום היא אומרת לי - שחבל לה עלי.. במשפט הזה אני בעצם מסכמת את ההשפעה של התוכנית עליה! עלי חבל ??? אני שמסתובבת עם חיוך רוב שעות היממה, אני שרוקדת ושרה מול כל העולם, לובשת בגדים צמודים, נהנת לצאת למקומות, נהנת מהחיים.. לה חבל עלי??? ואתם יודעים למה - כי היא רואה אותכם ! היא רואה שמן שרע לו וחושבת שלכל השמנים רע מיסודם ואותי זה מכעיס !

רוצה להרזות - איזה מכשירים? :)

אני בתחילת דרכי , בדרך לדיאטה. המטרה שלי היא להוריד 20-30 קילו תוך 3-4 חודשים אני בן 16 עשיתי מנוי לחדר כושר, על איזה סוג אימון עליי לשים דגש ? באיזה מינון ? בקיצור, אני מקווה שהבנתם את מה שאני מנסה לשאול אשמח לתשובות ועזרה :)

אני שמנה וקשה לי חברתית../images/Emo70.gif

היי לכולם. קראתי את מה שנכתב פה בסוף השבוע האחרון ואני חייבת להגיד שקצת נימאס לי מההתיפיפות הזאת שאומרת שאסור לאדם לרזות בגלל קשיים חברתיים אלא רק בגלל קושי בריאותי... אני שמנה וקשה לי חברתית!!! אני שמנה ונידחתי כל כך הרבה פעמים ע"י גברים שחשבו שאני נורא נחמדה אבל לא רצו להיות איתי בקשר "מחייב"!!! אני שמנה - האישה הגדולה מהחלומות - שגברים רוצים לשכב איתה אבל לא להיות איתה בשום קשר אחר!!! אני שמנה שהייתה ילדה שמנה שלא הפסיקו להציק לה בבית הספר!!! אני שמנה שלא מפסיקים להציק לה גם היום בכל הזדמנות: בארוחות משפחתיות, במסיבות, ברחוב...!!! אני שמנה שהייתה לוקחת בשתיי ידיים היזדמנות פז כמו של האנשים מ"לרדת בגדול" כדי לשנות את חיי מהקצה אל הקצה!!! אני שמנה שיש לה מחלות שונות ומשונות בעיקבות השמנת היתר (ואני צעירה)!!! מי שרוצה יכול להמשיך להיות שמן כמה שהוא רוצה! אני לא חושבת שצריך להציק לו בעיניין. אבל אין לאף אחד שום זכות להטיף לאנשים להשמין או לזרוק בוץ על התוכנית המדהימה הזאת שנותנת לאנשים סיכוי לשנות את החיים שלהם ע"י ספורט ותזונה נכונה!!! האנשים האלה עושים את הבלתי יאומן והם זקוקים לכל עידוד אפשרי מצידנו ואנחנו במקום לעודד אותם מחפשים כל הזמן מה לא בסדר בתוכנית הזאת!!! הלוואי שהיו מקבלים אותי לתוכנית הזאת הלוואי!!!

SimsY

New member
הם לא עושים דיאטות כסח

זה מתוכנית לתוכנית הם יורדים במשקל.

המשך הסיפור...

.... הוא כזה. התחלתי את התכנית של חברת הבת של ש"חל.. דיאטה קלה יחסית, ולא אינטנסיבית מידי.. 1800 קלוריות ליום, שזה לא מעט קלוריות מספיק בשביל להשביע אדם גדול ורעב, והתוצאות הכלו לזרום... בחודש הראשון ירדתי 10 ק"ג בשני 5 ובשלישי עוד 5 ברביעי 4 ואחר כך כל חודש בערך 3 ק"ג... קצב איטי ומתון.. לאחר כ5 חודשים נרשמתי למכון כושר בכפר סבא, סמוך למקום מגורי במשקל של 115 ק"ג.. היה קשה להיכנס למכון הכושר, לספוג מבטים,להרגיש שלא בנח.. כל ערב עשיתי הליכה מהירה של כשעה וחצי לערך בקצב מהיר... כשנרשמתי למכון, אחד המדריכים יעץ לי לקנות שעון דופק וללכת איתו, כמו כן המליץ לי לעשות את ההליכות בערב בחוץ, מחוץ למכון כל עוד ומזג האויר מאפשר זאת, וללכת על הליכון רק אם יורד מבול בחוץ.. האימונים בחדר הכושר החלו לגרום לי לכל מיני תופעות טובות.. התחלתי להרגיש ערני יותר, פתאום השינה חזרה לי ופתאום הפסקתי לנחור ולהחנק מחוסר אויר בלילה הגוף התחיל להתמצק , החזה הנפול שלי התחיל להתרומם מעלה והזרועות להתעבות. התחלתי להרגיש בטוח בעצמי ההרגשה הייתה נפלאה והמחמאות... הההו... המחמאות... כמה שזה עשה לי טוב.... כל מחמאה שקיבלתי הייתה בעיני סוג של הישג כל מחמאה שנשלחה לעברי רק גרמה לי להרגיש מצליח . הרגשה כל כך נעימה, שהייתה חסרה לי... אבל אז.. בערך ב100 קילו זה נתקע... זה פשוט לא זז לא למעלה ולא למטה פשוט תקוע... אז המדריך מחדר הכושר אמר לי שאני צריך פעילות אירובית חזקה יותר ועצימה מאוד, כדי להגדיל את הגירעון הקלורי... ושלח אותי לשיעור הספינינג הראשון בחיי.. המטרה: להצליח לדווש עד סוף השיעור.. ככה איזה חודש... לאחר מכן חודש אחרי זה להצליח לדוש עד סוף השיעור בקצב של כולם ולאט לט להתרגל למצבי עמידה... חודש אחרי זה להצליח להתמיד בקצב ובכל מנחי והוראות המדריך... פתאום, בלי לשים לב, מצאתי את עצמי עושה ספינינג כמעט כל יום, ולפעמים גם שני שיעורים ברצף... אלוהים אדירים... היתכן? התמכרתי לספורט..לחדר הכושר... ולספינינג בפרט? התוצאות לא איחרו לבוא והמשכתי לרדת בהתמדה ואגב למעשה עד היום בלי אף נסיגה אחת לאחור, כלומר עדיין לא קרה שעליתי למעלה יותר מ400 גרם(יותר מ400 גרם זו עליה מחשידה ומתחת, אלו סתם הפרשי נוזלים... עד לפני שנה במשקל של 89 ק"ג

efratcn

New member
אני חושבת...../images/Emo13.gif

שאם טוב לך עם עצמך אז תניחי בצד את מה שאחרים חושבים. אולי משהו במה שאמא שלך אומרת/חושבת/מעבירה לך פוגע באיזה שהוא מקום שאת מאמינה בו...? יש לנו יחסים מורכבים עם ההורים שלנו והם רואים את הדברים אחרת מאיתנו (כשתהיי אמא תביני אותה קצת יותר... וזו לא קלישאה, זה באמת נכון). קשה לנו להבין איך הם רואים את הדברים ומה שמבחינתנו נהדר ונפלא מבחינתם יכול להיות נורא ואיום. לדעתי תמשיכי בשלך, תהני ותבלי כמו שאת מתארת, בסוף זה ישקע אצלה והיא תבין שטוב לך ושאת אמורה לחיות את החיים שלך ולא היא. תזכירי לה גם שבתוכנית יש עריכה שנועדה להביא רייטינג ולכן תמיד יצטטו את המשפטים הכי קיצוניים, יערכו את הסיטואציה בצורה מסויימת כדי ליצור קצת אקשן ושלא כל מה שרואים בטלויזיה זה החיים האמיתיים.

actress22

New member
20-30 קילו ב3-4 חודשים?

תגיד לי, לאן אתה ממהר? ועוד בגילך, כשהגוף שלך עוד בונה את עצמו, אתה רוצה לעשות לעצמך נזק או מה? ירידה מהירה מידי במשקל היא מתכון לעליה חזרה, ולא כדאי להכנס למצב כזה. ממליצה לך, בתור מישהי שירדה הרבה מאוד במשקל, ללכת לאיש מקצוע שיעזור לך, לבנות תפריט נכון ובריא ולעשות את זה לאט לאט, אין לך לאן למהר.... בהצלחה

מותר לך לרזות מכל סיבה שתבחרי!

כל הכבוד שאת לא נותנת לאחרים בעלי דעות שונות לנהל לך את החיים ולהחליט עבורך! יישר כח! ובהצלחה :)

כל הכבוד לך על הוידוי הזה

את צודקת לא קל להיות אדם שמן אני אומרת לך מניסיון הורדתי 46 קילו לפניי שנתיים ועד אז הייתי פשוט אומללה..... הוידוי הזה וההכרה במצבך יעזרו לך לרדת המשקל התוכנית באמת מדהימה וחשובה ומביאה למודעות שלרדת המשקל זה אפשרי.

הייי

את ממש מקסימה... אל תתיאשי את לא צריכה את התוכנית הזו בשביל לרדת ובגדול!!! יש פה כל כך הרבה אנשים שישמחו לתמוך בך ואני בעיקר.. (בלי קשר יש כבר חשיבה על עונה שניה) מי שיורד עלייך לא מגיע לקצה קרסולייך, הרי אנשים יורדים על אנשים אחרים בשביל לכפות על משהו שלא בסדר אצלם, אז זו לא את אחותי- אלה הם!!!! תהי חזקה, שלך, מירב ולורט

השמנה היא יותר מבעיה חיצונית.

שומן זה מין קיר שאדם שם בינו לבין העולם. שומן זו דרך להחביא את מי שאת באמת. כל תרוץ לירידה במשקל הוא טוב כי לא בריא להיות שמן. אבל... אם תרדי בגלל אחרים זה לא ממש יחזיק, ואם זה יחזיק, זה יגרום לבעיות בריאות אחרות. וזה לא יפתור את הבעיות הרגשיות או החברתיות שלך. חפשי מישהו שיכול ללמד אותך לאהוב את עצמך. כי אם את לא אוהבת אותך, איך יוכל מישהו אחר? ואם את לא אוהבת אותך, איך תרגישי את אהבתו של מישהו שכן? ואיך תאהבי אותו? כי איך את יכולה לאהוב מישהו שאוהב אחת כמוך? (שהרי את לא אוהבת את מי שאת....) את צריכה לאהוב את מי שאת *היום* כי אדם לא יכול לשנות את מה שהוא לא מקבל באהבה. תאהבי את עצמך ולאט לאט התת מודע שלך ימשוך אליך אנשים שרואים את היופי שלך. כי לכל אחד יש יופי וייחודיות, ממש כמו שלכולם יש צדדים מכוערים השאלה היא מה את מוציאה לעולם.... בצעירותי, אחותי חסרת השדיים צחקה על החזה שלי. "פומלות" קראה להם. "תשתקי יא שטוחה!" החזרתי לה מי לדעתך בכתה? את יכולה לעשות לי רשימה של לפחות 10 דברים שאת אוהבת אצל עצמך? בנוסף, כתבי לי לפחות שלושה דברים שאת אוהבת בגופך.

אביטל25

New member
קודם כול שותים כוס מים!

אחר כך מחפשים להתעסק במשהו אחר שהוא לא אוכל או אפילו יוצאים לעשות סיבוב קצר. עוד משהו שעובד זה לצחצח שיניים, בדוק!

מתבוננים פנימה ומחפשים - למה?

מה באמת חסר לך עכשיו? אל מה את משתוקקת כרגע שאת מרגישה שאין לך? מתחת לתשוקה הזאת שמציפה אותך כרגע מסתתר צורך אחר - את יודעת מהו? אז לא צריך להתגבר, צריך רק להסתכל לאמת בעיניים ולראות מה את באמת צריכה. השלב הבא הוא לענות על הצורך הזה.

אוכל שיציל אותך מהתקפות מנצ'יז..

גבעולי סלרי, גזר, פלפל ירוק כהה ופלפל אדום... פלפל תום ממש מומלץ ואגב בירקות כתומים יש בטא קרוטן שאגב חוץ מלעשות טוב לראיה מפחית את החשק לדברים מתוקים.. בדוק!

למעלה