בעקבות השינויים

בעקבות השינויים

אנחנו הגשנו בפברואר 2007 אני המגישה הראשית והמקצוע שלי לא ברשימה לעומת זאת המקצוע של בעלי כן האם כדאי לנו לסגור את התיק ולפתוח תיק חדש כאשר הוא המגיש הראשי?

Astroo

New member
כדאי לך לשאול בשגרירות

אם הם מתחייבים לטפל בבעלי מקצועות מהרשימה תוך שנה, כפי שטוען המושבניק, אז אולי כדאי לכם, אבל לא ברור לי על מה הוא מתבסס.

מתבסס על ההנחיה שיש לתת החלטה תוך 6-12 חודשים

What the Action Plan for Faster Immigration’s instructions mean for applicants Federal skilled worker applications received on or after February 27, 2008, will now be assessed for eligibility according to the criteria set out in the instructions. If an application does not meet the criteria, it will not be processed, and the application fee will be fully refunded. New federal skilled worker applicants, including those with arranged employment, should receive a decision within six to 12 months.

תודה על ההתיחסות

נראה לי שנחכה כמה שבועות , נראה מה קורה עם התוכנית החדשה ואז נחליט, ושאלה כללית- אם יש שני אנשים עם אותו מקצוע שנמצא ברשימה. אחד הגיש בפבואר 2007 והשני בפברואר 2008, איזה תיק יעובד קודם?

זו שאלה טובה שאין עליה עדיין תשובה

במיוחד מפני שהאנשים שמקצועם ברשימה, אמורים לעבור עיבוד ראשוני בנובה סקושיה, והם מגישים סט מלא של טפסים, ללא מסמכים נילווים, בזמן שהמפושט הגיש רק טופס ראשוני ולא סט מלא. נחכה לבירורים הראשונים של אנשים בשגרירות.

לפי הנוהל החדש של מסלול FSW אין תהליך מפושט

יש רק תהליך רגיל. מי שיש לו AE או שמגיש בקשה על סמך שהייה ברישיון עבודה או היתר לימודים של מעל שנה בסמוך למועד הגשת הבקשה, יכול להגיש תיק מלא כולל טפסים ומסמכים תומכים, רצוי לישראלים להגיש את התיק בתל אביב, למרות שיהיו כאלה שרשאים להגיש בבאפאלו. מי שמגיש על בסיס העובדה שמקצועו נמצא ברשימה של המקצועות שבמחסור, צריך לשלוח את בקשתו יחד עם צק בנקאי בדולר קנדי, למרכז חדש של מחלקת ההגירה שהוקם לצורך זה בנובה סקושיה. הוא צריך להגיש סט טפסים מלא ללא מסמכים תומכים. תוך פרק זמן לא ברור, המרכז בנובה סקושיה יעביר את תיקו לקונסוליה בתל אביב והוא יידרש להעביר מסמכים תומכים בתוך 4 חודשים, או לחילופין יקבל מכתב דחייה ואת כספו בחזרה. כל מי שהגיש בתל אביב מפושט, אחרי 1 במרץ 2008 ומקצועו לא ברשימה ייקבל בשבועות הקרובים מכתב דחייה מנומס והחזר כספי, יוצע לו לבדוק מסלולים פרובינצייאליים ואחרים. מי שמקצועו כן ברשימה יקבל הנחיות שמהותן עדיין לא ברורה, ייתכן שהוא ייתבקש להגיש תיק מלא, וייתכן שהוא יתבקש למלא טפסים נוספים ולשלחם לנובה סקושיה, נצטרך לחכות ולראות.

amirshuval

New member
תיקון

כל המגישים עם AE צריכים להגיש את הבקשה לנציגות שמטפלת במדינת הלאום--כלומר הבקשה של ישראלים חייבת להשלח לתל אביב.ישראלים שנמצאים בקנדה לפחות 12 חודשים כסטודנטים או עובדים ואין ברשותם AE רשאים לבחור בין תל אביב ובפאלו.

michaelbl

New member
השאלה הגדולה למגישי מרץ 2008 ואילך שמקצועם בר

ברשימה היא האם הטופס המפושט שהוגש יטופלת או שהבקשה תוחזר ונאלץ להגיש מחדש? אמיר, האם אתה יודע מה התקנה לגבינו? בכל מקרה שלחתי מייל לשגרירות, אבל הציפיה לתשובה מורטת עצבים כי במקרה שלי מדובר על תפקיד אותו מילאתי לפני כ-9 שנים וכל עוד הבקשה המקורית מטופלת אני נמצא בתוך 10 השנים, ואילו אם אאלץ להגיש מחדש אז אני אהיה קצת מחוץ ל-10 השנים.

michaelbl

New member
תודה לך

הייתי בטוח שחרשתי את ה Q&A, אבל מסתבר שפספסתי את מה שהייתי הכי מעוניין בו.

amirshuval

New member
אתה שאלת לגבי משהו אחד

הוא ענה לך לגבי משהו אחר,אבל אתה עדיין מרוצה.פנטאסטי. הLOCK-IN של העשר שנים במקרה של SW הוא כאשר הבקשה מתקבלת ומוחתמת בנציגות.אין לך מה לדאוג.

michaelbl

New member
תודה גם לך

זאת היתה ההנחה שלי לאור העובדה שנאמר שלא צריך להגיש את המסמכים מחדש, ולכן השימחה. ממצב של יאוש, עברתי לאופטימיות. הקטע המצחיק הוא שכל הזמן בניתי על הנושא של הנדסת תוכנה, כשבסוף כנראה מה שיעזור לי הוא תפקיד אזוטרי מעברי הצבאי שבכלל התלבטתי אם לציין אותו בטופס או לא.

amirshuval

New member
אם כבר בlock in

עסקינן,בבקשות הגירה עסקיות התקופה הרלוונטית שבה צריך שנתיים ניסיון עסקי מתחילה 5 שנים לפני ההגשה ועד לנקודה בה מתקבל ההחלטה בתיק.

למעלה