ברכות עלייה לתורה

wind1

New member
ברכות עלייה לתורה

שלום לכולם יש למישהו קובץ שמע שילמד את הבן שלי איך לשיר את הברכות לעליה לתורה ? תודה ושבוע טוב

עמית ו

New member
לשיר?

לי לא מוכרת מנגינה לברכות העלייה לתורה (אם כי, ייתכן ולספרדים\תימנים יש ניגונים) אם אתה מדבר על הברכה לפני ההפטרה - היא בטעמי הקריאה, אין צורך בהקלטה.

wind1

New member
תודה

אנחנו זקוקים לזה בדיוק איך לקרוא לפי טעמי המקרא

מתנדב

New member
לא יודע אם קיים באינטרנט דבר כזה

אבל ישנם היום מדריכים שמלמדים חתני בר מצווה את הברכות, ואפילו את ההפטרה עצמה, יש הנוהגים שחתני בר המצווה קוראים את ההפטרה עצמה...

עמית ו

New member
את טעמי הקריאה אתם מכירים?

כי אם לא - אין הקלטה שתוכל לעזור לכם פרט להקלטה של הנוסח שלכם. בכל אופן, טעמי הברכה מצויים בחלק מהסידורים (לא בהוצאת רינת ישראל) ובתיקוני קוראים. להלן סדר הטעמים כפי שאני מכירם (מתוך מחזור בוכות שהיה לי זמין) - פשטא-מהפך-פשטא-מונח-זקף קטן-מהפך-פשטא-מונח-זקף קטן-מרכא-טיפחא-אתנחתא-קדמא-אזלא-רביעי-מהפך-פשטא-מנח-זקףקטן-מונח-זקף קטן-מרכא-טיפחא- סוף פסוק. כל מקף מסמן מעבר מילה. ממתגים התעלמתי. מוטב שתבדוק בסידור\חומש בכל מקרה. את הברכות בסוף ההפטרה - הן אינן בטעמי המקרא, ומשתנות ממקום למקום, אז גש לאחד מאנשי בית הכנסת בו אתה מתפלל.

wind1

New member
תודה.

קבלנו קלטת שמדגימה איך קוראים עם הטעמים אבל חסרות 2 ברכות לכן חשבתי שנוכל להוריד קובץ מאיזה מקום

עמית ו

New member
שתי ברכות?

אתה מתכוון לברכות הסיום? (אחרת אני לא יודע אילו שתי ברכות יש) כולן נשמעות אותו דבר, זו מנגינה שחוזרת על עצמה.

ST

New member
תיגשו לבית הכנסת שבו תהיה העליה

לתורה, ותבקשו מאחד המתפללים (עדיף מהגבאי, שאותו מן הסתם מכירים יותר, ואיתו ארגנתם את עניין בר-המצווה), שילמד את הבחור. זה עניין של 2 דקות, ובדרך-כלל זה מנגינה שתלויה במקום ובעדה. אם אתם אשכנזים - אני יכולה לעזור. ארוסי הוא בעל קורא, וכן גם אבא שלי ואחי. אוכל להקליט אותם במשך השבוע, אם יידרש. אפשר לשלוח לי גם מסר אישי. בהצלחה, והרבה הרבה מזל טוב, ובשעה טובה!! אסתי.

wind1

New member
../images/Emo51.gif לכולכם

בסופו של דבר הילד החליט שהוא לא שר ולא מטעים רק קורא והרב מסכים אז סתם בזבזתי את זמנכם

למעלה