בקשת מידע

• פותח הנושא 1896
  • פורסם בתאריך

1896

New member
בקשת מידע

שלום, לפני כשנה אובחן אצל אמא שלי גוד בשד...(אין לי את כול הפרטים). לפני כחצי שנה היא נותחה ב"העמק". לאחר מכן התחילה סדרה של טיפולים כימוטרפים. את הכימוטרפה היא סימת בימים אלו, וממתינה להקרנות. לפי מה שהיא אורמת לי ההקרנות הן יום יומיות 5 ימים בשבוע במשך חודש וחצי. ההקרנות יערכו ברמבם, (אני חושב) . (חיפה) ולשאלות, הכימוטרפייה דיי גמרה אותה, היו לה הרבה תופעות ליוי וימים שלמים של חוסר יכולת תפקוד. מה תופעות הלואי של ההקרנות ? עד כמה היא תוכל לחזור הביתה לבד לאחר ההקרנות כול יום ? אני נמצא במרחק של יותר מ400 קילומטר ממנה, כבר כמה וכמה פעמים נסעתי אליה ל"ביקורת" . היא בכול מקרה אומרת תמיד שהכול בסדר, הדרך היחידה בשבילי לדעת אם היא בסדר, זה להתקשר לעבודה שלה ולשאול אם היא הגיעה. כול מידע או המלצה תתקבל בברכה.

הקרנות

למיטב ידיעתי בסרטן השד הקרנות הרבה יותר קלות מכימותרפיה. כבת למבריא סרטן ומבריאת סרטן בעצמי אני יכולה להעיד שזה מאוד אינדיוידואלי. יפה מאוד שהיא הולכת וחוזרת בכוחות עצמה להקרנות זה מעיד על המון כח נפשי ופיזי. רצוי שתשאל אותה ותהיה בקשר עימה ככל שאתה יכול ותן לה את כל התמיכה הנפשית מנסיוני התמיכה של האהובים לנו במחלה הזו היא אמצעי הריפוי הטוב ביותר. אבי קיבל הקרנות לצואר ולגרון וזה היה הרבה יותר קשה מהכימותרפיה. במקרה של סרטן השד נתקלתי בלא מעט נשים שהכימו היה החלק הקשה וההקרנות היו החלק הקל. בכל אופן מקרה מכון הרדיותרפיה ברמב"ם הוא קצת מדכא. תשתדל להתקשר אליה מידי יום לאחר ההקרנה ולעודד. רפואה שלמה אמן.

shlm1

New member
לפחות בפעמים הראשונות דאג שלא תיסע

מאחר וכל אחד מגיב אחרת להקרנות ומניסיון אישי גרוע מההקרנות, אני מציע לך לדאוג למישהו שילווה את אמך לביה"ח (אכן רמב"ם הוא היחידי בצפון) לפחות בשבוע הראשון, בנוסף דאג לשיחה עם אחות המחלקה עוד לפני תחילת ההקרנות. בהצלחה

למעלה