גארמין 405/405CX

גארמין 405/405CX

שלום,
אני רץ כבר 5 שנים עם גארמין 305 ומאוד מרוצה ממנו.
אני מתכנן להחליף אותו בשעון גארמין אחר אבל מחירי השעונים החדשים של גארמין מתחילים ב-1,000 ש"ח, לכן אני שוקל לקנות גארמין 405/ 405CX במקום.
מכיוון שמדובר בשעון יחסית ותיק ונפוץ, אשמח לשמוע חוות דעת בנוגע למשך החיים שלו, יכולת איתור הלווינים, עמידות, אמינות וכו'.
אני רץ כ-3.5 שעות בשבוע.
אם יש המלצות לשעון אחר של גארמין שיכול להתאים יותר טוב לצרכיי בתקציב של עד 500-600 ש"ח אשמח לשמוע.
תודה!

eladwe

New member
אני משתמש בו כבר כמה שנים

לפעמים הוא ננעל מיד על הלווינים ולפעמים לוקח לו כמה דקות. תלוי כמה זמן הוא שכב במגירה.
עמיד ואמין, זה גארמין.
הבטריה שלו חלשה, באימון היא מחזיקה מעמד קצת יותר מארבע שעות ולאחרונה אפילו פחות. אני חייב לבטל את החיישני חוגה כדי שהיא תחזיק מעמד יותר.
יש חיישני חוגה זאת אומרת שחלק מהתפריט הוא כשלוחצים או מחליקים על הטבעת שמקיפה את השעון. בתאוריה זה רעיון נחמד. למעשה כמו שאמרתי קודם זה מבזבז זמן בטריה יקרה. והכי גרוע בתנאי לחות. כשיש גשם או זיעה מטורפת או סתם נשפכו מים על השעון בברזיה. החוגה משתגעת ואי אפשר יותר ללחוץ על משהו בשעון. עד שהוא יתייבש.
לכן כשאני מתחיל אימון ואם הוא צפוי להיות ארוך או רטוב. אני במצב "Bazel is locked" זאת אומרת שמבטל את החוגה.
&nbsp
לפעמים בא לי להחליף אותו אבל למעשה הוא מספיק לצרכים שלי שזה אימוני נפח ומרוצים בפחות מחמש שעות. והוא בסך הכל גיבוי לטלפון.

כמה שאלות

אני לרוב לא רץ יותר משעה וחצי ברצף, ככה שבטריה שתספיק לי ל-4 שעות ברצף זה מעל ומעבר לצרכים.
לגבי חיישני החוגה - בתור מי שרגיל לגארמין 305 ממש אין לי בעיה להתעסק עם הכפתורים בצידי השעון ולא להשתמש בחיישני חוגה.
שאלה לגבי גודל מסך - כמה נתונים אפשר לראות בו זמנית על המסך?
תודה!

eladwe

New member
כמה תשובות

אין הכרח להשתמש בתפריט החוגה תוך כדי אימון אבל באוף ליין חייבים.
כדי להתחיל אימון או כדי לקנפג כל מיני דברים צריך אותם.
כדי להאיר את המסך בחושך צריך ללחוץ על שני צידי החוגה ביחד. אז אם אתה רץ בחושך ורוצה רגע להציץ בנתונים, צריך שהחוג תהיה פתוחה.
לגבי המסך: יש מספר אחד גדול ומרכזי ושניים קטנים מתחתיו.
אני בדרך כלל שם במרכז את הקצב הנוכחי ובקטן למטה את המרחק המצטבר והקצב המצטבר.
במסך אחר שאפשר לעבור אליו יש לי את הזמן המצטבר ועוד נתונים פחות חשובים.

חיישני חוגה

אז את כל הדברים שתיארת אי אפשר לעשות באמצעות כפתורים "רגילים", אלא רק באמצעות חיישני חוגה?
יש לי בעיה שאני מזיע די הרבה כשאני מתאמן, וזה יהיה די מבאס אם אני לא אוכל לעשות דברים די בסיסיים (תאורה, RESET לסבבים וכו').
יש לגארמין דגם אחר שמתגבר על הבעיות האלו?

btvs7

New member
מצטרף בנושא החוגה

אמ;לק: לא ממליץ, על סמך חוויות מה-410.
&nbsp
היה לי דגם 410, שהוא הדור שאחרי ה-405.
אני מחזק בנושא החוגה. רוב התפעול של השעון נעשה מהחוגה, שזה היה אמור להיות בתאוריה פטנט נחמד לעיצוב שעון נקי עם מעט כפתורים בלי העלויות של מסך מגע. הבעיה שבזמן ריצה היא נרטבת מהזיעה ומקבלת חיים משלה. זה בעיקר גורם להחלפת מסכי תצוגה (או לסירוב עיקש להחליף אותם חזרה). זה לא משפיע על התחלה/סיום/אינטרוול, שנעשה עם כפתורים. אפשר גם לנעול את החוגה לפני תחילת האימון, אבל אז מפסידים מהפונקציונליות של השעון.
על פניו זה היה שעון נחמד עם עיצוב סולידי שמתאים ליום יום, אבל החוגה, אוי החוגה.
אחרי שגם התאורה שלו התקלקלה החלפתי אותו באחד ממבצעי הטרייד אין ל-230. אז גיליתי שאפשר להתאפס על לווינים בחמש שניות ולא רק בשתי דקות כמו שהיה ב-410. למרות שה-230 הוא לכאורה מסדרה יותר פשוטה, ה-410 ממש לא חסר לי.

אני משתמשת בגרמין 110 ומאוד מרוצה

שעון מאוד בסיסי, מתאים לריצה בלי יותר מדי אפשרויות והתחכמויות.
איתור לווין- לפעמים מהירה ולפעמים משהו כמו שתיים-שלוש דקות, מבחינת אמינות סבבה לחלוטין. אני רצה איתו כבר קרוב לשנתיים גם משהו כמו 3.5 שעות בשבוע ומבחינתי הוא עונה על מה כל שאני צריכה.

למעלה