בעיות...

barm1

New member
בעיות...

שלום, בני נולד לפני חמישה וחצי שבועות כפג בשבוע 35. מהיום הרביעי לחייו הוא ניזון מחלב אם בלבד - בהתחלה חלב שאוב ובהמשך (מלפני שבועיים) שילוב בין יניקה מצד אחד של השד וחלב שאוב. למרות הניסיונות הוא מסרב לינוק מצד ימין - וגם אני מתקשה באחיזה בו בצד זה. אני שואבת כמה פעמים ביום - מהצד שממנו הוא יונק יוצאות כמויות מרשימות (60-100 כל 3- 4 שעות) אך מהצד שממנו הוא אינו יונק הכמויות מצומצמות הרבה יותר (30-40 כל 3- 4 שעות). * אני מוטרדת מאד מכך שיגמר לי החלב בצד שממנו הוא אינו יונק - האם תינוק יכול לקבל את כל דרישות מזונו לאורך זמן מצד אחד בלבד של השד? * מה מומלץ לעשות כדי להעלות את כמות החלב הנשאבת (או לפחות לשמור על הכמות הקיימת) בצד ממנו הוא אינו יונק, לאורך זמן? תודה מראש על הסיוע

1טלטלים

New member
פתרון לבעיות

היי,מזל טוב! כל הכבוד על נחישות! כתשובה לשאלתך הראשונה-->בעיקרון,כן,אך במקרה שלכם(פג) הייתי אומרת זאת עם הרבה הסתייגויות ,בגלל שהוא פג,משקל לידה נמוך וכל היוצא מכך. כדי לעלות כמויות חלב: אפשרות ראשונה (המועדפת עלי) היא לגשת ליועצת הנקה מוסמכת על מנת שתראה אותכם ותלווה אותכם עד שתשיגו אחיזה טובה בצד הבעייתי וכך בעצם תינוק יחזור לינוק ממנו,שד יחזור להיות פעיל יותר,כמויות חלב יתחילו לחזור. או אפשרות שניה להתחיל לשאוב ממנו כמה שיותר. תעדכני אם תהיי מעוניינת באפשרות הראשונה,ננסה להפנות אותך . ועכשיו קצת שאלות, באיזו משאבה את משתמשת,כמה פעמים ביום את שואבת ,כמה זמן את מקדישה לכל שאיבה. בינתיים תנסי להניק מצד אחד ולשאוב מצד שני(הבעייתי) כך בעצם את מנצלת את יתרון הגירוי שנוצר ביניקה (צד שני) וחלב זורם ביתר קלות. תעדכני בהקדם ,נשמח לשמוע ממך אמא של טל

barm1

New member
תודה ותשובה

ראשית, תודה על העידוד. לתשובות - אני משתמשת במשאבת לקטינה של מדלה. אני שואבת כל 4 שעות (למעט בלילה שאני לפעמים מגיעה גם ל - 5 שעות). כל שאיבה אורכת בערך 30 דקות, 15 דקות מכל צד. לגבי יועצת הנקה - שבני היה בן 3 שבועות הלכתי ליועצת הנקה ב"מרכז לאמהות" במודעין, והרגשתי שלא קיבלתי תמורה לסכום הנכבד ששילמתי. בדיעבד, היום לאחר שקראתי על יכולת היניקה של פגים, אני מבינה שזה היה מוקדם מידי ולתינוק בכל מקרה לא היתה יכולת טובה לינוק בשלב כזה. הפגישה עם היועצת היתה די טראומטית - הוא צרח כאשר היא ניסתה בכח להצמיד אותו לשד שלי - ושיצאתי משם לא הרגשתי שיש לי ידע מספיק טוב כדי להניק אותו. בעיה נוספת - היא שיש לי פטמות שטוחות ואני מצליחה להניק רק עם פטמות סילקון (כאמור, מצד אחד). היועצת התעקשה בתוקף שאנסה בבית להניק בלי פטמות הסיליקון - שהגעתי הביתה אכן ניסיתי - אך זה הפך לסיוט (לי ולתינוק, שמתקשה עדיין בתפיסת הפטמה) ומלווה בכאבים עזים. בכל מקרה אני עומדת עכשיו מול התלבטות קשה ואשמח לשמוע תגובות - חשוב לי מאד שבני יאכל חלב אם בלבד - אך ההנקה הפכה לדבר נוראי מבחינתי- היא מלווה בכאבים עזים ובתסכול שלי ושל התינוק. בגלל שנולד פג ובגלל הפטמות השטוחות אני מבינה שיהיה קשה להניקו גם אם אלמד בסופו של דבר להחזיק אותו נכון. אני מודה שהאפשרות של השאיבה בלבד די קוסמת לי, והדבר היחידי שמטריד אותי הוא היכולת לשמור על אספקת חלב לאורך זמן (כמה חודשים) ואני מודה שלא קיבלתי תשובות מספיק ברורות האם הדבר אפשרי. אשמח לשמוע המלצות ממי ששאבו/שואבות לאורך זמן וגם המלצות ליועצות הנקה באיזור מודיעין. תודה.

1טלטלים

New member
המשך

היי, שמחתי לקבל ממך תגובה.נשמע שאת עוברת תקופה לא קלה בכלל. כל הכייף בהנקה היא לחלוץ שד בכל מקום ,לצמיד את התינוק לשד ולהניק ,בלי לחוש כאבים ...אלא רק הנאה,זהו כמובן מצב האידיאלי וכדי להגיע אליו תדרש עבודה רבה וכוח התמדה ולך,יקירתי,יש את כל זה. תראי זה תמיד שונה ומאתגר כאשר מניקים פג על כל המשתמע מכך:יצירת ווקאום,כושר יניקה,כוח להישאר על השד מספיק זמן על מנת לקבל את החלב. אך למרבה הפלא פגים מתחילים להשתפר (ולתחזק) לקראת תאריך לידה המשוער שלהם,לכן ביקור בודד אצל יועצת הנקה לא עזר והיה צורך להמשיך ולעכוב לאחר התפתחויות.(באישור מודיעין אני מכירה רק את ג'יולי שור ,תהיה לך בעיה להגיע לירושלים (יש שם את בתיה דוייס ורינה (אני תלמידה של בתיה). לגבי שאיבות,תמשיכי לשאוב (כן ויש אמהות שמגדלות את ילדיהן בשאיבה בלבד,אני אישית מורידה כובע ,כמה כוח וסבלנות צריך בשביל זה!) וכן,פטמות סיליקון זה לא נורא ויש אמהות שמניקות איתן וזה מציל להם את הנקה.נכון,ששימוש בהם מומלץ לתקופה קצרה ובליווי צמוד של יועצת ...אך היו דברים מעולם! בינתיים,תמשיכי לשאוב מסביב לשעון(שמחתי לשמוע שיש לך את לקטינה ,היא סוס עבודה ומיועדת לשאיבה מסביב לשעון),אולי גם מה נסי לצמצם את שעות ההמתנה בין שאיבה לשאיבה(למה?ממוצע האכלות חתינוק יונק (לא פג) הוא בין 8-12 ואף יותר הנקות ביממה),האם יוצא לך גם להאכיל אותו כל 4 שעות? עכשיו,לילה,פה את פותחת באמת מרווח יפה ודווקא בלילה הפרשת הורמון האחראי ליצירת החלב (פרולקטין)גבוהה יותר ז.א צריך לנצל שאת לטובתך וזה אומר לקום ולשאוב כדי לאותת לגוף לייצר עוד חלב... פה בפורום יש את אמא שלי (כינוי שלי שלי שלי) לה תינוקת שנולדה גם פגית (היא כבר בת כמה חוד' טובים),שלי גם מתקשה בהנקה ישירה ולכן יוצא רק לשאוב.תנסי למצוא אותה בפורום ולשלוח לה מסר(אני גם אנסה שאת בעבורך). הייתי רוצה שתשארי לעדכן בפורום לעתים קרובות עד שתעלו לדרך המלך והכל יהיה מאחוריכם. אני שולחת לך פרטים(במסר) של קליניקה בירושלים ותמיד יש לך אפשרות לשוחח עם יועצת הנקה במודיעין שכבר מכירה אותכם ,שווה לבדוק את האפשרות ולחזור לביקור נוסף ולראות מה השתנה ואיך תינוקך מגיב. את כבר החלטת לעצמך מהו הדבר החשוב ביותר עבורך -->שבנך ימשיך לקבל את החלב שלך ,שזהו צעד ראשון להצלחה! שוב אבקש שתעדכני בהקדם ואם את זקוקה לעזרה, אמא של טל

עודליל

New member
עידוד גם ממני

גם הקטן שלי לא ינק טוב בהתחלה ואני הזמנתי יועצת הנקה ויצאתי מאוד מתוסכלת מהעובדה ששילמתי כל כך הרבה כסף ולא קיבלתי מענה הולם. לקח לי שבועיים וחצי ואז פניתי למרכז הנקה בירושלים ויש לי רק מילים טובות יש שם שלוש יועצות והן עובדות עם רופאה ככה שאם יש בעיות ררופאה שמבינה בהנקה יכולה גםלבדוק אם תרצי עוד פרטים או עם יש לך שאלות על המרכז אשמח לספר לך את יכולה ליצור איתי קשר גם במסר

1טלטלים

New member
../images/Emo45.gifלפי דעתי פרסמי את הפרטים

של מרכז הנקה בירושלים.הרופאה היא בטח ד"ר דינה צימרמן? אמא של טל

תשובות

שלום לך ומזל טוב! אני אמא לפגית שנולדה בשבוע ה-34. אכן היה לי מאד קשה עיניין התפיסה של הפיטמה. נעזרתי ביועצת הנקה שגרה ממש לידך (חשמונאים) בשם מישל יעקובסון, היא מקסימה וניסתה לעזור לי המון וממש ממש בסכום קטן וחד פעמי!. בכל מקרה מה שלא ניסיתי, היתה לתינוקת שלי רגישות בחלל הפה והיא לא היתה מסוגלת לינוק מהפיטמה ולהתחיל עם תרגילי גירוי הפה והסתובבות בין קלינאיות תיקשורת ורופאי התפתחות מומחים לפגים, נראה לי סתם מלחיץ בשבועות חייה הראשונים. העדפתי שהתינוקת תשאר רגועה ושבעה ויחד עם זאת, תקבל חלב אם. היתרון הבולט של שאיבה היא זמני הארוחות הקצובים עם פערים יפים שמאפשרים לך לישון ולסדר את היום. מכוון שהאכלה בבקבוק פשוטה קלה ומהירה יותר, התינוק ניזון בבת אחת בכמות כזאת שמשביעה אותו לכמה שעות, בניגוד להנקה מהציצי שהיא לרוב יותר תכופה. ויש כמובן את היתרון שאפשר להשאיר בקבוק שאוב ומישהו יכול לעזור לך ולהאכיל. לצורך שמירה על כמות חלב טובה ראשית צריך משאבה טובה ולקטינה היא נהדרת! הייתי ממליצה לך להוסיף בקבוק ולעשות שאיבה כפולה בו-זמנית משני השדיים. גם מקצר את הזמן וגם מעודד ייצור חלב. גם זמני שאיבה קבועים וגם משך שאיבה טוב, ישמרו על ייצור חלב לאורך זמן. בדיוק כפי שאת כותבת שאת עושה היום! (אני שואבת כבר קרוב ל-5 חודשים). את יכולה לווסת לך את כמות החלב ע"י קיצור משך השאיבה אך לא את תכיפות השאיבה. כלומר לשאוב כל 4 שעות בין 15 דקות ל-30 דקות מכל צד (או יחד). כדי שלא תגיעי למצב של יצור מוגבר ומיותר של חלב, תשאבי בכל פעם רק מעט יותר ממה שהתינוק אוכל. בכל מקרה ההבדלים בין הכמויות בשני הצדדים שונה והפער יכול להיות גדול. שד אחד מייצר יותר משד אחר גם אצלי בהבדל כמעט כפול. וצריך להמשיך לשאוב משניהם באותה מידה. שנת לילה עם הפסקה של 5 -6 שעות לא מזיקה לייצור. תהני מהיתרונות שהתינוק שלך יהיה רגוע מאושר ובריא. אם יש לך שאלות אני אשמח

למעלה