בעיות עם רשת ביתית

• פותח הנושא nova
  • פורסם בתאריך

nova

New member
בעיות עם רשת ביתית

שלום לכל מומחי הרשתות. :) ברשותי שני מחשבים שעליהם מותקן WinXP. עד אתמול הייתי מחובר לאינטרנט באמצעות מודם USB שלא עשה בעיות. עכשיו התחיל כן לעשות בעיות, אחרי שהתקנתי את ה-WebCam שנטויז'ן שלחו לי. בקיצור, הרבה תמיכה לא עזרה, והחלטתי להעיף את המודם. התקנתי את מודם ה-Alcatel Speed Touch Home המוכר והוותיק ששכב לי בארון. במחשב שלי שני כרטיסי רשת. הבעיה היא שאו שהתקשורת מול המודם עובדת טוב, או שהתקשורת מול המחשב השני עובדת טוב. רק לא בו-זמנית. אני נכנס למסך Network Connections ובוחר שם Advanced ואז Advanced Settings ואז רואה שאחד מכרטיסי הרשת בעדיפות גבוהה מהשני. הכרטיס הזה הוא תמיד זה שעובד. אם קינפגתי אותו עבור המודם וחיברתי אליו אותו - האינטרנט יעבוד. אם קינפגתי אותו עבור רשת ביתית, וחיברתי את הכבל המוצלב מול המחשב השני - זה יעבוד. איך גורמים לשניהם לעבוד? אני רוצה גם יכולת לגשת למחשב השני וגם יכולת להתחבר לאינטרנט. האם Bridge Connections יפתור את זה? המודם מצפה שאני אהיה 10.200.1.1, וה-Windows רוצה שבכלל אהיה 192.168.0.1 כדי לשתף את החיבור. מה עושים? נא להגיב במהירות.. תודה!

duke4you

New member
כנראה

שאתה מנסה לשתף את הכרטיס רשת שמחובר למודם במקום את הכרטיס רשת שמחובר לרשת הפנימית. הכרטיס רשת שמחובר למודם: 10.200.1.1 הכרטיס רשת שמחובר לרשת: 192.168.0.1 ואח"כ מקש ימני על החייגן של האינטרנט -> מאפיינים -> מתקדם -> והפעלת השיתוף עבור הכרטיס רשת בעל הכתובת 192.168.0.1

duke4you

New member
זה מה שאמרתי

לשתף את החייגן שבאמצעותו הוא מתחבר לאינטרנט

nova

New member
למעשה הבעיה היא לא בשיתוף אינטרנט,

אלא בכלל בעובדה שאין לי תקשורת מול המחשב השני, כשיש לי תקשורת מול האינטרנט, ולהיפך. תלוי בהגדרות ובאיזה כבל אני מחבר. שני הכרטיסים פשוט לא עובדים ביחד.

nova

New member
אני משתף את החיבור עצמו.

הנה החיבורים: 1. כרטיס רשת ביתית - 192.168.0.1 2. כרטיס רשת אינטרנט- 10.200.1.1 3. חיבור ל-VPN, שמבוצע באמצעות חיבור מס' 2. אותו שיתפתי עבור מס' 1. ההנחה שלי היא שאני צריך לשתף את חיבור האינטרנט עצמו, לא את חיבור הרשת שמחובר למודם.

nova

New member
כן את החייגן אני משתף.

אבל כל זה לא עוזר כשאין לי תקשורת מול המחשב השני...

dov98

New member
FIREWALL סגור בשניהם?

נוריות בכרטיסי רשת דולקות? יש פינג בין המחשבים? זה הסדר...

nova

New member
:)

FIREWALL כבוי בשניהם. נוריות דולקות. יש לינק. אין פינג. עכשיו כרטיס הרשת מוגדר לעבוד באינטרנט. אבל אם אני מחליף לו כבל לזה שמחובר למחשב השני, ומפעיל את ה-Wizard של XP, זה עובד מולו טוב.

dov98

New member
לא WIZARD ולא נעליים ----->

לינק ירוק למעלה > שתוף אינטרנט > מדריך ICS . בדוק מה לא עשית בסדר.

nova

New member
עשיתי כמו שכתוב

ואין פינג בכלל בין המחשבים.

dov98

New member
תעלה פלט ---------->

של ipconfig/all מ2 המחשבים לכאן ונראה....

nova

New member
IPCONFIG /ALL למחשב שלי

Windows IP Configuration Host Name . . . . . . . . . . . . : crystal Primary Dns Suffix . . . . . . . : Node Type . . . . . . . . . . . . : Unknown IP Routing Enabled. . . . . . . . : Yes WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No Ethernet adapter Onboard LAN (ADSL): Connection-specific DNS Suffix . : Description . . . . . . . . . . . : Intel(R) PRO/100 VE Network Connecti on Physical Address. . . . . . . . . : 00-07-E9-63-7F-70 Dhcp Enabled. . . . . . . . . . . : No IP Address. . . . . . . . . . . . : 10.200.1.1 Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.0.0.0 Default Gateway . . . . . . . . . : Ethernet adapter Asound LAN (Home): Connection-specific DNS Suffix . : Description . . . . . . . . . . . : Asound 10/100M Based Fast Ethernet C ard Physical Address. . . . . . . . . : 00-E0-50-00-F9-61 Dhcp Enabled. . . . . . . . . . . : No IP Address. . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1 Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0 Default Gateway . . . . . . . . . : PPP adapter NetVision: Connection-specific DNS Suffix . : Description . . . . . . . . . . . : WAN (PPP/SLIP) Interface Physical Address. . . . . . . . . : 00-53-45-00-00-00 Dhcp Enabled. . . . . . . . . . . : No IP Address. . . . . . . . . . . . : 212.235.2.96 Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.255 Default Gateway . . . . . . . . . : 212.235.2.96 DNS Servers . . . . . . . . . . . : 212.143.212.143 194.90.1.5

nova

New member
השני כרגע עושה לי בעיות...

הכונן דיסקטים לא עובד.. :( ואין רשת.. (הממ.)

dov98

New member
אז תשתמש בינתיים ------->

בחוט ושתי כוסות אשל

nova

New member
עזוב כרגע את המחשב השני, זה לא משנה

האם הגדרות המחשב הראשון בסדר? תגיד לי מה צריך להיות בשני בהתאם ואני אשנה..

למעלה