ברכות ושאלה |4u|

Envenom

New member
ברכות ושאלה |4u|

קודם כל מזל טוב על הפורום, ובהצלחה
עכשיו, אני מתעסק בנושא הזה הרונות כבר מעל לשנתיים.. ולפי מה שאני רואה כרגע בתגובות שלך לגולשים, אני מבין שהתפישה של שנינו לגבי רונות קצת שונה. הסיפור מאחורי הרונות קשור למיתולוגיה הנורדית (שהיא מעניינת מאוד בפני עצמה), אולם אני רואה שאת מתייחסת לרונות כאל סמלים בלבד, בלי הרבה הבדל מטארוט. לכל רונה ורונה יש הרבה משמעות מאחוריה, מעבר למה שאת מביאה פה. כל רונה מסמלת כוח אחר בטבע, וחלק מהרונות מסמלות אפילו אל נורדי מסוים (כפי שת'ורסיאז מסמלת את הפטיש של ת'ור, לדוגמא). אבל לפי מה שאני רואה עד עכשיו, ההתייחסות שלך לרונות הן כאל סמלים בלבד, ולא כאל "מתעלות אנרגיה" כפי שהן. אולי אני רק לא מבין אותך כמו שצריך, אבל הייתי רוצה לדעת את התאוריה שלך מאחורי השימוש ברונות. כי אני למשל כשאני מצייר קמע רוני אני מבקש מאודין ופריה שיברכו את הקמע ויתנו לו את האנרגיה לבצע את משימתו, או לפחות טוען אותו באיזושהי אנרגיה קוסמית כמו הירח או האדמה, אבל את מחלקת כאן קמעות רונים כאילו הם משהו שלאחר-יד ונוטעת באנשים (שאני מתאר לעצמי שהידע שלהם לא מי-יודע-מה במאגיה ו\או ברונות, אם לומר זאת בעדינות) את התקווה והאמונה שברגע שהם ציירו את הקמעות הם מסודרים. אני מוכרח להגיד שאני לא מבין את הרעיון מאחורי זה, ולא את המטרה שלך.

היי לך, וברוך הבא!

קודם כל, אני שמחה שנכנסת לפורום ושמחה שאתה מתעניין בנושא. אין הרבה כאלה בארץ, לפי מיטב ידיעתי. את הלימודים שלי על הרונים עשיתי בצורה מאוד מסודרת, מחומרים בארץ ובחו"ל, באופן תיאורטי ודרך תקשור, ועם כל הכלים שעומדים לרשותי לא רק כחובבנית שהסמלים האלה נראים לה, אלא כהילרים בעלת קליניקה מקצועית ובעלת נסיון בלעזור אנשים להגיע לריפוי בדרך אנרגטית. אני מכירה את ההיסטוריה הנורדית, ואת השתלשלות הפוטהארק החלק מהפוטהארק העתיקה ועד לפוטהארק הצעירה, כולל את האלים והמיתוסים המחוברים אליהם, ההקשרים שלהם לקלפי טארוט, אסטרולוגיה, וגם לכוחות החזקים שהנורדים, השבטים הגרמניים והויקינגים האמינו בהם - כמו לדגומה אאודומלה, הפרה הראשונה, והמאבקים בין אש לקרח. ידידי, אני לא צוחקת איתך. למדתי רונים ואני עדיין לומדת בצורה הכי מקצועית שיש. ולגבי שימוש בקמעות - אני חושבת שההבדל בין השיטה שלך לשלי הוא כמו ההבדל בין האמונה שכולנו מחזיקים באנרגיות לבין האמונה שיש אנשים שמרפאים ויש כאלה שלא. אני משתדלת מאוד לכוון אנשים לעבודה עם קמע בצורה אנרגטית, ולא חושבת שקבלת הקמע והבטה בו יכולה לפתור אדם מעבודה אנרגטית עצמית. אבל, אני כן חושבת שאנשים בשום פנים ואופן לא חייבים להכיר את אודים, ת'ור או פרייה כדי לעבוד עם הרונים וזו לא השקפתי. אני אישית מכירה אותם ומתחברת אליהם - לפעמים. אבל המטרה שלי בלעבוד עם הרונים היא מאוד קשורה לזמן ומקום, בדיוק כמו מאיפה שהם הגיעו. אני מאמינה שעבודה אנרגטית פחות קשורה לאדמה, כמו מאיפה שהם הגיעו, ויותר קשורה לשמיים, תתאפיין אולי בהחלפת השמות של האנרגיות שאנשים מתחברים אליהם. זה בסדר גמור מבחינתי, אם אתה מבין את משמעות הרון, גם לא להכיר בהכרח את כל ההיסטוריה שלו, בדיוק כמו שבפורום טארוט לא בהכרח מדברים על ההיסטוריה של הקלפים - למרות שגם שם יש היסטוריה עתיקה ומרתקת (פחות מברונים, לטעמי, אבל עדיין - קיימת, ומעניינת!). בכל אופן, אני אישית מחוברת לרונים מהפופיק. מהלשד של הקיום שלי. מכל הנושאים שלמדתי, הרונים הכי "עושים לי את זה". ואני מגיעה מתחום הרפואה המשלימה, ככה שנחשפתי להרבה שיטות. אתה צודק, אתה כל-כך צודק, שברונים יש אגדות, מיתוסים, יש יופי שהוא מעל ומעבר לסמל עצמו. ואני גם מעבירה סדנאות רונים שבהם מנסה לדבר גם על ההיסטוריה של הרונים. אבל - שוב, לא מרגישה שזה הכרחי כדי לעבוד איתם. אני מנהלת בתפוז גם את פורום הילינג אנרגטי ומשתדלת להיות פנוייה עבור אנשים שבוחרים לבקש את עצתי. אני חושבת, שהמשמעות של קמעות היא לא רק בהיסטוריה שלהם אלא גם באנרגיה השומרת עליהם, ובאנרגיה שהמשתמש מקשר אליהם. לא חייבים להגיד למישהו "תחשוב על אלוהים" כדי שהוא יעשה מדיטציה. זו דעתי. תודה על השאלה, שמחתי על ההזדמנות לפרוס את המישנה שלי, ועזרת לי לנסח אותה
אגב, בן כמה אתה? מאיפה? כמה זמן אתה מתעסק ברונים? איפה למדת? אולי אנחנויכולים לעשות משהו ביחד? אני מרגישה שאתה מגיע לרונים ממקום מאוד שונה ממני.

Envenom

New member
מעניין..

ידעתי שאפשר להשתמש ברונות להילינג, אבל היות שאני לא מתעסק בהילינג מעולם לא ניסיתי. תוכלי להרחיב קצת על השיטות שלך? זה מענין אותי
אני בן 17, מרחובות. כמו שכתבתי למעלה אני מתעסק בנושא כבר מעל לשנתיים. אני כעיקרון לומד ב"לימוד עצמי". ספרים, מאמרים, תקשור, וסוג של ניסוי וטעיה. אני די הולך בדרך שלי בכל הנוגע למיסטיקה, ולכן לא הלכתי ללמוד אצל מישהו מסוים, או דבקתי בסופר/ת מסוים ואני משתדל לא לפסול שום גישה לנושא. אני בהחלט מאמין שהגישה של שנינו לרונות, ונראה לי שיכול להיות מאוד מענין לדון על רונות משתי נקודות מבט שונות

הרחבה לגבי הילינג ורונים

קודם כל, רק לידיעה - אני בתחום של הרפואה המשלימה עמור עמור בפנים - נילינג, רייקי, פרחי באך, קריסטלים, צמחי מרפא, שמאניזם, קלפי סגולה, טארוט, איורוודה, ועוד. לגבי הילינג ברונים, אני לא יודעת להסביר - אז אתן דוגמה. Nauthis, הרון של הצורך. הרון הזה מתחבר עבורי להבדל בין מה שיש לך לבין מה שאתה "מוכרח". אני מקווה שאתה מבין. לזמן הזה שבו שומדבר לא מספיק טוב כדי להשביע את הרצון. כשבא אליי מטופל שאני מזהה עליו שמה שישפר את מצבו זה לא מה שהוא ישיג אלא מה שהוא מצפה, אני בתוך ההילינג, שבו אני מקרינה אליו אהבה, אור, אנרגיות, וכו' - אני "מעבירה" לו בדמיון את הציור הרוני שמסמל נאות'יז, כשאני חושבת על פרייר, גורד, על ייגדראסיל, העץ שסביבו סובב הכל - שאליו הרון הזה קשור מאוד בעיני, על המשמעות העתיקה שלו כמו שאני מבינה אותה - על קציר ומיקנה, על חיים בשבט והאנרגיות האלה, ועל כל המשמעויות של הרון הזה עבורי. אני מקרינה את הסמל כמו שמקרינים סמלים של רייקי, או שאני ממש מניחה את הרונים שלי - אגב, ערכה של רונים שחרטתי בחלוקי נחל בעצמי, על אחד ממרכזי האנרגיה - במקרה הזה, נראה לי, על צ'אקרת הסולר פלקסוס, מתחת לציצי. זו דוגמה. קצת מפורטת, אני מקווה שלא הלעטתי אותך במידע...
למה אתה מתכוון כשאתה אומר "ניסוי וטעייה"? ואגב, לגבי רונים - מצאתי רק ספר אחד בעברית בנושא, ספר לא-משהו, וערכות רונים - רק מקריסטלים. לא מצאתי מעץ או מאבן. אני, שתדע לך, יש לי בכלל חזון - לפתוח את כל הנושא הזה בארץ, לתרגם חומרים, להביא את הכתובים המדהימים של הפואמות הרוניות מימה"ב, לפרסם מאמרים... בקיצור - להכניס את הרונים לארץ. מה אתה אומר?

Envenom

New member
אני אומר go for it../images/Emo70.gif

בקשר לספרות בעברית, אני לא שמעתי על שום ספר כזה.. אני קורא את הכל באנגלית. בכלל רוב הספרים בעברית הם לא משהו מבחינת אינפורמציה, ו/או התרגום לא מוצלח במיוחד בד"כ. לא הספרים שאני נתקלתי בהם, בכל אופן.. כשאני אומר ניסוי וטעיה אני מתכוון שדרך מדיטציה ועבודה רוחנית עם הרונות אני מגלה דברים חדשים על כל רונה, דרכים להשתמש ברונות ביותר יעילות, וכו'.. לדוגמא אם אני רוצה לבצע טקס כלשהו, ואני לא לגמרי בטוח איזו רונה מתאימה יותר (יש מספר רונות עם משמעויות דומות) אני עושה מדיטציה שעוזרת לי להחליט. ותודה על המידע, בהחלט העשיר אותי

חמוד ../images/Emo140.gif

אני גם חושבת שהם צריכים boost פה בארץ הקודש...
אני גם מאוד מאוד מתחברת לרונים דרך מדיטציה ותיקשור - ואני מקבלת מהם דברים מדהימים... נופים... את ההרגשה של לחיות בשבט... את האנרגיות שהם מייצגים... בפנים... בשם... בקולות... אנרגיה מדהימה. כיף לעבוד איתם... כיף למצוא עוד מישהו שהוא בעניין!

למעלה