בעיות קרישות

חנה37

New member
בעיות קרישות

כתבתי לפני יומיים על חברתי שעברה 4 הפלות טבעיות כי העובר לא התפתח. בדקו אותה והחליטו שהיא סובלת מבעיית קרישת דם ושוב נכנסה להיריון טבעי וציפתה שהכל יעבור בשלום אבל האכזבה היתה גדולה לאחר 4 חודשים כי שוב היתה לה הפלה. סה"כ 4 הפלות. לאחרונה הלכה לרופא בתל השומר והוא אמר לה שיש לה אי ספיקה של הגופיף הצהוב ונתן לה מרשם לפרגניל. אולי לכן הבנות שעוברות לצערי הפלות טבעיות אולי זה נוגע גם לכן. איך הפרוגסטרון שלכם כי זה קשור לענין. מאחלת לכולכם כל טוב והצלחה.

פרגניל מתזמן ביוץ

מה הקשר בינו לבין הפלות חוזרות אני לא יודעת
אולי החברה שלך לא ממש מעוניינת שתמשיכי לשאול ולתחקר ולכן שלפה שם של תרופה מהשרוול?

clementin

New member
רצון טוב

הי חנה, שוב אני שואלת: האם היא עברה בירור לגבי קרישיות יתר? אם "בדקו" אותה והחליטו שיש בעית קרישיות, האם היא טופלה במדללי דם במהלך ההריון? אי ספיקה של הגופיף הצהוב משפיע על השלב הלוטאלי של המחזור (עד לגילוי הריון או שלא) ובמידה ויש הריון - בעיקר בתחילתו. פחות או יותר בסוף השליש הראשון כבר אין לגופיף הצהוב תפקיד בתמיכה בהריון, כאן השליה כבר נכנסת לתמונה. אז לסיכום לא ברור מה קשור הקרישה, לגופיף, להפלה בחודש 4, לפרגניל. אגב, יכולה להיות בעיה של אי ספיקת גופיף צהוב ובנוסף בעית קרישה... אשמח אם תוכלי להסביר, אבל באמת רק אם זה מתאפשר לך, להרבה בנות כאן חשוב לדעת מנסיונן של אחרות כי אלו בעיות שחוזרות על עצמן. תודה

חנה37

New member
קלמנטין

חברתי עברה טיפול במדללי דם כי אמרו לה שיש לה בעיה בקרישות וכשהיתה הפלה רביעית היא פנתה לתל השומר (אברר את שמו של הרופא) ובבדיקות שערך לה כולל בדיקות שעשתה קודם אמר לה שיש בעיה של אי ספיקה של הגופיף הצהוב ואכן רשם לה פרגניל.

חנה37

New member
קלמנטין

בהמשך לדבריי, ב- 3 ההפלות תמיד אמרו לה שיש לה בעית קרישיות ונתנו לה זריקות קלקסן שלא הועילו. ועכשיו אומרים שבכלל הבעיה שלה לא בקרישיות אלא אי ספיקה של הגופיף הצהוב.

עינת098

New member
אלו 2 בעיות שונות

פרגניל מסוגל לתמוך בגופיף הצהוב אבל לא לפתור בעית קרישיות-יתר. קצת מוזר שזה מה שהוא נתן לה בתור תמיכה - יש תמיכות מתאימות יותר מפרגניל לבעיה זו ושאינן מעכבות בדיקת בטא. לגבי תמיכת הפרוגסטרון - זו אחת הבעיות שמטפלים בהן כבר די בתחילת הטיפולים כי היא מאוד נפוצה וקלה לטיפול. מוזר שעד עכשיו היא לא ידעה שיש לה את הבעיה הזו. נראה שאין לה תקשורת טובה כל כך עם הרופא שלה.

k e r e n 2 9

New member
חנה יקרה

התייחסת למה שכתבתי לפני מספר ימים ואמרת שתבררי עם חברה שלך, ואני מודה לך על התשובה. החברות בפורום המליצו לי על בדיקת קרישת דם, וגם הרופא העלה את זה, אז אני אעשה זאת, אם כי לצערי הסיכויים שיאשרו לי אחרי 2 הפלות הם נמוכים. לגבי אי ספיקה של הגופיף הצהוב - זו בעיה אחרת, וגם אני קיבלתי תמיכה של פרגניל וגסטון בשבועות הראשונים, וגם אצלי בסופו של דבר זה לא התפתח. כך שלצערי כנראה שאכן יש בעיה מעבר לרמת פרוגסטרון נמוכה. תודה.

3קטנה

New member
חנה שלום

אני חושבת שייתכן וכדאי שתניחי מעט לחברה שלך, שנראה שנותנת לך מידע חלקי, כנראה שבגלל רצונה המאוד מובן ולגיטימי לשקט ופרטיות, ושבעקבות זאת את מגיעה לפורום עם חלקיקי מידע שהוא לא חדש ואפילו מטעה, ובכך מטעה גולשות שאינן מנוסות. אני בטוחה בכל לבי שכוונותיך טובות וטהורות ואת רוצה רק לעזור, אך את לא עוזרת כאן, חנה, וחבל.

אני עשיתי לאחרונה בדיקת קרישיות

הקופה (כללית) אישרה לי למרות שלא עברתי הפלות (אבל יש לי היסטוריה משפחתית). בכל מקרה, חלק מהבדיקות שהן הבדיקות הגנטיות הן בתשלום (משהו כמו 850 ש"ח). חלקן אפשר לעשות דרך הקופה וחלקן דורשות טופס 17 ואז מבצעים אותן בבית חולים. מדובר על לא מעט בדיקות כי יש הרבה סוגי קרישיות (גנטיות ונרכשת). אני חייבת לציין שבעיני זה ממש מרגיז שבעיה שמוכרת וידוע שהיא גורמת להפלות וגם לבעיות פריון - היא בדיקה שהקופות לא מאשרות בקלות. הם מעדיפים שקודם יעברו 2-3 הפלות לפני שהם ישלמו על זה. מכעיס מאוד. בכל מקרה אני לא העליתי על דעתי שיש לי בעית קרישיות ומסתבר שטעיתי....... ובעית הקרישיות אצלי היא אפילו בכלל לא גנטית כמו שחשבתי. מסתבר שגם ההורמונים שמקבלים בטיפולים יכולים כנראה לגרום לקרישיות יתר בדם (בהנחה כנראה שיש איזו נטיה טבעית של הגוף). אני ממליצה לכל מי שיש לה כשלונות חוזרים ללחוץ לעשות את הבדיקה או אפילו לעשות אותה פרטי ולחסוך סבל מיותר.

k e r e n 2 9

New member
רוצה נורא

אני מסכימה איתך שזה מכעיס. אם אכן תתגלה בעית קרישיות אצלי - אני חושבת שעם תחילת הנסיונות הרופא היה צריך להציע לי בדיקות אלו, גם אם באופן פרטי, בדיוק כמו שמציעים בדיקות גנטיות אחרות. מצד אחד יהיה לי מאוד קשה לקבל את העובדה שששתי ההפלות שעברתי נובעות מבעית קרישיות שכה קל לבדוק, ומצד שני אשמח לפחות שיש סיבה, כי אז יש גם פתרון... משגילו את בעית הקרישיות, איך את מטפלת בזה?

תשובה

גם אני די כועסת - גם על עצמי - שהתעכבתי ככה עם הבדיקה. אמנם לא היו לי הפלות אבל מסתבר שקרישיות משפיעה גם על השתרשות! מאחר ואצלנו הכל תקין ויש עוברים מעולים ובלסטוציסטים והכל טוב עושה רושם שבעית הקרישיות עשויה להיות הסבר. אז מי יודע, אולי סתם בזבזתי שנתיים מחיי על משהו שיכול היה להפתר בקלות. הטיפול הוא זריקות קלקסן. אולי בשילוב עם אספירין. הרעיון הוא לגרום לדילול של הדם שכתוצאה מקרישיות היתר גורם לדם סמיך מידי שפוגע באספקת הדם לעובר. את הקלקסן אמורים לקחת למיטב הבנתי ישר אחרי השאיבה ועד סוף ההריון (שיגיע אמן). אני אמורה להתייעץ בקרוב עם המטולוג מומחה לענין והוא כנראה יקבע את המינון. המעודד בענין שיש פתרון לבעית הקרישיות. ומה זה כבר עוד זריקה לאוסף..... אני חייבת לציין שלדעתי כל הבעיה התחילה לי מהטיפולים ולא היתה קיימת קודם שכן במהלך הטיפולים הרגשתי שינויים מסוימים (למשל קושי ביציאת הדם במסגרת בדיקות דם, שלא היה קיים בעבר) אבל לא חשבתי לייחס לזה חשיבות גדולה מידי.

נעמה92

New member
קרשיות יתר

בתור אחת שסובלת מתסמונת של קרשיות יתר מאז שאני בת 19 בגלל וירוס ששיבש לי את כל המערכת הגופנית אני יכולה להגיד שבגלל הטיפולים אני מטופלת בכדור שנקרא קומדין אני לוקחת אותו פעם ביום, וברגע שיגיע הריון אמן אמן בקרוב אני אמרוה להזריק זריקה בשם קלקסן, וכך היה לי בהריון הקודם ובכל זאת הייתה לי הפלה, בשבוע 8, ודרשתי לעשות עוד בדיקות כי לא הבנתי ואני עדיין לא מבינה איך זה קרה, וכל הרופאים שדיברתי איתם אמרו שאין מה לעשות, לפעמים דברים קורים, מה אני אגיד, מקווה שהפעם הבאה תעבור בשלום...

ברור שזה לא פתרון קסם

יש מקרים שההפלה היא הדרך של הגוף להפטר מעובר שאינו תקין גנטית ואז כל הזריקות שבעולם לא יועילו. אבל עד כמה שאני מבינה, כשיש בעית קרישיות עשויה להיות גם בעית השתרשות כיוון שהדם סמיך מידי והעובר לא מצליח "לשאוב" דם כדי להמשיך ולהתפתח. ויכולות גם להגרם הפלות שכן יש בעיה במעבר הדם בין השליה למערכת הדם של האם. בקיצור, זו בעיה שיש לה פתרון, אמנם, אבל היא בטח לא חזות הכל.

חנה37

New member
נעמה92

קומדין מדלל את הדם אבל עלול לפגוע בכליות. לכן מומלץ לעקוב אחר פעולת הכליות.

נעמה92

New member
אבל איך

אפשר לברר אם הביעה היא של קרשיות או אי- ספיקה של הגופיף הצהוב? האם זה רק מקשה על הכניסה להריון או שגם גורם להפלות למרות הקלסקן? עכשו אני כ"כ לחוצה

עינת098

New member
מה הבעיה?

הרי אלו שני דברים שונים לחלוטין! אי ספיקה של גופיף צהוב אפשר לראות בקלות פשוט לפי המחזור: אם את מקבלת לפני הזמן (עד 10-11 ימים אחרי הביוץ) אז יש בעיה, ובנוסף אפשר גם למדוד את רמת הפרוגסטרון ולראות אם היא נמוכה מידי. בעיות קרישה בודקים ע"י בדיקות דם שבודקות אם יש לך בעית קרישיות. חבל שאת נלחצת ממישהי שלא שלא מבינה הרבה בתחום אלא רק שומעת חצאי דברים מחברתה.

3קטנה

New member
נכון נכון נכון נכון

ואני ארשה לעצמי להעתיק שוב את מה שכתבה עינת098 כדי שזה יחלחל לעומק: חבל שאת נלחצת ממישהי שלא מבינה הרבה בתחום אלא רק שומעת חצאי דברים מחברתה.

למעלה