בקשר לצו ראשון

בקשר לצו ראשון

אם אני מקבל צו ראשון ומחליט לעזוב את הארץ לפני שמגיע הזמן שבו אני צריך להתייצב לצו , האם לפי החוק יש לצה"ל זכות לחפש אותי בחוץ לארץ ?

או שלפי החוק , מי שמתחת לגיל 18 , רשאי לעזוב את הארץ מבלי שצה"ל יחפש אותו ?

אין לי כלום נגד צה"ל אבל אני לא מרגיש בטוב לחיות במדינה הזאת ,אז סליחה ממה שנפגע מנשאלה .
אבל אני אשמח לקבל על זה תשובה .

ויש לי עוד שאלה בנושא , מי שיש לו 2 אזרחיות של ישראל ושל ארצות הברית , והוא עלה לישראל כדי לנסות לחיות בה ואחרי גיל 18 הוא החליט שיותר מתאים לו מבחינת איכות חיים לחזור לארצות הברית , אז האם מהרגע שבו הוא מבטל את האזרחות הישראלית שלו , צה"ל לא יכול להעניש אותו על שלא המשיך את השירות חובה שלו ? או שהחובה שלו זה רק להשלים את השירות חובה ולא להמשיך במילואים ?

ואני אשמח לקבל גם על זה תשובה .

themominit

New member
אני חושבת שרק מי שעזב לפני גיל 16

לא צריך לשרת. אם תבטל את האזרחות אין לי מושג מה יהיה, תברר במשרד הפנים. בכל מקרה חבל שאחרי כל השנים שאתה חי במדינה אתה ״נזכר״ שלא מתאים לך להיות פה (בדיוק כשהצבא קורא לך...).

מעניין באמת העיתוי שבו "נזכרת" בזה

תהיה בריא חבר.
אף אחד פה לא צריך את השירות שלך, תנסה לשאול את השאלה בפורום משתמטים.

תודה רבה על הנסיון לעזור

אבל אני אעדיף לחכות ליתר ביטחון לתשובה של מנהל הפורום , שהא מבין בחוקי המדינה , מה מותר ומה אסור .

Baloon6

New member
תראה

זה לא פורום רשמי של צה״ל, ואני לא בטוחה עד כמה מנהלת הפורום ״מבינה בחוקי המדינה״ כמו שאמרת. אם אתה רוצה לקבל תשובה מהימנה כדאי שתתקשר למיטב (*גיוס) ותשאל.

וחשוב לי לציין שאני שואל את השאלה הזאת

לא רק כדי לעזוב את צה"ל אלא גם כדי לוותר על הזכויות שמגיעות לי ממדינת ישראל .

וחשוב לי לציין שאני שואל את השאלה הזאת

לא רק כדי לעזוב את צה"ל אלא גם כדי לוותר על הזכויות שמגיעות לי ממדינת ישראל .

בוקר טוב

אף אחד לא יחפש אותך בחו"ל, אתה יכול להיות רגוע. מה שכן, סביר להניח שאם תגיע שוב לארץ תיעצר על עריקות. יכול להיות שתוכל בעתיד להסדיר עניינים דרך השגרירות לפני שתבוא לארץ, שייתנו לך אישור לבוא לשישה חודשים בלי שתחויב בגיוס או דברים כאלה.

אופציה אחרת היא לוותר על האזרחות, ואני כבר לא מכיר את הפרוצדורה.

בכל אופן, שיהיה בהצלחה.

למעלה