ברכותיי על פתיחת הפורום!

leeloo

New member
ברכותיי על פתיחת הפורום!

אני חושבת שזה רעיון נפלא לפתוח פורום כזה, שעוסק בנושא ספציפי של חלומות, ובסוג המיוחד של החלומות. אני כפי שתיווכח, בחורה שחולמת ה-מ-ו-ן וחלומות הכי מוזרים שיש, אבל החלומות האלה אומרים עליי המון, ובעזרתו של רואה בכוכבים* אני מצליחה עכשיו גם לפרש לעצמי את החלומות. אני מקווה שגם עזרתך תבוא לידי ביטוי בחלומותיי. בד``כ החלומות הצלולים שלי הם הסיוטים. אני חושבת שזה בגלל שהמוח אינו מסוגל להתמודד עם החרדה העצומה שעומדת בפניו, ולכן הוא מראה לי שבעצם אני בחלום, וזהו בעצם מנגנון הגנה, שלא אהיה בחרדה עמוקה ממה שניראה בחלום. דבר מוזר נוסף שמופיע ברגע שאני יודעת שאני נמצאת בחלום ובסיוט, אני מתאמצת מאוד להתעורר ואז ברגע שאני מתעוררת אני רואה מן ריבוע שהקצוות שלו שחורים ובתוכו אני רואה כל מיני התרחשויות. בעבר כשראיתי את זה פחדתי, כי לא הבנתי מה זה, אני דיברתי על זה עם רואה בכוכבים* והבנתי שבעצם זהו ``ריבוע קסם`` שכזה, מן חלון לתת- המודע שלי. משהו מיוחד במינו שקיים אצלי. ברגע שאני מתעוררת אני עדיין רואה דברים מעולם החלומות. ואתמול בלילה ניסיתי לראות מה קורה שם בפנים, וכל פעם כשזה קורה אני מצליחה יותר ויותר להביט במה שקורה שם, כי זה בעצם דבר נורא נורא מיוחד, אני ערה, אבל המוח שלי מראה לי תמונות מחלום, ורק בתוך ריבוע קטן, כדי שאני אבין שאני ערה, ושהריבוע הזה ומה שבתוכו אינם אמיתיים. הקטע הוא שנורא נורא קשה לי להשאיר את העיניים פתוחות כדי להביט בריבוע, כי אני רואה אותו רק כשאני פותחת את העיניים, זה כמו אפקט השמש, כאשר אתה מביט בה ואז מסיט את מבטך אתה רואה מן עיגול אדום כזה. ככה גם הריבוע שלי. אבל אני מניחה שלאט לאט אני גם אצליח לראות טוב את מה שקורה בתוכו. אתה מבין משהו בקשר לריבוע שלי? כי זו תופעה נורא מיוחדת, והייתי רוצה לדעת עליה יותר. חוץ מזה, אתמול בלילה חלמתי חלום שבו הלכתי לבייביסיטר ונתתי לילדה שאני שומרת עליה עוגת גבינה שהייתה לי בבית, והיא אמרה לי שזו עוגה נורא טעימה, ואיזה מזל שאמא שלה מכינה עוגות כאלה, והסברתי לה שאני הבאתי לה את העוגה מהבית שלי, אבל היא לא האמינה לי והתחילה להתווכח איתי. אח``כ ראיתי מישהו שנכנס לבית שלה ולא כל-כך פחדתי ממנו אבל ידעתי שהוא מסוכן, ואז הקרבתי אליו בשביל להביט בו והוא ניסה להרוג אותי אבל הדפתי אותו, ואז פתאום קלטתי שאני בחלום, ואמרתי לפורץ: ``איזה אידיוטי הדבר הזה, אני בחלום, די נמאס לי מהחלום הזה אני רוצה לקום``. ואז התעוררתי, ובגלל שהתאמצתי או בגלל שהייתי מודעת לכך שהייתי בחלום, הופיע לי ``ריבוע הקסם`` בשנית. וגם הפעם וגם בפעם שעברה שראיתי אותו, הדבר הראשון שראיתי בתוכו הייתה המיטה שלי. מקווה שאתה מבין משהו בזה, לילו

Variety

New member
תגובה

לילו: ידיעה שאת בחלום באמת מקנה לך הגנה מפני חרדות בחלום. אני רק לא מבין, אם את יודעת שאת חולמת, למה את עדיין פוחדת? הרי זה החלום שלך, את יכולה לעשות כל מה שבא לך - שליטה מלאה. את רק צריכה ליישם אותה, ואז החלום שלך. ואז במקום סיוטים, תוכלי לשנות את המקום שאת נמצאת למקום אחר או את הרעים לטובים, לדוגמא, ליצור חוף ים, או להפוך את הפורץ לפיצה עם בצל וגמבה ירוקה! (או כל דבר אחר P: ). לחלומות צלולים יש פוטנציאל אדיר שאם יודעים לשלוט (שזה ממש לא בעיה) זו חוויה בלתי רגילה. לגבי ``ריבוע הקסם``, יכול להיות שאת חווה תמונות היפנוגוגיות (התמונות האלה שרואים לפני השינה) לאחר השינה, את לא בטוח התעוררת אלא את חושבת שהתעוררת זה נקרא ``התעוררות כוזבת`` ואז את חושבת שאת בחדר שלך אבל לא, את בעצם בחלום. את יכולה להפוך ``התעוררות כוזבת`` לחלום צלול ולהמשיך את השליטה. אם את רוצה להתעורר תגידי בקול רם ``להתעורר עכשיו``. אבל תזהרי, אולי את רק חושבת שהתעוררת, תעשי בדיקות מציאות. תסתכלי על שעון דיגיטלי פעמיים, אם השעה נראה לך נורמלית ולא משתנה כל פעם שאת מסתכלת עליו אז כנראה את במציאות. גם תנסי להעביר את היד דרך הקיר, אם את מצליחה את חולמת, אם לא, את כנרראה ערה. אם הריבוע אכן במצב של היפנוגוגיה או חלום, את יכולה פשוט לבקש לראות משהו בריבוע, נניח, לשאול למה יש לך סיוטים ואת תקבלי תשובה. אם לא, תזמני מדריך חלומות (בחלום כמובן) שיעזור לך, כי סה``כ זה הכל מהתת-מודע. למידע נוסף בקשר לבדיקות מציאות והיפנוגוגיה, אני מצרף קישור בתחתית העמוד לאתר של אלון ברמן, שם יש הרבה מידע בעברית בנושאים האלה. http://lucid.up.co.il מקווה שהייתי לעזר, Variety-

leeloo

New member
תגובה

המצב של הבנה שאני בחלום קורה רק כשאני במצב של סכנה בחלום, ואז מתעוררות אצלי חרדות, ואז המוח שלי מגן עליי בכך שאני מבינה שאני נמצאת בחלום, ואז כל מה שנאי רוצה לעשות זה לצאת ממנו, אין יל זמן לחשוב אפילו בזמן החלום, ברגע שאני קולטת שיש לי סיכוי ``להינצל`` מהסכנה בחלום, אני פועלת למען המטרה הזו. לכן איני מסוגלת לשנות דברים בחלום. למרות שבחלום שחלמתי אתמול היה שיפור מסוים בנושא הזה, הבנתי שהחלום הזה הוא בעצם די אידיוטי, כי איך אני במציאות אכה פורץ? הוא הרבה יותר חזק ממני פיזית, ועוד הוא לא החזיר לי, אז זה בכלל הדליק אצלי נורה אדומה. ואז כל מה שרציתי לעשות זה לצאת מהחלום, כי הוא פשוט לא עניין אותי יותר. כתוצאה מכך, אני לא חושבת שאהיה מסוגלת לשלוט בחלומי, ולומר לעצמי שאני רוצה מדריך או לעוף. בקשר לריבוע הקסם- אני יודעת על מה אתה מדבר, ואני קוראת לזה- מצב שבו התת-מודע ``עובד`` עלייך. אני חושבת שקמתי, כי בחלום קלטתי שאני חולמת, ואז רציתי להתעורר, וחשבתי שהתעוררתי אבל אז כשהיבטתי במראה ראיתי מן פלאפון בגדול מפלצתי ושוב קלטתי שאני בחלום ואז התעוררתי למציאות. אבל ריבוע הקסם הוא לא כך. אני ערה לגמרי! אני מסתכלת סביבי והכל הוא בדיוק אותו הדבר, רק שמופיע לי הריבוע הקטן הזה שמראה לי כל מיני התרחשויות בתוכו. ואז כאשר הוא נעלם (אחרי 10 שניות בערך) אני פשוט שוכבת במיטה וחושבת על החלום או מנסה לשחזר את מה שקרה בריבוע. ואז אני באמת מודעת לכך שאני ערה, ואני גם זוכרת את החלום בצורה טובה למשך הרבה זמן במשך היום.

Variety

New member
תגובה

לילו: אפילו שאת רוצה להתעורר ישר מהחלום ברגע שבא הדבר שמפחיד אותך, את יודעת שאת חולמת לכמה שניות עד שאת מתעוררת. אני מציע שתנסי לעצור את מה שגורם לך לפחד. נניח זה גנב, אז אם את פוחדת ויודעת שאת חולמת, במקום להתעורר, תתמודדי עם הבעיה. אבל את אומרת שאין לך זמן כל-כך לחשוב, אז יש לי רעיון כדי שכו תזכרי: לפני שאת הולכת לישון, כשאת שוכבת במיטה, תגידי בלב ``בחלום, כשאפגוש את הגנב, אצעק -גנב העלם``. ואז, בגלל שאת צלולה ויודעת שזה חלום, הוא באמת יעלם והגורם של הסיוט יעלם. אח``כ אני ממלית בכל זאת לזמן איזה מדריך חלומות ולשאול אותו פשר הסימן, למה הגנב הופיע, מה זה אומר... כאן את לא צריכה ``שליטה`` כמו של כוחות על, אלא רק פקודה קולית. הפורץ הזה הוא לו דוקא מסמל פחד מפורצים במציאות, אם את חושבת על זה, את יכולה לפרש את זה שמשהו זר ``פורץ`` לך למשהו אישי, את מרגישה חסרת בטחון באיזה נושא. אני לא הכי יכול לפרש חלומות של אחרים כי רק את יכולה באמת לפרש את החלום הזה, לנסות להתאים אותו לאיזה תבנית. ועם מדריך החלומות, תוכלי אולי להבין. בקשר לקובית קסם, כשאת אומרת שהתעוררת אז יכול להיות שאפילו שאת ערה, את עדיין רואה תמונות היפנוגוגיות כאלה. למשל לי היה סיוט שקרה לי משהו בפנים, ואפילו אחרי שהתעוררתי למשך כמה דקות המשכתי להרגיש כאב במקום שזה היה, אז אני לא אומר כאן שזה קשור לכאב אבל התמונות כנראה ממש טריות, החוויה של ריבוע הקסם כנראה ממש חזקה ועוצמתית שזה באמת כמו להסתכל לשמש, זה נשאר ואחרי כמה זמן שאת עירנית הרבה יותר, זה נעלם. Variety-

leeloo

New member
תודה רבה

מעניין כמה שזה פשוט כל-כך לשלוט בחלום, ואיך זה שעד עכשיו לא ניסיתי את זה. כנראה שזה בגלל שאנשים לא נותנים חשיבות מירבית לחולמותיהם. אני פשוט חולמת חלומות כל-כך מוזרים, שלפעמים כל-כך שקופים לי, שאני פשוט מתעסקת יותר בנושא החלומות שלי, שכמו שציפיתי, רק הועיל במידה רבה בלהכיר את עצמי ולהתמודד עם בעיות. כתוצאה מכך, שהחלומות הם חלק מאוד אינטרגרלי מהחיים שלי, ואני משקיעה בהם מחשבה, אזי עוצמת ההשפעה של החלום עליי גדלה וכך אני חווה את החלום גם בשעה של עירנות. יכול להיות שהמוח חצי ער, חצי ישן, וזה דבר פשוט נפלא, לראות דברים במציאות, דברים שאנשים אחרים מספספסים ברגע שהם מתעוררים. אבל מה יכולה המיטה לסמל אצלי? ממש אין לי מושג למה אני רואה בפעמיים שעברו את המיטה שלי בתוך הריבוע, ועוד בכל פעם היא נמצאת עם אותה ציפית, למרות שאני מחליפה ציפית כל שבוע. שוב תודה, ההסברים שלך נהדרים ומראים דרכים ממש פשוטות לשלוט בחלומות, ואני אנסה אותן. לילו

Panther

New member
אבל למה את מתעוררת?

למה את מתעוררת אם את יודעת שזה חלום? אם את יודעת שזה חלום אז את גם יודעת שלא יכול לקרות לך שום דבר פיזי! פשוט תדמייני שהפורץ נעלם ואת בכלל במקום אחר וזה יקרה.

Panther

New member
יפה מאוד אבל...

למה כשאת מבינה שאת חולמת את רוצה להתעורר? למה לא לתת בעיטה של מאטריקס לפורץ ולעוף מהחלון? כבר ניסית בחלומות הצלולים שלך לעשות דברים כמו לעוף, לשחות, לזמן אנשים?

שחר.

New member
שלום

לילו שלום, אני מבין אותך בקטע של הפחד התוקף אותך בחלומות הצלולים. למרות שעדיין,לעיתים, תוקף אותי הפחד הזה בתוך החלומות אני יכול לתת לך מספר עצות להתמודד עם הפחד. -תנסי להתרכז במשהו חיובי ותדעי שכאשר את פוחדת מן החלום החלום עדיין בשליטתך וזה רק הפחד המודע שלך שבורא את המראות שאת רואה. -ברגע שתצליחי להתגבר על הפחד ולשלוט בחלום לא תפחדי עוד. -כמובן העצה הכי טובה היא לא ישר להתנתק מן החלום בכוח אלה להשאר ולנסות להתמודד איתו בכדי שתוכלי להגיע לעולמות הקסומים שמחכים לך מאחורי הפחד. אבל קל יותר להגיד מלבצע. היה לי חלום מודע חצי צלול לפני כמה לילות שבו רציתי להתאמן על הערה נוחה מן החלום. גיליתי שאני חולם ואז אמרתי: ``עכשיו אני מתעורר`` והתעוררתי, אנני יודע אם שיטה זו פועלת תמיד אבל שווה לנסות. אנני יודע בקשר לריבוע אבל זו נשמעת תופעה מאוד מיוחדת (וגם מאוד מאוד מפחידה כאשר אתה קטן ולא מבין). אני מאחל לך בהצלחה ותדעי שאת לא לבד.

למעלה