בת שנה שלא אוהבת לזוז...

בת שנה שלא אוהבת לזוז...

הי,
שואלת בשביל חברים.
בת שנה, לא זוחלת כמעט בכלל. יכולה לדחוף את עצמה ולהגיע ממקום למקום מדי פעם אבל ממש מעט.
איך כדאי לחזק אותה ולעודד אותה לזחול?
היא יושבת ויש מצב ש"נתקעה" שם.
תודה רבה וד"ש לענת מאורי החמודי

נאוה ר

New member
אמא של אורי שלום!

האם אותם חברים פנו למרכז להתפתחות הילד? בגיל שנה תינוק שאינו זוחל כמעט מצריך עיניים מקצועיות של רופא התפתחותי, פיזיותרפיסט מנוסה ולפעמים גם של מרפא בעיסוק. זה כבר לא מצב של לחפש עצות באינטרנט.
בברכה נאוה רמון מרפאה בעיסוק

בינתיים היו רק בטיפת חלב

ואמרו להם לקבוע תור להתפתחות הילד כי ממילא יהיה תור רק בעוד כמה חודשים (...)
ואם עוד חודשיים שלושה היא תמשיך ככה - נדרש יעוץ.
אני מודה שהתשובה לא נשמעה לי כל כך ובגלל זה אני שואלת פה כי אולי בכל זאת הם יכולים לקדם אותה בעצמם?

נאוה ר

New member
לא נכון!

מתחת לגיל שנה צריכים לקבוע תור מהיר ולא תוך כמה חודשים. יש חוקים של משרד הבריאות לגבי טווחי זמן מתחת גיל 3 שנים והם לא עומדים על חודשים. לא להסתפק בהפניה של רופא טיפת החלב אלא גם לפנות לרופא המשפחה/רופא ילדים ולדאוג שהוא יפנה למנהל המכון, במידה וצריך. ילד בגיל שנה כבר צריך לעשות צעדים ראשונים או לפחות להעמד. ובטח ובטח שלזחול. עוד כמה חודשים האיחור רק יהיה יותר גדול.
אני משערת שבטח יכנסו עוד מעט שאר אנשי המקצוע ויתנו עיצות רבות. אבל העיצה הכי טובה - להשקיע ולהגיע כמה שיותר מהר לאנשי מקצוע עם צוות רב מקצועי!!!!.
מקווה שאני לא מבהילה אותך אבל אני מתפלאת שרק עכשיו טיפת חלב נזכרו להפנות...,.

להתחיל להפעיל מרפקים ולא לתת למשוך אותם כל כך

הרבה זמן.
ובינתיים להתחיל לעבוד באופן פרטי.
פעמים רבות אני רואה שמתחילים לעבוד פרטי ועד שמגיע התור בקופה כבר הרב הסתדר . במיוחד אם מדובר בהרגלי תנועה משובשים ולא בבעיה פתולוגית ( למשל ילד שהושיבו אותו במקום להשכיב על המזרן ולאפשר זחילה)

michalola25

New member
אבחון פיזיותרפיה במכון או בפרטי :)

הי אמא של אורי
אני ממליצה לך להמליץ להם...לבקש הפניה בהקדם למכון להתפתחות הילד(לא תמיד יש כאלו תורים או המתנה ארוכ ואפשר לבקש להגיע על ביטול : )
אם יש ממש דאגה אפשר לפנות לפיזיו' פרטי שעושה ביקורי בית(כמוני) או שיש לה מרכז(יש כאלו עם הסדרים עם הקופה)
מהיכן הם בארץ אוכל להמליץ לך מי באזורם : )))
שבוע טוב
מיכל נעם
פיזיותרפיסטית ילדים נוירו-התפתחותית

הי מה נשמע?

מסכימה בהחלט שיש לפנות לאבחון מקצועי והשאלה היא אם עד עכשיו שום גורם מקצועי לא מעורב ולא עוקב ( קצת מוזר אם זה כך)

שיהיה שבוע נהדר
ענת

למעלה