בקשת עזרה

הקרפיון

New member
בקשת עזרה

מצורפת תמונה של "צ´רצ´יל", חתול חברותי כבן שנה שאני מאכיל באונברסיטה. הבוקר מצאתי אותי עם לחי נפוחה (ראו תמונות). הוא אכל (מעט, אבל לא ברור שהרבה פחות מהרגיל), והיה חברותי כמו תמיד. זה לא חתול ביתי, ואין לי איך לתת או למרוח לו אנטיביוטיקה הרבה זמן. אם זה לא ירד אני אנסה לפנות למרפאה בכל מקרה, אבל הייתי שמח אם הוטרינרים בחבורה יוכלו להציץ ולהגיד עם זה דחוף להביא אותו לטיפול. באופן כללי הייתי מעדיף לא לגרור אותו למרפאה, וזה בלי להזכיר שההוצאות שלנו על האכלה של ~5 חתולים שלי ועוד ~10 של זוגתי (ועוד שני החתולים שלנו) הם הוצאה די גדולה להכנסה הנוכחית שלנו. טוב, עד פה. הנה הצילומים

לילךLilach

New member
היי קרפיון

שוב הכל הכבוד על הטיפול המסור בחתולי הרחוב ,יישר כוכך ושל זוגתך. לגבי הנפיחות ,אני לא וטרינרית אבל נראה לי שאולי זה נובע מדלקת חניכיים קשה או מורסה כלשהי. לי נראה שהכרחי שוטרינר יראה את החתול , מה עם הרופאים ממרפאת צער בעלי חיים בירושליים? האם יש אפשרות שאחד מהם יגש? או שתוכל להראות להם את התמונה עם הפצע (למרות שאני די משוכנעת שלא יתנו טיפול בלי בדיקה פיסית של החתול).

הקרפיון

New member
עדכון

היום בבוקר הנפיחות ירדה, כנראה בגלל שהמורסה נפתחה ונוקזה. החתול היה חברותי ונחמד, אכל בשפע, והתנהג כרגיל. עם זאת, יש לו פצע בלחי, ונראה שהפצע מפריע לו מעט. הוא מתלטף, אבל רק מצד שמאל... מרחנו לו סביעור על הפצע, ואני אמשיך לעקוב. בסך הכל זה נראה הרבה יותר טוב. אני חושד שמדובר בעקיצה או בכוויה. נראה. אני חייב לציין שהיום, תוך כדי ההאכלה, התאספו די הרבה אנשים, וקבלתי כדור נגד תולעים (די מדהים עם מה אנשים מסתובבים בתוך הארנק, אני חייב לומר
) ו20 ש"ח למזון חתולים, סביעור למרוח לחתול והרבה קומפלימנטים. נעים לראות שיש עוד אנשים בקמפוס שדואגים לחתולים. אני יודע על לפחות עוד שתי נקודות האכלה באיזור הקרוב, על עוד משהיא שמביאה שאריות של החתולה שלה ועל משהיא שמאכילה את המוני חתולים בכנפי עוף מדי בוקר. האמת היא, שלפעמים החתולים לא ממש אוכלים יותר מכמה ביסים כשאני מגיע. לא ממש רע להיות חתול קמפוס...

ZeePeeDeeDooDa

New member
קודם כל- כל הכבוד

על המסירות והמחוייבות שאת מגלה כלפי החתול. מאוד נוגע ללב. לפי התמונות, זה נראה כמו נפיחות כתוצאה מזיהום שנגרמת בד"כ מאחת הסיבות: 1. שיניים מזוהמות מעבירות את הזיהום דרך השורש אל הסינוס אשר מזדהם ומתנפח. 2. נשיכה ע"י חתול אחר עם שיניים מלאות בחיידקים. נשיכה כזאת היא כמו הזרקה של חיידקים לתוך הגוף והתוצאה היא זיהום. כל זה כמובן בהסתייגות שמדובר בסה"כ תמונה, גם אני אינני וטרינר וגו´. אני ממליץ לך לנסות ולחפש וטרינר או עמותה שייסעו לך בטיפול בחתול ויתחשבו בכך שאת סטודנטית תפרנית שמטפלת בחתול רחוב- כי יש ויש כאלה.

קטיפה

New member
קרפיון שלחתי לך מסר טוב אני יכתוב ש

שוב לפי דעתי זה נראה שהחתול שלך אכל דג ונתקעה לו עצם של דג כי זה היה קורה הרבה לחתולים שלי והוטרינר אמר שזה דג אבל! תבדוק אצל וטרינר

אביבית1

New member
כל הכבוד לך!!!../images/Emo140.gif

כל הכבוד, כן ירבו אנשים כמוך אני בעברי (עד לפני שנה) עבדתי כאסיסטנטית לוטרינר, אני ממליצה בחום לקחת את צ´רציל לוטרינר כי כפי שנאמר כאן זה יכול להיות בעיה של שיניים או בעיה של נשיכה ומניסיון שיינים של חתולים יכולים לגרום לזיהומים לא נורמליים (הוטרינר שעבדתי אצלו היה מאושפז 3 ימים בבית חולים בגלל ביס מחתול). חוץ מזה החתול צריך לקבל אנטיביוטיקה ומה שאת עושה עם הסביעור הוא דבר מאוד נכון אבל לא מספיק. בהצלחה והלוואי שירבו אנשים כמוך

הקרפיון

New member
מחר בערב יש לצ´רצ´יל

תור אצל וטרינר, במרפאה של צב"ח בירושלים. היום הוא אכל אבל הפצע הפך להיות מוגלתי. מרחתי לו שוב סביעור על הפצע ומחר נמשיך לעדכן. כן, גם זוגתי הייתה מאושפזת בבית חולים שלושה ימים בגלל ביס של חתול, אנחנו מודעים לזה. בכל מקרה תודה על האזהרה

הקרפיון

New member
עוד הערה קטנה (או שתיים)

הבעיתיות העקרית של זהומים שנגרמים לבני אדם בגלל נשיכה של חתולים באה מכך החידקים שהחתולים נושאים לא מוכרים למערכת החיסון שלנו. עד שמערכת החיסון מצליחה להתמודד וליצר נוגדנים ושאר ירקות ברמה שמסוגלת להתמודד(כשבוע עד שבועיים), החיידקים משתוללים וגורמים נזק משמעותי. חתולים, לעומת זאת, חשופים כבר די הרבה זמן לחידקים של חתולים, ואין להם את הבעיה הזו עפ"ר. צריך רק להקפיד לא לנשוך את החתולים שלכם יותר מדי חזק, כי לחידקים של בני אדם הם לא רגילים....
וחוץ מזה, אני לא "את" אלא "אתה" (או כמו שהחתולים שלנו מעדיפים לומר "יצור אנוש, תביא כבר את הטונה! עכשיו!!")

לילךLilach

New member
כמה שאתה צודק ../images/Emo45.gif

החיידקים שלנו יותר מסוכנים לחתולים מאשר ההפך !!! כל חיי גדלתי עם חתולים ,מאז שאני זוכרת את עצמי היו לנו חתולים בחצר ,הם הסתובבו בכל מקום וידם (כלומר רגלם) היתה בכל מקום מזוהם שהיה בסביבה ,קיבלתי לא פעם ולא פעמיים נשיכות ושריטות מהחתולים ולא קיבלתי דלקת אפילו פעם אחת ,כניראה שבגלל החיים ביחד איתם מגיל צעיר חוסנתי לחלוטין ,לעומת זאת בן דוד שלי שבא לביקור ,קיבל שריטה מחתול ובגלל שלא היה חשוף לחתולים כל חייו ,נדבק במחלת שריטת החתול. המלצה שלי היא: אם חשופים לשריטות או נשיכות מחתולי רחוב ,שבגלל תנאי חייהם נאלצים להסתובב גם במקומות לא הגיינים במיוחד ,רצוי להקפיד על חיסון טטנוס ,במידה וקיבלתם נשיכה או שריטה מחתול ,כדאי לחדש בהזדמנות הזאת את חיסון הטטנוס ,אם עברה תקופת החיסון הקודם.

הקרפיון

New member
אז ככה, היינו אצל הוטרינר ו....

צ´רצ´יל נשאר שם לאשפוז של ארבעה ימים כדי שיוכלו לשים לו נקז בפצע לשלושה ימים כי אחרת רוב הסיכויים שהזיהום יחזור לעצמו, במקביל יתחילו לתת לו גם אנטיביוטיקה ואנחנו נמשיך לתת שהוא יצא משם. כיוון שההליך של הנקז הוא כירוגי ובהרדמה מלאה גם יסרסו אותו באותה הזדמנות + תילוע. ממש טיפול עשרת אלפיים. הטיפול מתבצע במרפאה של צב"ח בירושלים.

Y@ir

New member
תאחל לו שיהיה בריא ממני ומכתם ../images/Emo107.gif

למעלה