בשורה מופלאה

מלאניD

New member
בשורה מופלאה

שיר חדש שאין מילים בפי לתאר אותו מרוב יופיו, שמעתי אותו בתוכנית המקור בגלגל"צ וקוראים לו עולמות אחרים. אויי...ש מרוב התרגשות שכחתי לציין שזה של נמרוד לב עם הלהקה שלו RBS , לדעתי הוא הרבה יותר יפה מצ'יינה. גם צ'יינה הוא שיר מופלא אבל החדש סוף סוף הדרך. מחכים לאלבום

E l i a n

New member
ווואווו!!! ../images/Emo51.gif ../images/Emo141.gif

אני כל כך שמחה שאמרת לי את זה!! אם אני לא טועה, ביום שבת יש את התוכנית המלאה של "המקור", אז אני אאזין לה ואשמע את השיר. ואולי הוא יהפוך אפילו ללהיט, או לפחות שישדרו אותו הרבה.. מלאני, האם הוא בסגנון של צ'יינה ושל על הכביש? כלומר..אלקטרוני..? או שהוא יותר בסגנון של האלבומים הקודמים? ואנחנו בהחלט (!!) מחכים לאלבום. אגב
->שלחתי לאפרת מסר שבו כתבתי לה כמה אנחנו מבקשים להשאיר את הפורום ואף להוסיף אותו לרשימת הפורומים. אני מקווה שעד אמצע שבוע הבא אני אקבל ממנה תגובה. אם אתם מעוניינים בנוסח המסר שכתבתי לה, תבקשו ואני אכתוב לכם אותו. סופשבוע נעים,שקט ומרענן! ממני
ו..מלאני- המון המון המון המון המון המון המון תודה לך!

m a r l o

New member
בטוח להיט

שמעתי אותו אתמול במוסיקה היום שבגלץ, והיום שמעתי בתוכנית של אהוד מנור ב88 FM . הסיגנון שלו דומה לצ'יינה אבל לדעתי משלב גם את הסגנון הישן. שיר מאוד קצבי אך יחד עם זאת שיר רומנטי. השירה של נמרוד מדהימה במיוחד בשיר הזה. לדעתי הוא להיט אבל כדאי בכל זאת להתקשר לבחירות של גלגלצ ולבקש אותו. דרך אגב לא בטוח שאת המקור משדרים שוב נדמה לי שזו תוכנית שמשדרים כל לילה.

E l i a n

New member
תגובה קצת מאוחרת,

לא שמעתי את השיר עדיין באף רשת, אבל רבים וטובים אמרו לי שזה שיר טוב,למרות שההשוואה שלהם היא ל"זה כל הקסם".. אני ממשיכה לבקש את השיר ב"הבחירות",אבל אין לי הזדמנויות לשמוע את התוכנית. אשמח אם מי מכם ישמע,יקליט ויכתוב פה סקיצה של המילים לפי שמיעה, לפחות עד שיהיו לנו מילים רשמיות. מקווה לאלבום,אני כבר במתח!

m a r l o

New member
מה זאת אומרת

שיר טוב למרות שמשווים אותו לזה כל הקסם. זה כל הקסם הוא שיר גאוני שנגע בהרבה הרבה אנשים פה בארץת לאין סוף אנשים זה השיר שהם בחרו כשיר החתונה שלהם. הוא מרגש וירגש תמיד רבבות. יש רק אחוז שולי של פלצנים שעבורם השיר לא מספיק מתוחכם כי הם אוהבים לאהוב מוסיקה שה"עם הפשוט" לא יכול להבין. ואים העם הפשוט הבין ואהב את זה כל הקסם אז מה פתאום שהם יתחברו אליו הרי הם העילית הפלצנית. זה כל הקסם הוא אולי הגדול מכולם הוא העלה חיוך ורגש לרבבות אנשים והזכיר להם את הקסם והתמימות והפשטות ולו רק לרגע קט, האיר משהו רגיש בתוכם. עד היום בכל ערב קריוקי שהייתי בו השיר הזה מבוקשומרגש כל פעם מחדש זוגות שעולים לשיר אותו.

קובנר

New member
לדעתי,

המצב בדיוק הפוך. לא כל כך ברור למה התכוון המשורר.

E l i a n

New member
אני מסכימה וגם לא מסכימה..

השיר הוא באמת מרגש ומצוין ועם מילים יפות וכובשות, אבל לא הייתי אומרת שהוא "גאוני". אני לא חושבת שאני "עילית" משום שהשיר הזה הוא "לא לרמתי". אני פשוט חושבת שחבל שיש יותר מידי אנשים שהשיר הזה ונימרוד לב הולכים כיחידה אחת מחוברת, ולכן טוענים שנימרוד הוא זמר של שיר אחד וזה "זה כל הקסם". יש לו כל כך עוד הרבה שירים, שטובים לא פחות ואולי אף יותר,אלא ש"זה כל הקסם" נטחן כל כך הרבה בתחנות הרדיו והמוסיקה שזה לפעמים ממאיס שיר .. עדיין בכל פעם שאני שומעת אותו הוא נוגע בי ומרגש אותי,ובכל ערב קריוקי שאני הייתי בו השיר הזה התבקש...על ידי..וכן,זה באמת מרגש השיר הזה, אבל כאשר אתה יכול לשמוע אותו מידי שעה ב-3 ערוצי תקשורת שונים.. אין ספק בכלל שזה שיר מדהים שטובה ההחלטה לעשות אותו בדואט מאשר נימרוד לבד.. אני לא טוענת לכך שצריכה להיות משמעות מאוד עמוקה ופילוסופית מאחורי "להיטי רדיו", אבל משום מה,מפני רוב האומנים שאני מעריכה ומכבדת יש סלידה מסויימת בתחנות הרדיו השונות (המכשפות,היהודים,קורין אלאל,פיונה אפל,טרייסי צ'אפמן,שילה פרבר ועוד..-וגם נימרוד לב. משמיעים אותו מעט מידי לדעתי), אז יש לאומנים "שלי" ייחוד. וכמובן,עדיין לא שמעתי את החדש. בגלל הלימודים לא יוצא לי הרבה שעות "תקשורת" (רדיו,מחשב,טלויזיה)..
סופשבוע נעים, שקט ורגוע!
אליאן.

m a r l o

New member
והינה מה שאומרים בפורום מורים

העתקתי מפורום מורים את ההודעה הבאה ומאותה זווית של בניו irisish / מורים ו 00:01 | 09/09/20 יש שיר של נמרוד לב שנקרא "זה כל הקסם" יש שורה מתוכו שיכולה לדבר לדעתי גם ל-אלף וזו היא: כשאני רואה אותך אני רואה את מה שבא לי לראות מהזווית הזו אפשר לדעתי לבקש להרכיב לפעמים משקפיים של קוסמים כאמור צטוט מפורום מורים לאו דווקא מפורום של "מביני מוסיקה" זה ששיר נטחן ברדיו לא הופך אותו ללא טוב או פחות גאוני. ואת נמרוד לב משמיעים בלי סוף ברדיו רק השבוע שמעתי אותו ב88 בשיר שבע שורות על פלא הירקון ואת עולמות אחרים ששמתי גם בגלי צה"ל רדיו צפון ורשת ג' עוד ברדיו צפון שמעתי את בשמש העולה .את ימים טובים משמיעים כל הזמן וגם את צ'יינה בכל התחנות . וזה רק השבוע אז איך את משווה אותו לשילה פרבר. אולי את לא שומעת רדיו. דבר שני אם קראת ראיונות במיוחד האחרון בעתון לילה אז די ברור שנמרוד לא מזדהה עם אומנים שיוצרים רק לחלק מצומצם של האוכלוסיה (הוא קורא לזה לכתוב למגירה) הוא מאמין שמוזיקה צריכה להגיע להמונים ולהיות קומוניקטיבית. ולדעתי זה היחוד של נמרוד לב, היכולת להיות גם איכותי וגם קומוניקטיבי לכמה שיותר אנשים. וזו בעצם הגאוניות של זה כל הקסם ויתכן שאם תקשיבו לשיר הזה ללא דעות קדומות (את ההודעה של קובנר לא ממש הבנתי) תגלו בו עומק שלא הכרתם. לי ידוע על סיפור של מישהי שבתקופה קשה של לימודים במוסד אקדמאי + מערכת יחסים קשה אומרת שזה השיר ששינה את חייה. היא סיפרה שיום אחד כשלמדה לבחינות מאוחר בלילה היא פתאום שמעה את השיר ברדיו ופתאום הבינה למה כל כך רע לה במערכת היחסים שהיא נמצאת. היא קלטה שהחבר שלה רואה אותה רק כמו שהוא רוצה לראות אותה והיא מרצה אותו ומקיימת בשבילו את מה שהוא רוצה לראות. היא קמה עזבה אותו והיום היא במערכת יחסים שבה היא - היא עצמה. כך שלזלזל בשיר הזה בגלל שלא מוצאים בו עומק - חבל מי שלא מוצא בו עומק לא חיפש, ורק הושפע מזה ששיר זה הצליח להשפיע על המונים וחושב את עצמו ל"מיוחד" אז הוא לא מאפשר לעצמו להיות מושפע. וכמובן ההפסד כולו שלו. נמרוד לב לעומת זאת נראה לי רוצה להשפיע על ולהגיע לכמה שיותר אנשים כך שהעולם יראה יותר טוב יותר, כי כולם מיוחדים. זה כל הקסם איפשר לו להגיע לכמה שיותר אנשים והאלבום אין חלום אחר מכר 40 אלף עותקים ברשמי ולפי מה שקראתי עוד 200 אלף צרובים כך שהוא נמצא בזכות זה כל הקסם ב240 אלף בתים בארץ. 240 אלף בתים מכירים את רץ אל תוך הים 7 שורות... כשתלכי ועוד משיריו המדהימים של נמרוד בזכות זה שהם קנו או צרבו את האלבום בגלל זה כל הקסם. כלומר אם זה כל הקסם לא היה כזה סוחף הם לא היו מכירים את השירים היותר "מוצלחים" ועמוקים שאת מדברת עליהם. ועוד דבר אף אחד כיום לא חושב שנמרוד לב זמר של שיר אחד. את מקובעת בדברים שאמרו עליו לפני שנתיים שלוש. וחבל כך את מקבעת גם אותו. לסיום צטוט מפורום מוסיקה של YNET מפי יפעת בן דרו (זמרת למי שלא מכיר) קהילות ראשי > מוזיקה > מוזיקה ישראלית פורום מוזיקה ישראלית חזרה לפורום נושא : הגיג קטן בנושא מוסיקה ויצירה מקורית( בעקבות הקליפ של נמרוד לב) תאריך : 28/07/03 18:49 מחבר/ת : יפעת ב.ד. בקלות אפשר להיסחף בהסכמה גורפת עם האמירה ,שאמן אשר לא חתום בחברת תקליטים יכול לאבד את דרכו האמנותית וליצור משהו "לא ממוקד", "לא מעוצב", "בלי קו" ו"בלי קונספט".... נמרוד לב , בעיני, הוא אחד האנשים היותר אמיצים ויותר מרתקים שיש. הוא היה חתום בחברה, היה לו הכל לכאורה, ובכל זאת הוא בחר להיות בחיפוש , להרחיב את הגבולות שלו, להביא משהו אמיתי חזק, אלטרנטיבי, ועם כל-כך הרבה עומק, ויחד עם זאת- לא יומרני. התחושה שלי היא שברגע שהוא פרש כנפיים, והשתחרר מכבלי החוזים והתכתיבים למיניהם, הוא יצא להרפתקה מופלאה שבה מתגלה נמרוד לב האמיתי: מרגש,מוטרף וממוקד בעת ובעונה אחת. מה שלא קורה לדי הרבה אמנים שנכנעים לכל מיני תכתיבים ושיקולים מסחריים כאלה ואחרים, או לכל מיני מפיקי על שמנסים לעצב אותם ולהפוך אותם למשהו דביק ולעוס, ולמעשה- הם אלה שנמצאים באבדן דרך, חוזרים וממחזרים, פוחדים להרחיב גבולות, פוחדים לזוז מילימטר ימינה ושמאלה, העיקר לנסות ולשחזר כל מיני נוסחאות של הצלחה, או למצוא חן בעיני קהל הטברנות והשירה בציבור. אני לא נגד שום דבר ואף אחד. סבבה, שכולם ישמחו וירקדו על השולחנות. אבל אמנות, תפקידה לחדד, להציק, לחפש, לעורר, לבעוט, לרגש.... לא לרצות כמה שיותר אנשים. להגיע למכנה משותף רחב- זה כבר בידור. פחות אמנות. לא? כמו שאמרתי זו הגאוניות של נמרוד לב להגיע למכנה משותף אבל באיכות שתהייה שנה טובה

קובנר

New member
כל שניסיתי לומר הוא

שלדעתי השיר דווקא מאוד לא ברור? "כשאני רואה אותך, אני רואה את מה שבא לראות, אותך.." מה זה? אני רוצה שתהיי מה שאני רוצה ותשתני למעני, משהו בסגנון הדוגמא שהבאת, או כל הדברים שאני רוצה בבחורה מתנקזים אלייך וודאי יש עוד אפשרויות שלא חשבתי עליהם "אני צייר ואת זמרת ברים, אדומה" "אני חצי בנאדם, והיא חצי משוגעת, אבל זה כל הקסם" "כמו שאת כשאת פורסת כנפיים.." משפטים די מופשטים שלא כל כך ברורים, במיוחד לנוכח השיר שהפך להיות כביכול פשוט נגיש ו"המוני". אני עד היום לא הספקתי לרדת לסוף דעתו של המשורר

E l i a n

New member
m a r l o היקר (תגובה ארוכה..)

לאחא שקראתי את הודעתך מס' פעמים, הרגשתי כאילו עוררת אותי משינה עמוקה. זה נכון, אני לא שומעת הרבה רדיו (ואם אני כבר שומעת,אז זה גלגל"צ ו-88,כי רדיו צפון לא נקלט) ולא קוראת עיתון "לילה" או כל עיתון אחר (אגב, איפה אפשר להשיג את הראיון המלא?), ואם כבר אני בכלי התקשורת,דהיינו טלוויזיה,היא מכוונת על 24.. כשקראתי את הדוגמאות שנתת, פתאום תפסתי כמה שאתה צודק. לגבי מכירות הדיסקים, אני מודה, לא ידעתי את הפרטים האלה. אבל אחר כך הלכתי לחנות הדיסקים הקרובה לביתי (ולליבי) והם גם טוענים שהדיסק עדיין נמכר. זה היה בשורות טובות לאוזניי :),ולזה התכוונתי בעוררות, צריך פשוט לפתוח את הראש ואת האוזניים ולשמוע מה קורה מסביב. בזמן האחרון השקעתי יותר מכספי ומזמני בלהקת "המכשפות" ובקורין אלאל, שאת נימרוד שמתי לרגע בצד, שזה צעד ענקי למי שהייתה כמעט פנאטית על נימרוד (מכתב, פגישה, שיחות עם מעריצים, פורומים, ניסיון לבנות אתר, רצון לקנות הקלטות של הופעות שלו בטלויזיה, ברדיו, כתבות וראיונות איתו..). כעבור זמן מה, למדתי לקחת הכל בפרופורציה איתו, עד כדי כך שכמעט שכחתי אותו כליל. אבל לפני יומיים, חזרתי ושמתי את "מציאות הפוכה" במערכת, ולאחר ההודעה שלך, חזרתי גם ל"אין חלום אחר" ואין מה להגיד, התגעגעתי בטירוף לקול הנעים,המלטף, והקצת מחוספס בשירים מסויימים..הלכתי למחסן ביתי והתבוננתי שוב בדמות נימרוד לב מקרטון שיש לי, והבנתי שוב למה כל כך הערכתי,ועדיין מעריכה אותו,ועוד יותר במתח עכשיו לשמוע את האלבום החדש שלו.. אני עדיין לא מכירה את יפעת שהזכרת, אבל אין ספק שבעקבות מה שכתבה, הדברים הכל כך נכונים, אני אאזין לה ברוב קשב. נימרוד, כאחד שהמפיקים שלו היו מוזיקאים ידועים, הצליח, ידע, והיטיב לפרוץ את המסגרות הידועות ואת הנורמות הרגילות, ויחד עם דעות מוצקות, יופי פשוט, אווירה של חו"ל, ידע לפרוץ לתודעה של כל כך הרבה אנשים, ובזה לא הטלתי דופי ולו לרגע קט. לסיום ההודעה הכל כך ארוכה שלי (נראה לי הכי ארוכה שאי פעם כתבתי..) רציתי להגיד לך תודה רבה, וכבוד רב, ושההודעה שלך הסבה לי אושר רב כל כך! באמת! מאחלת לכולנו הרבה מאוד שנים טובות, מי ייתן ונימרוד ימשיך ליצור ולייצר. אין בכלל ספק שהוא מוכשר בכך.
וכמובן, שבת שלום!!!! אוהבת הרבה, מכבדת, ומעריכה. אני.

m a r l o

New member
מתעוררים מתפוררים בתוכנו עולמות ...

טוב להתעורר כל הזמן כל רגע שמחתי להעירך שנה טובה לכולם, שתהיה שנה שנתעורר בה לעולם טוב יותר

m a r l o

New member
אה בקשר לראיון

תכנסי לאתר לילה ב- YNET תבקשי מהם לשלוח לך. או בידיעות אחרונות כי זה חולק בזמנו לכל מנויי ידיעות אחרונות

E l i a n

New member
האם יש סיכוי *פרצוף מתחנן*..

שתסכים לסרוק את הראיון ו/או לכתוב אותו בקובץ וורד ולהעלות לפורום, עד שאני אבין איפה אפשר לבקש מאתר "לילה" לשלוח לי? בבקשה..

למעלה