ב"ט,משקעי גפס לשבוע הקרוב

20-30 מ"מ ביום זה פאסימיות

כאשר רוצים לדווח על צפי צריך להיות ריאלי לפי צפי המפות(בטח לא מפות המשקעים,אני מעלה אותם לפורום כי זאת הדרישה של רוב הקוראים,רוב המפות והגרפים האחרים-לרוב הקוראים זה סינית) ולא לפי גחמות הקוראים.
הגל הראשון עבר שינוי רציני אצל גפס והפך ממערכת מעולה בעיקר לצפון למערכת רגילה בלי הבדל ניכר מקו רצועת עזה צפונה, כאשר בתחילת המערכת הצפון יהנה יותר ואח"כ המרכז והשפלה.

peperonni

New member
אתה אדיר

ההשקיה של נובמבר הפכה אותך לאופטימי וזה טוב

ואו איך הפתכם אותי לאופטימי מהודעה כזו

נראה שבפורום הזה צריך להכנס ממש לפרטי פרטים כדי שיבנו אותך, דווקא בהודעה הזו לא היה ממש כהודעה פיסמית או אופטימית, הגבתי לרפי שעליו אני מתפלא שנכנס לכל עדכון והעלה את מפת המשקעים, לאחר שהענין הובהר למה הוא התכון הענין סגור, אין קשר בין כל מה שאמרתי לאופטימות(או פסימיות), שחס ושלום לא ישתמע שהפכתי לאופטימיזים
עכשיו אתה יכול להיות רגע

barnea1

New member
דווקא לגבי רביעי אני לא מסכים איתך לגמרי

הפעילות אומנם תתרכז בעיקר במרכז הארץ באותו יום, אבל התעמקות של הגל השני בים ממערב לנו גורמת להתפתחות מחודשת של גרדיינט דרום-מערבי בחצי השני של היום אל תוך הלילה מה שיביא להצפנת הפעילות, אשר תתחדש בצפון כבר בשעות הערב ויכולה לעיתים להיות עוצמתית, מלווה סופות רעמים בודדות.

just snow

New member
נותרו רק יומיים למערכת ועדיין העסק לא סגור

אני מנסה להבין איך תיראה המערכת אך דבר לא ברור. יהיו משקעים או לא בצפון? מה הכמויות? ס"ר? מתי מסתיים גל ראשון ומתחיל גל שני?? אשמח אם מישהו יצליח לסדר לי את העניינים לימים הקרובים

reapeleg

New member
אלה גלים קשים מאד לחיזוי מדויק

הסיבה היא שאנו נורא בשולים של מערכות רחוקות ולכן יש טווח גדול ל"סטית תקן".
במצב כזה כל תזוזה של שולי שקע בכמה עשרות קילומטר תבדיל בין גשם לפרקים
מלווה סופות רעמים לבין גשמקומי פה ושם.

המכנה המשותף שכולם מסכימים עליו הוא גשם ביום שלישי וביום שישי צפון מרכז
ללא כמויות מרשימות במיוחד הואיל והמערכות ינועו מהר ושוב יותר מדי מצפון לנו.
מעבר לזה יתכנו סטיות והפתעות למשל שאריות יפות בימים רביעי ושבת שיסחטו מזרימות מערביות מעל ים חם
כמויות שלא נצפות כעת בכלל ע"י מודלים.
גם בימי הגשם העקריים ג' ו ו' יתכנו באופן מקומי "רכבות" שיניבו עשרות מילימטרים אבל שוב זה כנראה לא יהיה נפוץ או בתפרוסת מרחבית הפעם
ולכן קשה מאד להתנבא מי יהנה מכך.

גאיו

New member
Ynet ומטאו טק תמיד נותנים ים גבוה ב20% מהצפי

..בסערה הגדולה של דצמבר 2010, הם נתנו תחזית לים 'נורא' שזה מעל 12 מטר, בתכלס היה 9-10.
אני מעריך שהמצוף יראה נתונים באזור ה7 מטר ברביעי בוקר.
הם מכסים את התחת היטב מה שנקרא, לכל מקרה, והאמת שאולי עדיף ככה, מאחר ואי אפשר לתרגם נתונים כאלה באופן מדוייק בהשוואה למילימטראז' למשל (בים אין לדעת, ייתכן שרגעית ובטוח נקודתית יהיו מקומות שיעברו את ה7-8 מטר), בערך כמו בחיזוי רוח ומשבים.
מה שבטוח - מעבר לעובדה שתהייה רוח מקומית מאוד חזקה, יהיה גיבוע מאוד מרשים. חבל שאי אפשר יהיה לשים לב לזה, כי הים יראה בכל מקרה כמו מכבסה ברביעי, עד שתירגע הרוח בצהריים המוקדמות וההשפעה שלה על הים.

צפי לימים הקרובים

מחר - ללא שינוי ניכר בטמפ', השמים יהיו מעוננים בעננות גבוהה ובינונית בשעות הלילה שבין שני לשלישי יחל לרדת גשם מקומי מצפון הארץ ועד צפון הנגב, רוחות דרומיות מזרחיות עד דרומיות מערביות קלות עד מתונות.
יום שלישי- ירידה בטמפ', הגשם יתחזק וירד מידי פעם מצפון הארץ ועד לצפון הנגב. בחצי הראשון של היום עיקר הגשם יירד בצפון הארץ ובמשך היום הגשם גם יתחזק במרכז הארץ.הרוחות יהו ערות .
יום רביעי - מ"חעד מעונן עם עוד ירידה בטמפ', במרכז הארץ ובמישור החוף הדרומי צפוי גשם מידי פעם כאשר בצפון ככל הנראה רוב הזמן מ"ח עם סיכוי לגשם מקומי.
בשעות הלילה שבין רביעי לחמישי צפוי הגשם להתחזק שוב לאורך החוף ובצפון.
יום חמישי - עליה קלה בטמפ' ,גשם מידי פעם בצפון הארץ ולאורך החוף אשר יתחזק בשעות הלילה שבין חמישי לשישי.
יום שישי - ירידה בטמפ' ,גשמים מצפון הארץ ועד לצפון הנגב כאשר שוב בחציו הראשון של היום עיקר הגשם יירד בצפון ובמשך היום יתפשט למרכז הארץ ולצפון הנגב.

הצעה למנהלים. יש בפורום כמה נותני תחזית. האם

אפשר לאחדם לפוסט אחד כך שנוכל להשוות,למחוא כפיים או לצעוק בוז
?

tamirzak1

New member
בשישי בבוקר יש חצי מרתון בית שאן.מקווה להפוגה

קצרה בגשם. לא נעים לרוץ רטוב. אשמח אם יהיה מעונן וקריר.

מצד שני , אם יירד גשם , זה תמיד חגיגה.

למעלה