בשעה טובה ו.. טיול לחרמון

yoavtk

New member
בשעה טובה ו.. טיול לחרמון

אהלן. בשעה טובה על פתיחת הפורום. אני צעיר יחסית אבל עשיתי פה ושם כמה טיולים. אני מעוניין לדעת אם מישהו אי פעם עשה טיול לחרמון שהוא מושלג? חשבתי על הרעיון והוא נראה לי אתגרי במקצת (יחסית לארץ). האם הדבר אפשרי לפחות ליום/לילה אחד. ואיזה ציוד יהיה נחוץ. אשפר להשיך משם למרגלות החרמון ורמת הגולן. תודה חג שמח יואב

syair

New member
החרמון

הי יואב, שמח לראות בין חברי הפורום. נראה לי שזה בלתי אפשרי לעשות טיול שכזה לחרמון
, בגלל בעיות בטחוניות. שני דברים ידעו לי שבקיץ נערכים סיורים של החברה להגנת הטבע בחרמון, וכפי הידוע לי מכיוון שהם מתואמים עם הצבא הם מגיעים למקומות שלא ניתן להגיע לבד. עדיין לא הייתי בסיור הזה אז קשה לי להגיד, אבל זה משהו שאני רוצה לעשות. דבר שני אני יודע שלפני העלייה לחרמון יש מחסום צבאי, כמובן שאני מדבר על הכביש, ואין לי מושג אם ישנן דרכים עוקפות עם עושים טרק. אשמח לשמוע אם אני טועה, ואכן ניתן לעשות פה טרק. סלע מנהל פורום תרמילאים

yoavtk

New member
עשיתי באמת את הסיור בקיץ ...

שאפשר להרשם עליו דרך מישהו בנוה אטי"ב. צריך להגיע לחרמון לרכבל העליון ומשם מישהי מהיישוב באמת לוקחת את הסיור אל תוך השטח הצבאי לאזור גבעות הקרב וקרוב למצפה שלגים. ראיתי שגם מתחת לרכבל העליון יש שלט של המסלולים המסומנים שאפשר לעשות. השאלה היא אם אפשר לטייל בחורף אם רוצים. ולא חייבים להכנס דרך אתר הסקי. תודה רבה יואב

syair

New member
נווה אטי"ב

לא כדאי לשאול באחד הצימרים בנווה אטי"ב. אם לא אולי בחברה להגנת הטבע. יש לך דרך אגב מפת שבילים של אזור זה? מעניין לראות אם מסומן משהו באזור. ואם יש אני הראשון שיצטרף.

yoavtk

New member
כרגע אין לי מפה...

אבל אני יכול לברר.אני יודיע בהמשך. תודה

xsnow1979

New member
תשובה

שלום אני גר בנווה אטי"ב אז ככה יש קבוצות שעושות טיולים בחרמון בזמן סופות שלג ביום ובלילה אבל זה דרך רשות שמורות הטבע. אתה יכול לבקש ב 144 את הטלפון של בית ספר שדה חרמון ולברר שמה !!

yoavtk

New member
וואלה תודה. כך אעשה ..

באמת שווה לבדוק אצלם. טיול בשלג נשמע מרתק. אגב בדקתי במפה מס´ 1 של החרמון ויש שבילים באזור הר חבושית והר שקד למרות שישי מקומות שהם דיי קרובים לגבול. צריך כנראה אישור צבאי. תודה יואב

xsnow1979

New member
אז ככה

אני עובד בביטחון של המושב שלי. האיזורים סגורים לטיולים אבל אתה יכול לטייל רק באישור של הצבא וטיול מאורגן. צור קשר עם הבית ספר שדה הם יעזרו לך. אני יודע שבתי ספר מטילים באיזורים האלה אבל גם באישור מיוחד !!

syair

New member
פרטים נוספים

דיברתי כעת עם בי"ס שדה חרמון, והם הפנו אותי לחברה להגנת הטבע בת"א 03-6388688. האם עוד מישהו בירר. לפי מה שהבנתי לא ניתן לטייל לבד. מה שמעניין אותי האם תנאי הטופוגרפיה לא מאפשרים בהליכה להגיע למעלה ממג´דל שמס? הם עוד אמרו לי שמנווה אטיב מארגנים סיורים ברכבל העליון, אבל זה נראה לי משעמם, ולא מתאים כל כך לפורום הזה.

למעלה