בעיות רגליים?

• פותח הנושא WTR
  • פורסם בתאריך

WTR

New member
בעיות רגליים?

שלום ד"ר, שבת שלום
מה שלומך? להזכירך כלבי בן 11, פינצ'ר גדול יחסית (7 קילו) בחודשים האחרונים חלה ירידה משמעותית בפעילות הגופנית שלו בימים האחרונים, לוקח לנו המון זמן לטייל, הוא הולך מאוד מאוד מאוד(!) לאט, אך כאשר הוא רואה חתול הוא לא מהסס לרוץ (אל דאגה, תמיד אם רצועה) לכן אני תוהה האם זו עצלנות, החום, או משהו מעבר. הוא נשכב בבת אחת, כאילו כמעט ונופל על הרצפה, והרגליים האחוריות תמיד "קשיחות" ולא מורפות. גם שיווי המשקל שלו נהרס מעט, אם אני מושיבה אותו בכח הוא מסוגל ליפול. הוא כבר כמעט שאינו מסוגל לקפוץ על המיטה, ואם כן הצליח לפני שהתייאש, לוקח לו לפחות 10 ניסיונות. שמתי לב שהוא מזיז את רגליו האחוריות בו זמנית. כלומר אם הוא יורד במדרגות, הוא יורד עם הרגליים הקדמיות כל אחת בזמנה, אבל מקפץ עם האחורית ביחד. הוטרינר בדק את הרגליים אבל הוא בדק אותן ביחד. אני חושדת שאולי התפקוד הלא-נורמלי ברגליים האחוריות שלו נובע רק כאשר הוא צריך להזיז כל רגע בנפרד ולכן הוטרינר לא מצא בעיה כשהרים את שתי הרגליים ביחד. הוא אמר לי שאם אני עדיין דואגת (הוא לא רואה שום דבר חריג והצליח להרים את שתי הרגליים ממש גבוה ללא תגובה של כאב מהכלב) אני יכולה לבצע כל מיני בדיקות אבל בגלל שהוא מודע לבעיות התקציביות שלי הוא אמר שזה מיותר בשלב זה ושאני פשוט לא צריכה לצפות מהכלב שלי לעשות דברים שהיה עושה כשהיה גור. יש לציין שלא נראה שהכלב סובל, הוא פשוט איטי מאוד ועצלן. לדעתי הדבר היחיד שכן מתסכל אותו זה חוסר היכולת לקפוץ על הספה או המיטה והוא בוכה שארים אותו. למען האמת, אני חושבת שזה יותר מפריע לי מאשר לו. אבל אינני בטוחה. מה דעתך? האם זה הגיוני שהוא לא מסוגל לבצע פעולות עם כל רגל אחורית בנפרד, מלבד הליכה? (שגם היא איטית ומוזרה) האם ללכת לפי תחושת הבטן שלי (יש לציין עם זאת שאני פולניה לא קטנה) או לפי עצת הוטרינר? תודה

הי

עצוב לשמוע על הכלבלב שלך - נשמע שנוא באמת קצת מזדקן אחד המרצים שלי בלימודים אמר פעם - זקנה זה לא מחלה. היא רק עוזרת למחלות להגיע... גם כאן המשפט הזה תופס. מה שאת מתארת זה ירידה מאד משמעותית בסיבולת ובחופש התנועה. אם זה לא נובע מבעיה אורתופדית (שכמו שמתואר נשמע שזה נבדק) אז נשארות אופציות נוספות - בעיית לב למשל שגורמת לחולשה כללית, בעיה במערכת העצבים ועוד חשוב במצב כזה לעשות בדיקה כללית יסודית ביותר. שולח לך גם מסר בנושא - אני מקוה שיש מה לעשות

WTR

New member
תודה רבה על התגובה המהירה

שלחתי לך תגובה במסר המון המון תודה

למעלה