בעיות של מתחילה - מספר שאלות:

adi1982

New member
בעיות של מתחילה - מספר שאלות:

האם פלאש תומך עברית, מה זה TLF ואיך מגדירים גבולות לבאנר וטיפים להוראות סגירה...?

עבדתי על באנר בהגדרה הראשונית של אקשן סקריפט 3. כתבתי טקסטים בעברית בלי בעיות והכל היה טוב.
ואז קראתי איפשהו שיכולות לצוץ בעיות עם אקשן סקריפט 3 והגדרה של כפתור (זה מה שגם קרה לי לפני כמה חודשים).. ורציתי להחליף ל-2. אז החלפתי ל-2 וכל הטקסטים התהפכו לי.
(1) עכשיו השאלה היא מה לעשות... להישאר עם אקשן סקריפט 3 (ואז האם באמת ישנו סיכוי שאתקל בבעיות בהגדרת כפתורים)?
לעבור לאקשן סקריפט 2 (ואז איך עניין העברית נפתר והאם זה שיבש לי עוד דברים בקובץ)?

(2) בעיה נוספת - עבדתי עם תמונות שיוצאות מהפריים, בליירים שונים. אחרי שסגרתי את הקובץ, רואים את כל מה שקורה מחוץ לגבולות הבאנר. איך מסדרים את זה?

(3) דבר נוסף - אני מחפשת הדרכה קלה ומהירה לעשות הברקה לטקסט (glint?)

(4) שאלה אחרונה - איך הדרך הכי נכונה לשמור קובץ פלאש שמיועד לבאנר (מבחינת הגדרות בפבליש).

תודה מראש.

gil14

New member
שחיה בהתכתבות

1. tlf בעייתי, אל תעבדי עם זה.
עובדים עם פונטים מיוחדים "הפוכים", חפשי ברשת, או משתמשים בעברית הפוכה, כלומר האותיות תהינה משמאל לימין, יש תוכנות שעושות את זה -חפשי הפוך על הפוך, או באתר http://www.pixiesoft.com/flip/
שמאפשר יבוא פסקאות טקסט והפיכת העברית.
אקשן סקריפט 2 תומך בכפתורים באקשן סקיפט 3 עובדים עם מובי קליפ שמשמשים ככפתורים, הפקודות נמצאות בקי פריים ולא ב"כפתור" עצמו.
2. כשהבאנר בתוך אתר לא יראו את מה שמחוץ לגבולות.
3. מגדירים שכבת טקסט כמסיכה(אחת האופציות כשמקליקים בכפתור ימני על השכבה עצמה) מתחתיו עושים מעבר של צורה לבנה עם טשטוש או מעבר צבעים שקוף - לבן - שקוף, מגדירים כמובי קלים, מבצעים טווין שחולף מצד אחד של השורה לשני.
נועלים את שתי השכבות (מוודאים שהשכבה התחתונה מוגדרת masked).
4. swf

adi1982

New member
תודה רבה! תתפלא, אבל בכמה שורות פתרת לי את

רוב הבעיות..
מדובר במשפטים קצרים, אני אכתוב אותם הפוך בעצמי... רק עוד שאלה קטנה - האם אני צריכה להכין הכל מהתחלה, או שזה בסדר להפוך את האקשן סקריפט 3 ל-2? האם מלבד הטקסט צפויות עוד בעיות בגלל ההמרה?

למעלה