בקשר לבעלי

daliasher

New member
בקשר לבעלי

תודה לכולם על התגובות. הענין עם בעלי שהאבחנה לגביו היא מאד לא מדוייקת. יש לא תופעות שהיתחילו לפני כ 6 שנים. ההתפתחות של המחלה היא מאד איטית. גם היום הוא לאנשים זרים ניראה לגמרי בריא. רופא אחד קבע שכנראה יש לו דימנציה ווסקולרית, השני חשב שיש לו פרונטוטמפורל דימנציה. השלישי אומר שיש לו תערובת לא ברורה. הוא נוהג מצויין. מטופח בהופעתו כנסיך. שולט על טלפון מהדור הכי מתקדם. מרבה להיפגש עם חברים שלו ונהנה בחברתם. אוהב לצאת לטיולים. מצד שני עם המון הפרעות התנהגות בעיקר כלפי. מאד חשדן ועויין לעתים. בורחות לו מלים, לא מסוגל לנהל שיחה אינטיליגנטית חוזר על דברים, זיכרון לטווח קצר רע. לעתים מבולבל, לא מתנהל טוב עם כספים. ולמעשה מבלי שהירגשנו הפסיק לתפקד בעבודה. אבל כמעט כל הרופאים טוענים שאין לו אלצהיימר. ובכל אופן כמו שאמרתי רופא אחד רוצה לאסור עליו לנהוג. בגלל חוסר הוודאות מה קןרה איתו אני מרגישה שאני הולכת ויוצאת מדעתי. אנא עיזרו לי. ואם תוכלו לתת לי מספרי טלפון. תודה דליה

שריוש2

New member
שלום דליה..!

מאוד מבלבל כשכל רופא אומר משהו אחר... לפי מה שאת מתארת, הוא אכן נראה אדם בריא. לעומת זאת, התופעות אותן את מתארת, תואמות התחלה של אלצהיימר. (אני לא רופאה, לכן לא אוכל להגיד לך בוודאות שזה אלצהיימר), אבל מזכרוני, לסבתי היו את אותן תופעות התנהגותיות. היא היתה מאוד חשדנית (חשבה שאנחנו גונבים לה תכשיטים יקרי ערך), עוינת, חוזרת על דברים, וכן לא התנהלה בכלל טוב עם כספים. לעניות דעתי,מה שזה לא יהיה (דמנציה וסקולרית,פרונטוטמפורל, תערובת לא ברורה, או אלצהיימר), בעלך בשלב הראשון (לפי תוצאות המינימנטל שלו שכתבת בתגובה הקודמת), וכן כמו שאמרת, ההתפתחות היא מאוד איטית, ולכן אני חושבת שלרופאים קשה עדיין לקבוע בוודאות מה יש לו. במידה והתגברו התופעות, אולי יהיה אפשר לתת אבחנה מדויקת. אולי תלכי לשמוע חוות דעת של רופא רביעי...? תספרי לו מה אמרו שלושת הרופאים הקודמים שבדקו את בעלך, ואולי סוף זוף תוכלי לקבל בוודאות תשובה ברורה.. מקווה שהצלחתי לעזור.. שבת שלום!!

ronnyw

New member
דליה,

מה אומר לך - לא פשוט. כמו שאמרה שריוש לפני - שלוש דעות שונות ... ממש מבלבל. ללכת לשמוע דעה רביעית?... אם זה יהיה 2 על 1 על 1, עוד אפשר לחיות עם זה. אבל אם גם הפעם דעה שונה? אינני יודעת מה ליעץ. אולי דווקא ללכת לפגישות של משפחות של חולים (במסגרת העמותה - יש כאלה בכל עיר), לשמוע מה קורה אצל אחרים וללמוד מכך על עצמכם? אני הדיוטית גמור בתחומי רפואה אן פסיכוגריאטריה, אבל מהמעט שכתבת גם לי נשמע שהוא לא ממש אחד משלנו... דומה - אבל שונה. איך תופסת אותו שאר המשפחה? (ילדים אם יש, אחים שלו וכו').

../images/Emo140.gifדליה שבוע טוב לפי דעתי זוהי תחילת

אלצהיימר, כך היה גם ישראל, לא מנהל טוב עם הכספים מבולבול בדיבור ,בעיה בזיכרון לטווח קצר ,חשדן ועויין כלפי, רופא ניורולוג שלח אותו לשבוע ימים אישפוז בבית חולים כדי לאבחן אותו יותר ברור, ובבית חולים אבחנו דמנציה מסוג אלצהיימר. תבקשי שיאשפזו אותו בבית חולים כדי לאבחן יותר ברור בשורות טובות ושבוע טוב

דליה שבוע טוב

דליה יקרה , לפי מה שקראתי , אני מבינה שבעלך איש צעיר שעדיין עובד. לכן , גם אני לא רופאה, אך שינויים התנהגותיים כמו שתארת , מאפיינים את החולים שלנו ולא משנה ההגדרה המדויקת לגבי סוג הדמנציה. אם הוא עויין , לא מנהל טוב כספים , זכרון לטווח קצר לא עובד ועוד מה שתארת , זה די דומה למה שהיה לבעלי. בנוסף , התפקוד הלקוי בעבודה , האם מנסים לשלוח אותו לפנסיה מוקדמת? כדאי לך להיות מאד זהירה בנושא הכספים כי יש לנו כאן בפורום לפחות שתי נשים שאצלן נגרם נזק כספי מאד גדול בגלל מחלת הבעל. לגבי הנהיגה , השאלה היא אם הוא ישמע בקולך ובקול הרופאים. ברור שאם את רואה אצלו שינוי בנהיגה וגם הרופאים דורשים זאת , רצוי להפסיק. אני יודעת שזה קשה מאד אך ברגע שהרופאה מבילינסון אמרה זאת לבעלי, היה לו מאד קשה אך לא וויתרתי לו והוא התרגל שאני מסיעה אותו לעבודה. לגבי האבחונים השונים שמאד מבלבלים, אני מקווה שאירילה שלח לך טלפון של רופא מומחה , כך שתוכלי לקבל אבחון יותר מדויק ואולי גם טיפול תרופתי מתאים. מאחלת לך שיהיו לך המון כוחות להתמודד עם העתיד והלואי שיתברר כי בכל זאת זה משהו אחר וקל יותר לטיפול. שיהיה לך שבוע טוב, טובה

אסור לאפשר לבעלך לנהוג

יתכן שיהיה לי מה להוסיף בנושאים אחרים אחרי שתכתבי את סיפור בעלך כולו, כפי שציינת בהודעתך הראשונה.

למעלה