גדר הפרדה

שמאלני

New member
גדר הפרדה

צריכים דחוף להרים גדר הפרדה אני לא רואה דרך אחרת למצב. תשימו לב יש גדר הפרדה בצועת עזה,בנתיים משם לא יצא אף מתאבד מחבל אחד שלא נדבר על מכוניות תופת. תבינו כמה שזה חשוב לכם שהמתנחלים ישארו בשטחים ואני לא אומר שזה לא חשוב זה חשוב,אך לא יכול להיות שבגלל 200,000 אנשים אנחנו נסבול מטרור מתמשך ללא הפסקה. איך מנסים כיום לעצור את המחבלים שעוברים דרך קו התפר,עומדים שוטרים ומה שיהיה יהיה. אבל אתם לא מבינים ששוטרים לא יכולים לחסום לגמרי את קו התפר תמיד יהיו פריצות. כמו בלבנון שאף מחבל לא מצליח לחדור לגבול כך גם צריכים להרים גדר בנינו לבין הפלסטינים . גדר חשמלית כמובן,החיליים יהיו על עמדות כל כמה מטרים עמדה של חיליים צמודה לגדר. ואז לא נשמע כל יום על מחבלים מתאבדים לא יהיה את הפחד ללכת ברחוב כמו בכל ארץ נורמלית. נוכל לחיות מה שאנחנו לא עושים עקב המצב. לא תהיה לפלסטינים תשובה למה שנעשה כי אז הם לא יוכלו להפעיל מחבלים,אולי הם יוכלו להעיף אלינו קטיושות אך אז לצה"ל יהיה יד חופשית מכיון שנוכל להכנס בהם חזק. העולם יראה שהפלסטינים תוקפים אותנו למרות הגדר ואז לא תהיה שום בעיה לראש הממשלה רק לכוון את צה"ל כמו שהוא רוצה. תפסיקו להיות עקשנים אומנם זה יכאב לכם ובעיקר למתנחלים שיוצאו אותם מבתיהם אך הבטחון של 6 מיליון איש חשוב בהרבה משטח אדמה שגם ככה אף ישראלי לא מסתובב שם.

תשובות לשמאלני

ראשית, אני מאחל לך שביתך יהרס (רק נזק רכוש. שלך לא יקרה דבר, חס וחלילה) ע"י המרגמה הראשונה שתעוף מעל גדר ההפרדה שאתה מציע. תחיה ברחוב כמה שנים. זה יחזק את הסוציאליזם שבך. מעזה אין פיגועים, אבל יש מרגמות, ויהיו גם קטיושות. שנית, אם אתה כל כך חכם, איפה תשים את הגדר בירושלים? על הר הבית? באמצע העיר? אפילו תומכי ההפרדה הגדולים ביותר מודים שאי אפשר לשים גדר בירושלים, כי השטח העירוני שם רצוף! והרי הפיגוע אתמול היה בירושלים... שלישית, דיברת על יד חופשית לצה"ל. מרגמה תהרוס בית ותהיה יד חופשית ומנגד היום, עם 20 ילדים הרוגים, אין יד חופשית. לא נשמע לך פרדוכס? או שאולי תציע לפלוש למדינה ריבונית פלשתינאית שתקום (לשיטתך), בניגוד חמור לכל כללי המשפט הבינ"ל? רביעית, גם לפני אוסלו אמרתם: ננסה. אם לא ילך, תהיה לנו יד חופשית. ראינו איך עמדתם בדיבורכם. חמישית, אמרתם: נצא מלבנון, תהיה יד חופשית. למה לא היתה יד חופשית כשהרגו את שלשת החילים? שישית, ישראלים כן מסתובבים שם. ישראלים לא מסתובבים בטיבה וטירה. אתה רוצה להחזיר אותן? מה בדבר אום אל פאחם? גם שאם אין יהודים. שביעית, בזכות המתנחלים האלה אתה חי. תגיד להם תודה רבה שהם השכפ"ץ של המדינה. אתה פשוט כפוי טובה.

שמאלני

New member
יש לנו פה מגדת עתידות

בחייך עזוב את העבודה לנהל את הפורום אני רואה שאתה יודע לנבא את העתיד. אין גדר וכבר אתה אומר שיהיו מרגמות וקטיושות שחקת אותה. רק תגיד לי את עתידי בבקשה כי הוא לא ברור כעת. אבל עכשיו ברצינות אתה חושב שככה זה יהיה אתה לא יודע עם זה יהיה ככה. ובנתיים אתה רואה איך אנחנו חיים וצריכים לעשות משהו בנידון אי אפשר להמשיך ככה. לכן הדרך הטובה ביותר זה להרים גדר. וכבר חושבים ברצינות להרים גדר בין רמאללה לירושלים. דבר שני אין לצה"ל כיום יד חופשית וגם לא תהיה. מקסימום אנחנו נפגיז כמה בתים זה יראה איום בעולם ומלחץ אמריקאי אנחנו נצטרך להפסיק. לכן הגדר תוכיח לעולם שלמרות הגדר הפלסטינים ממשיכים בטרור. ואז לפלסטינים לא יהיה מה להגיד ברשתות הזרות מה הם יגידו. שאנחנו מתקיפים אותם,שאנחנו כובשים אותם. לא יהיה להם מה להגיד כי המתנחלים יחזרו לארץ וכך רעיון הגדר יהיה יותר נוח לכולם. דבר שלישי,אמרת משהו מאוד מצחיק. "בזכות המתנחלים אני חי". ומה היה לפני 67´ לא חיו פה אנשים. בחייך ההורים שלי חיו אז והם אמרו לי שהחיים היו דווקא לא רעים. אז תעשה טובה אל תכתוב שטויות המתנחלים דווקא גורמים למדינת ישראל המון בעיות. כגון מדיניות החוץ,מה יכולים לענות להם השרים שמתראינים ברשתות הזרות על המתנחלים שהם שואלים אותם. כל פעם ששואלים אותם על המתנחלים אני רואה איך כל הזמן הם מתחמקים מהשאלה הזאת. דבר שני זה שהמתנחלים נמצאים שם ובגללם אי אפשר להרים גדר וכך נכנסים מחבלים מתאבדים ומכוניות תופת. אני לא רואה בזה שהם עוזרים לי לחיות אני רואה בזה שהם מחמירים את מצבה של מדינת ישראל. נ.ב תודה על הברכה בתחילת דבריך אני מאחל לך אותו דבר. ואם זה נכון מה שאמרת אני קובע אצלך תור שתנבא לי את העתיד.

shlomikli

New member
אתה אדם צבוע ורשע

לא מכבר טרחת לכתוב אשכול שלם העוסק באי המוסריות של הטרנספר של הערבים, וכאן אתה מציע לטרנספר למעלה מ-200,000 יהודים מהבית שלהם. לדידך, יש שני סוגי מוסר : מוסר כלפי יהודים ומוסר כלפי ערבים. בעוד שאני מאמין שמוסר חייב להיות אוניברסלי. אי אפשר לנקוט בכפל לשון, מה שמותר לעשות לפי דעתך לתושבי יש"ע מותר לדעתי, ואף רצוי, לבצע בערבים. כמו המוסר של אנשי ה"שומר הצעיר" שכל 80 הקיבוצים שלהם הוקמו על אדמות של כפרי ערבים שטרונספרו או חוסלו. עד כאן, הערה על צביעותך ונבזותך. ועכשיו: צ´רצ´יל היה אומר שמעולם לא נכתב טקסט שגוי כ"כ, עם קלישאות נבובות כ"כ, בשורות מעטות כ"כ... בלבנון איש לא עובר את הגדר? מוזר, אבל הגדר בלבנון הייתה בשנות השבעים פרוצה לכל רוח, ומה שהפסיק את החדירות הייתה כניסה ללבנון, ואח"כ יצירת מרחב הפרדה (רצועת הבטחון) - בשטח האוייב. לצה"ל תהיה יד חופשית? איך היד של צה"ל תהיה חופשית יותר ממה שהיא היום? אתה תתמוך בהחרבת כפר שיירו מתוכו קטיושות? צה"ל החריב את לבנון אחרי שחיזבאללה המשיך לתקוף אחרי הנסיגה, למרות שאייוד הבטיח להבעיר את אדמת לבנון אם הם "יירו כדור אחד לצד שלנו של הגדר". הוא אמר שהם יחטפו חזק, וכבר שנו חכמים שאכן הם חטפו חזק - שלושה חיילי צה"ל ז"ל. אף ישראלי לא מסתובב שם? אתה מסתובב בכפרי הבדווים בנגב? בוא נמסור אותם. אתה מסתובב בוואדי ערה (לא בכביש, בכפרים)? בוא נמסור אותו. אתה מסתובב בכפרי הגליל? בוא נמוסרם ומייד... אגב, העולם יראה: לעולם אין מוסר, הגיע הזמן שתבין זאת. לעולם יש אינטרסים, ואם הם יצדיקו זאת - העולם יאשר מחיקת הרש"ף, ואם הם יצדיקו אחרת, הוא לא יפריע למחיקת ישראל.

שמאלני

New member
זה נקרא טרנספר? אז שרון עשה כבר...

שרון עשה כבר טרנספר להיהודים עם לזה אתה קורא טרנספר. זוכר שנת 82´ מה שרון עשה להתנחלויות בסיני פינה אותם בכוח. וכך צריכים לעשות למתנחלים לפנות אותם בכוח בכלובים עם יהיה צריך כמו שממשלת הימין עשתה ב-82´ למתנחלי סיני. דבר שני אל תשקר כי אף מחבל לא נכנס דרך הגדר בגבול לבנון ישראל. אתה לא מבין שהגדר הזאת בלתי חדירה אי אפשר לעבור דרכה. אולי עם יעבור מטוס ויורד צנחנים זה משהו אחר. דבר שני לפני הפיגועים שהיו מה לעשות הפלסטינים מחצו אותנו בהסברה. הרי הם מוצגים בעולם המסכנים שאין להם מה לאכול שאנחנו כובשים אותם וכו... ומה שר האוצר למשל יכול לענות לאבו מאזן ששואל אותו על הכיבוש. אז כמובן ששר האוצר שינה נושא מיד ודיבר על הטרור. לא היה לנו מה לענות לרשתות הזרות הפלסטינים עושים לנו את העבודה בזה שהם עושים פיגועים זה עוזר לנו בהסברה. דבר שלישי צה"ל כיום אין לו יד חופשית וגם לא תהיה לו. אתה צריך להבין צה"ל לא יכול לעשות מה ששרון אומר לו כי מעל שרון יש נשיא מספר אחד בעולם שהוא אומר לשרון מה מותר לו לעשות ומה אסור לו,שרון פועל לפי הנחיות נשיא ארה"ב. לכן טוב ששרון דיבר עם ג´ורג בוש ולא חזר ארצה הוא יכל להציג בפניו את מה שאנחנו עוברים כאן מידי יום.

shlomikli

New member
החרבת ימית היא טרנספר לכל דבר!

כן, הריסת ימית היא טרנספר לכל דבר! ואוסיף ואומר- טיהור אתני מחריד של יהודים ע"י יהודים, לראשונה בתולדות האנושות. זה התשובה שרצית? זאת התשובה שקיבלת. אתה זוכר את ימית? בימית נעקרו אלפים בודדים של יהודים. אתה בעד עקירת מאות אלפי יהודים, למען האשלייה שכך תקבל שקט מהערבים בתמורה לכך. אני לא אכנס לויכוח על האשלייה הברורה שבדבר (הציעו לעראפת הכל והוא מיהר לתבוע את זכות השיבה - בעוד 10 שנים אנשים כמוך יתמכו גם בכך, אין חשש). הטיעון שלך צורם באוזני, מפני שסמויה בו ההנחה שההתנחלויות מהוות מכשול ומטרד בדרך לחזון השלום הנפלא. השאלה הבסיסית היא מהי זכותנו על הארץ הזו ? לשיטתי הזכות היא זכות מוחלטת - לא יחסית. כאשר עזבנו את ביתנו הלאומי הגיעו הערבים לכאן והתנחלו בארצנו(תיאור פשטני וחד מימדי של ההיסטוריה, מסכים מראש). כאשר חזרנו לארצנו יש לנו את הזכות לגרש את הערבים המתנחלים, זכות זו מתעצמת לאור הכוונות הג´נוסידיות של הפלסיטנאים. במדינה דמוקרטית הרעיון הוא שהשקפות נמדדות על פי מידת יעילותן בפועל. ניסוי אוסלו כשל בצורה מחפירה ביותר. ההסכם הזה לקח עימו לקבר מאות חיי יהודים. מהי המטרה הסופית ? שלום ? הפסקת אש(עם דגש על אש ולא על הפסקה) ? האם בשל שקט לשבוע אנחנו אמורים להשמיד את מפעל ההתנחלות ? מדוע טרנספר של ערבים לא מוצדק בשם השלום הנפלא ? האם רק המתנחלים אמורים ל"חזור" ה""ביתה"" ? מה רע בגירוש של פלשתינאים לירדן בהשוואה לגירוש יהודים לתחומי גבולות הקו הירוק(שידוע מה הייתה דעתו של אבא אבן עליהם )? העברת המתנחלים היא לא טרנספר, ואילו העברת הפלסטינים כדי שיחיו לצד מיליוני בני עמם בירדן היא כן? אל תחשוב לרגע שאתה מוסרי יותר מאיזשהו תומך טרנספר ימני. אתה הרבה פחות מוסרי. אתה תומך בטרנספר לאוכלוסייה נאמנה תורמת ומשרתת בצבא, אבל מתנגד לגירושו של עם שמנהל נגדנו מלחמה. מדוע טרנספר של פלשתינאים הוא רע מוסרית ולא פרקטי ואילו טרנספר של יהודים(רבבות או מאות אלפים) זה רעיון נכון וצודק וראוי להגשימו למען החלום, סליחה השלום? שמאלני, תדחוף לך טוב טוב בראשלך החלול: המתנחלים הם צאצאי עם ישראל שישב על אדמות יהודה ושומרון לפני אלפי שנים. הפלשתינאים הם הכובשים האמיתיים של יהודה ושומרון ואותם צריך לגרש, במיוחד כאשר הם מצהירים על כוונות המלחמה שלהם. אתה בוודאי גם מתגורר על מקום יישוב ערבי לשעבר, מדוע אתה לא מציע להתפנות מביתך ולשכן בו פליטים פלשתינאים למען השלום הנפלא ? לשאר חברי הפורום הימניים: שימו לב למוסר הכפול של השמאל המתגלה בהודעתו הנבזית והאנטישמית להחליא של "שמאלני": רעיון הטראנספר הערבי מחליא אותו עד עמקי נשמתו, עד כדי כך שהוא משווה את הרעיון לנאציזם. אך זה לא מפריע לו לראות בהתנחלויות אקט של טרור ולדרוש פינוי או לפחות הפקעת אזרחותם הישראלית והפקרתם בידי ממשל הדמים של עראפת. תמהני מדוע הדברים הבאים לא מחליאים את נפשו העדינה : * טרנספר אלים של רבע מיליון יהודים. * הריסת יישובים, בתי"ס, גנים ומוסדות ציבור יהודים. * עימות בין צה"ל למתנחלים. * שבר פנימי עמוק בעם. ועכשיו, לנקודה השניה בדבריך: שמאלני, אף- אחד לא נכנס דרך הגדר? פחחחחח..... שמעת פעם על משגב עם? על קריית שמונה? מעלות?! כל אלה מקומות שבוצעו בהם פיגועים אחרי שמחבלים חצו את הגדר ה"בלתי-חדירה"... גדר לא מונעת חדירות, אך לעתים היא מעכבת אותן. לא צריך כל דבר לשים בסימן קריאה, לא שיקרתי, ולמעשה גם לא טעיתי... מה שר האוצר יכול לענות לאבו מאזן בקשר לכיבוש? אולי אין צורך לענות לכל מחבל ששואל שאלות תם אגב מעורבות ברשות הטרור הפלסטינית? מה דעתך?.. שמאלני, אני מאוד מודה לך על נסיונותיך להסביר לי ("אתה צריך להבין...") את דרכו של עולם, אבל אני מצפה ממך להבין, שהעולם לא מנתהל דרך פרוספקטים של מפלגות, אלא במציאות סבוכה בהרבה. אין היום אידיאלים בעולם, במיוחד לא בשמאל הישראלי, אגב... אגב, אל תכתוב שהפלסטינים עושים לנו עבודת הסברה ע"י ביצוע פיגועים - עוד עלולים לחשוב שאתה מעוניין בכך... לגבי הסברה באופן כללי: הפלסטינים נהנים מיתרון הסברה אדיר: להם יש עמדה אחידה, ולנו אין. אצלנו תמיד יהיה מי שיצדיק את מה שעושים לנו, ואצלם תמיד ישאלו "למה לא עושים ליאהודים יותר"...

שמאלני

New member
אל תחזור לתנ"ך!!

אני למדתי דבר או שניים בהיסטוריה ואני יודע טוב מאוד שהפלסטינים היו פה קודם. למה אתה חושב שהיו את כל מאורעות תר"פ-תרפ"א,תרפ"ט ו-תרצ"ו תרצ"ט,אחת הסיבות למאורעות האלה היו שהערבים חששו מהתחזקות הישוב היהודי בארץ ישראל. אל תחזור לי לתנ"ך לפני 4000 שנה זה לא רוולנטי המצב כיום השתנה מאז בהרבה. אנחנו התפזרנו בגולה אז הערבים באו לכאן ותהישבו בארץ ישראל. אומנם היו פה כמה מתנחלים שגרו ב-4 ערי הקודש אך הם היו מיעוט קטן מאוד. הרוב שהיו בארץ באותה תקופה היו הפלסטינים. רק בעליה החמישית היינו הרוב בארץ עד אז הערבים היו הרוב. אני קופץ כמה שנים לאחר מלחמת העולם השניה 1948 לאחר שהאו"ם הכריז על מדינת ישראל התחילה מלחמת העצמאות. הערבים תקפו אותנו במפתיע אנחנו היינו מיעוט לעומת מדינות ערב שתקפו אותנו ובכל זאת ניצחנו. חלק מהערבים שחיו בארץ גירשנו למדינות ערב רבות וחלק שמנו ביהודה ושומרון. אלה שרוצים את זכות השיבה הם אז היו אלה שגרשנו,כל השטחים מלא מחנות פליטים שלהם. אז אי אפשר לשקר לעצמו ולהגיד שלא מגיע להם מדינה,מגיע להם בהחלט. אך זה יקרה כמובן לאחר שהטרור יפסק לא מגיע להם פרס שהם מפעילים נגדנו טרור. אל תשכח גם שלפני מלחמת ששת הימים אף אחד בכלל לא דיבר על ירושלים מאוחדת זה מושג שהימנים החדירו לנו במוח. ירושלים המזרחית בכלל לא שלנו השטחים כל לא שלנו. כל האדמות שכבשנו הם של הירדנים כבשנו מהם את השטחים האלה ב-67´.

Ergil

New member
אז לאן נחזור?

חתיכת אידיוט שכמוך לאן נחזור? התנ"ך הוא הדבר האחרון המשותף לעם היהודי. הקשר היחיד ביני לבינך, חתיכת שונא עמו, הוא התנ"ך. ואם אתה לא מכיר בכך כדאי שתלך לחיות עם הפלשתינים לכמה זמן, ואז גם תבין האם הם רוצים ללכת משם או לא.

שמאלני

New member
מצטער כל הימנים

הכללתי את כולכם אבל כנראה טעיתי יש פה הספסוף אחד ergil. מצטער שהכללתי אותכם לא התכוונתי להעליב אותכם פשוט אנשים כמו ergil מכערים את שמכם. כנראה הוא מתנחל קיצוני ולא מוכן לקבל דעות אחרות הוא מושפע מדי משטיפת מוח של הימין הקיצוני. ergil אני לא רוצה להעליב אותך בגלל זה אני הפסיק לקלל אותך כי אני מרחם עליך בן אדם.

Ergil

New member
איזה אידיוט

ברשותו של בגניסט, אתחיל כל תגובה לשמאלני ככה: איזה אידיוט. קודם כל, פלטת את השטויות שלך לאוויר העולם הרבה לפני שהתחלתי לכתוב פה. מתנחל קיצוני? כמו שכתוב בבירור בכרטיס שלי, אני חיי באיזור חיפה, מגדל העמק אם זה ממש חשוב לך. אין צורך לומר שמאיית אספסוף ככה, ולא הספסוף, ואל תמכור לי את החרא הזה שאתה כותב מהר ולא שם לב. ולידיעתך, המילה אספסוף מתייחסת לקבוצה גדולה של אנשים, אז לומר "יש פה הספסוף אחד" זה כמו לומר "אתה אידיוטים". מכיוון שאני לא ילד בן 9 שעוד לא למד לכתוב, אני אומר לך: אתה אידיוט.

שמאלני

New member
ילד בן 14?

מה תגידו על זה ergil בן 14. ידעתי שמשהו לא בסדר הוא שיחק אותה יעני הוא גדול. אבל הילד פשוט מפגר. ראיתי לפי איך שאתה כותב אתה עדין קטן מדי להבין משהו מהחיים שלך אז אתה כותב מה שאתה שומע בבית. תתפכח קצת תבין מה קורה בארץ הזאת ואל תכתוב כמו טיפש דברים שאתה לא מבין בהם אפילו.

shlomikli

New member
אני מצטער על התשובה המאוחרת

פשוט לא היה לי זמן להתחבר ביומיים האחרונים. ולעניינינו. הנימוק שלי, לאידיאולוגיה שלי, הוא ציונות. לציונות יש מספר הנחות יסודיות: א. אנחנו עם יהודי שהוא לאום ככל הלאומים. ב. העם היהודי הוא אותו העם בדיוק, שכתב את התנ"ך ומוצאו בארץ ישראל. כלומר, החלקים ההסטוריים של התנ"ך, נכונים ומדוייקים. ג. זכותינו הטבעית להגדרה לאומית ושחרור לאומי בארץ-ישראל, שהיא המולדת של העם היהודי. אם אתה טוען, שאסור לנו לבסס את הזיקה שלנו לארץ-ישראל על סמך התנ"ך או ההסטוריה שלנו, אזי, אין שום זכות ליהודים לחיות כאן בכלל ולא רק מחוץ לשטחים המשוחררים, או לחיות בכל מקום אחר. אם לזיקה הזאת, לארץ ישראל, זיקה המבוססת על התרבות היהודית ועל ההיסטוריה היהודית, אתה קורא "משיחיות"... טוב זו זכותך, אבל לדעתי אתה טועה! (אם מקור הטעות היא רשעות או בורות... זה נושא לוויכוח נפרד) לדעתי, השתלטות על שטחים בכל מקום שהוא, מלבד ארץ-ישראל, הוא גזל וכיבוש. וויתור או נידוב של חלקי מולדת כמוהו כהתכחשות לעבר ההיסטורי שלנו ומכאן התכחשות לזכותינו הטבעית על הארץ הזאת. גם אם בסוף נמסור שטחים לערבים, זה צריך להיות ברור, במיוחד לערבים, שאלו אדמות השייכות לנו שנתנו להם, מתוך התחשבות, רחמים ושאיפה כנה לשלום. קשה לי להאמין, ששטח אדמה הקרוי "יהודה" צריך להיות שייך לערבים. מתוך אותה גישה, אני לא תומך במיטוט המשטר הירדני והשתלטות על אדמותיו או הכרזה על מלחמה נגד סוריה ולבנון. (אני כן בעד מלחמת מנע, אני מתכוון שכיבוש אדמות אינו עילה מוצדקת בעיני למלחמה. אם הסורים או החיזזבאללה יספקו לנו עילה של הגנה עצמית אז יש לנצל את המלחמה כדי לשחרר אדמות)

Ergil

New member
הבעיה(לפחות אחת הבעיות) איתך

שמאלני היא שאתה חושב שאנחנו ה"ימניים" הולכים אחרי המנהיג ככבשים אחרי רועה. זה לא נכון. בניגוד לשמאל, הימין רואה את השגיאות של המנהיגים שלו ושניהם(הימין והמנהיגים) לומדים מכך. חוץ מזה, לפעמים צריך לעשות דברים גם אם אתה לא רוצה, וגם אם הם מנוגדים לכל העקרונות שלך. וכמו שאתה אוהב לומר, זה היה בעבר ועכשיו המצב שונה.

תשובות

1. לגבי שרון- הוא פינה כמה אלפי מתנחלים בסיני וישב 150 אלף מתנחלים ביש"ע. אני מוכן לאמץ זאת שוב: נפנה כמה אלפים מעזה, ונישב עוד 150 אלף ביש"ע. מסכים? 2. אף מחבל לא נכנס? אין לי מושג איפה אתה גר, אבל אם זה בצפון- אני נאלץ לאחל לך שוב שביתך יהרס מקטיושה של החיזבאללה. נראה אם גם אז תגיד: "אף מחבל לא נכנס". חוץ מזה, לך תגיד את זה למשפחות הנעדרים. רק תיזהר שלא תחטוף בתגובה מכות. 3. מעל שרון בוש? לידיעתך, בזמן בגין ארה"ב התנגדה חריפות לכל מיני דברים שבגין עשה (סיפוח הגולן, ההתנחלויות, הפצצת הכור, הכניסה ללבנון). הוא צפצף עליהם, ובפומבי. לא זכור לי שהם נקטו בסנקציות כלשהן.

למעלה