ברור קצר...

retro4

New member
ברור קצר...

שלום, אני דיי חדש בכל הנוגע למס הכנסה אז אנא - קצת סבלנות - אני השתחררתי לפני כ-9 חודשים משירות סדיר של 3 שנים בצבא. (יולי 2003). בנובמבר 2003 התחלתי לעבוד בעבודת משמרות. כמובן שחתמתי על טופס 101 - וצרפתי לטופס תעודת שחרור ואישור תושב (יהודה ושומרון). מסיבה כלשהי - לא קיבלתי את טופס 101 להחתמה לשנת 2004 - וכנראה שטעיתי בכך שלא דרשתי את הטופס. בכל מקרה, הכל טוב ויפה עד החודש שעבר בו קיבלתי חצי ממשכורתי והחצי הנוסף הלך למס-הכנסה. בבירור קצר , התברר שהעניין לא רק איתי אלא עם עוד כמה עובדים -והכל בגלל הטופס של שנת 2004 שלא נחתם - וכמובן שחופשת פסח מנעה ממני לקבל את הטופס. היום, כשהגעתי לחתום על הטופס אצל חשבת השכר של החברה בו אני מועסק, התברר לי שאני לא מקבל זיכוי על היותי חייל משוחרר - למרות שצרפתי את תעודת השחרור. (לגבי התושבות באזור יהודה ושומרון -הבנתי שהדבר אינו מזכה יותר) המשכורת שלי אכן דיי נמוכה, אך בכל תלושי המשכורת ישנו סעיף של מס הכנסה - וניכוי בגובה של לא יותר מ-25 ש"ח. ייתכן ואני קצת "קמצן" אבל, כל שקל קובע בימינו. מה שהכי מדאיג בעייני הוא שהחשבת שכר אמרה שאת ההפרש שניכו ממני בחודש שעבר "יגיע" במשכורת הבאה שלי. שאלתי היא - אם הסכום הזה מתווסף לברוטו בחודש הבא , האם מס הכנסה מנכים ממנו גם ? (מס על מס) תודה רבה על ההקשבה, retro4

ברור קצר...

ידידי המעביד חייב להחתים אותך על טופס 101 מדי שנה, כ"כ חייל משוחרר מקבל 2 נקודות זיכוי נוספות במשך 24 חודשים וחשבת השכר התכוונה כנראה שתקבל את המס ששולם נטו

למעלה