בעיות עם עבודה

3min3m

New member
בעיות עם עבודה

אני בן 18 יש לי מן בעיה כזאת..כל פעם שאני הולך לעבודה חדשה ומשהו לא הולך ביום הראשון-שני, אני ישר נכנס ללחץ ועוזב את המקום. הבוס לא צועק או משהו כי אני חדש, אבל הוא בכל זאת מעיר הערות וזה מכניס אותי טיפה ללחץ ואז אני אומר לעצמי "יאללה זה לא מתאים לי אני אמצא לי משהו אחר" ובעבודה הבאה קורה לי אותו הדבר. אני כבר לא יודע מה לעשות עם עצמי \: למישהו יש טיפים\רעיונות בשבילי? תודה

The Guardian17

New member
אהלן...

אתה יכול לתת דוגמה ? תאר לנו אחד מהמקרים, "הכי טוב שלך"..אולי זה יעזור לנו בדיוק לדעת מה מקור הבעיה.

3min3m

New member
אממ..

לא יודע הכי טוב או לא..אבל בוא אני אתן לך דוגמא עבדתי לפני חצי שנה בערך בחנות גלידות ופורזן יוגורט. קיצר הייתי צריך לדעת לשים כדורי גלידה בוופל\כוס לגאורה זה נשמע פשוט נכון? גם אני חשבתי לפני שבאתי לעבוד בקיצור יש שם כלי מיוחד כזה שאיתו צריך "לגרור" כדור, הכדור אמור להיות עגול בצורה יחסית יפה ולשקול בהתאם. נסיתי את זה איזה יומיים, יצא לי פה ושם כמו שצריך אבל בסך הכל הייתי די חרא בזה. המנהל שם היה נחמד והכל, אבל גם הוא התחיל להגיד לי "אנחנו לא מתקדמים לשום מקום..." וכל זה ואני גם בעצמי מתחיל להרגיש לא נעים והכל.. קיצר הלכתי מהעבודה ושוב הייתה לי את ההרגשה של "בעבודה הבאה יהיה יותר טוב" מה דעתכם? ויתרתי מוקדם מדי?

עפרה ד

New member
לי נשמע שזה קשור לאיך אתה מתמודד עם

"חוסר הצלחה" או מה שנראה בעיניך כחוסר הצלחה. יכול להיות שאתה צריך תמיד להיות טוב במה שאתה עושה, ובמה שאתה לא מספיק טוב בעיני עצמך, אתה לא נוגע? לא רק בעבודה, אלא בכלל? איך אתה מתמודד עם ביקורת / הערות של מורים, הורים, חברים? באופן עקרוני אני חושבת שלא צריך לוותר בכלל, ולא רק "מוקדם מידי", במקום להיתקע בתחושה הלא נעימה שלך בעקבות הבקורת, תעשה משהו בנידון... למשל, בדוגמא שנתת - במקום לעזוב, יכולת לקחת קופסת גלידה ולהתאמן, מחוץ לשעות של המשמרת שלך. מה דעתך?

3min3m

New member
יש משהו בדברייך..

למשל לפני כמה שנים [היום זה כבר עבר פחות או יותר לדעתי] הייתה לי בעיה שאם הייתי מוצא לי איזה חברה שלדעתי היא נחמדה חמודה מתוקה והכל ופתאום בא חבר ואומר "איכס היא מכוערת\מטומטמת\וכו' מה אתה עושה איתה" הייתי לפעמים מתרחק וזהו..לא בגלל לחץ חברתי או משהו..אלא הייתי שוקל את הדעות של החברים ברצינות כמו איזה מטומטם..מקווה שהבנת על מה אני מדבר ועכשיו זה איכשהו התחיל לגלוש לתחומי עבודה.. אני כבר ממש לא יודע מה לעשות עם עצמי..יש דרך להתמודד עם זה? תודה

עפרה ד

New member
בטח שיש...

אבל זה דורש רצון ומוכנות להסתכל על התגובות שלך באובייקטיביות. אתה יכול לומר למה אתה שוקל דעות של אחרים כל כך ברצינות? מה יקרה לפי דעתך אם "תשים פס" על מה שהם אומרים? אצל כולנו קיים מן משחק כזה, איזה חלק של ההערכה העצמית שלנו תלוי במה שאחרים חושבים עלינו, ואיזה חלק תלוי במה שאנחנו חושבים. איך זה אצלך? איזה חלק תופסות אצלך הדעות של האחרים? ואם בעקבות התשובה לשאלה הזו, תחליט שאתה מעוניין לשנות את מדת העוצמה שיש לדעות של אחרים עליך - אז, אתה צריך בכל פעם לבדוק ממה נובעות התגובות שלך, ופשוט לפעול בהתאם.

3min3m

New member
כנראה ש..

אני מייחס משקל גבוה מדי לתגובות והערות של אחרים.. כבר היו מקרים בעבר ואמרתי לעצמי ש"זהו מעכשיו אני לא שם על אף אחד" זה החזיק יפה תקופה לא ארוכה בכלל [וזה החזיק רק כי הזכרתי את זה לעצמי כל הזמן, לא מטבעיות או משהו] ושוב חזרתי למצבי הרגיל.

The Guardian17

New member
לדעתי..

ומצטער על הדיליי הקל, חזרתי עייף מאיפשהו אתמול.. לדעתי כדאי שלא תרים ידיים כל כך מהר. ישמע לך קצת טיפשי, אך בהמשך יהיו דברים קשים ולא נוחים פי כמה וכמה שכנראה תרצה להרים מהם ידיים... המון דברים. אתה צריך ללמוד מעכשיו להתמודד עם דברים, לגלות דברים על עצמך שמעולם לא עשית. להיות יותר חזק, לא לוותר. הוויתור הוא הפסד ולפעמים לא רק שלך. תלמד יותר להקשיב לעצמך, אבל גם במקביל למד להחזיק את עצמך. לפעמים צריך כוח סבל כזה, משהו שהוא לא כל כך נוח, צריך ללמוד להתמודד עם דברים שלפעמים הם לא הדברים הכי טובים בחיינו.

Ben Dor

New member
שמע מתוק

הרבה פעמים מנהלים אומרים כאלה דברים בכדי שתתאמץ קצת יותר.. אתה לא צריך להיבהל מזה או משהו...כל אחד והדרך שבא הוא נותן חיזוקים... ואם אתה מוצא עבודה ולא ממש הולך לך נגיד עם הכדורים של הגלידה תבקש עוד פעם ועוד פעם עד שתבין כמו שצריך מה לעשות זאת לא בושה... אני יתן לך דומא...עבדתי במלצרות וחלק מזה הייתי צכה לדעת להכין קפה....הסבירו לי יותר מ5 פעמים ועדיין לא הבנתי איך עושים את זה כל השמות של קצר אורך ארוך קצר אניודעת כל מיני כאלה פשוט לא הצלחתי להבין.. לכל אחד יש את העבודה שמתאימה לו שנוגעת לו בקישורים...אם הקישורים שלך לא נוגעים לקהל\אוכל אל תפנה למקומות עבודה כאלה... מלבד זאת..אי אפשר להאשים את כל העולם...אתה גם חייב להעלות את הביטחון העצמי שלך ודחוף! אז אומרים לך שאתה לא עושה משהו טוב תדע מה לקחת בתור ביקורת בונה ומה לקחת בתור סתם הערה....נגיד עם החברות...אומרים לך שהם סתומות מכוערות ואנערף...אם אתה אוהב אותה ונמשך אליה ולדעתך היא ה-חברה תמשיך עם הדעה שלך...עם הביקורות שחברים שלך נותנים לך תצתרך לצאת עם שילוב של איינשטיין ובר רפאלי... בקשר ליופי...רוב האנשים הטעם שלהם ביופי של אנשים אחרים זה מה שהחברה מראה להם..אבל לכל אחד יש הטעם שלו...נגיד לי יש חבר שמנמן ואני ממש נמשכת אליו ובעיני הוא הכי יפה בעולם! וזה ככה בגלל שהבנים שלדעתי הכי יפים הם בנים שמנמנים...ומה שחברה מציעה זה בראט פיט (שאגב לדעתי הוא לא נראה משהו בכלל).... מקווה שהבנתה את מה שניסיתי להסביר לך אם אתה צריך עוד עצה\עזרה בכיףף =]

3min3m

New member
תודה:)

באמת אני חייב להעלות את הבטחון העצמי וכמו שאומרים לא לשים ז** על אף אחד ד"א מה נסגר בסוף עם המלצרות? התייאשת או שזה הצליח?

Ben Dor

New member
האמת שעזבתי

ולא בגלל הקפה...אלא בגלל המנהלת שממש שנאתי אותה...היא לא ידעה לנהל... לימדו אותי ואת כל החדשים מהתפריט שנותנים ללקוחות שזה ממש פגע בתפקוד שלנו בתור מלצרים...לא ידענו כל כך מה התוכן של כל מנה ומנה... והיא ממש הקשתה עלי...עבדתי לידה וכל פעם היא הייתה צועקת עלי לכי תעשי פה לכי תעשי שם....וסתם אישה מפגרת....אז החלטתי לעזוב...

LIHILM

New member
אז תבין שהערות

זה בשביל שתתקן לא כדי להעיר, אלא כדי לבנוטת. ביקורת בונה, ואם זה לא בצעקות אז סבבה. ביום יומיים הראשונים אתה רק מתחיל להתמצא בכל.. זה בסדר...

"משהו אחר"

נראה לי שאתה מתרגש, נלחץ, במקום עבודה חדש. מאוד חשוב לך להצליח וזה מאוד מלחיץ אותך. נראה לי שזה חוסר התמדה. אם היית מתמיד וממשיך "ללמוד" את המקצוע, את מה שדורשים ממך ולא מתייאש מהר, אולי אז היית מגיע למשהו היום. בכל מקרה, אני מציעה שבפעם הבאה שאתה מתחיל עבודה, או בעצם כל דבר בחיים, אז אל תלחץ, תירגע, תחשוב חיובי. כל ההתחלות קשות, אף בוס לא יפטר אותך, בלי שתהיה לך האפשרות להתאקלם במקום העבודה. כבר בראיון העבודה אתה יכול להגיד שיש לך רצון ללמוד ולהצליח. אל תצפה מעצמך לניסים. לאט לאט, קח את הזמן. העיקר תנסה להירגע. אם לא הולך, נסה שוב. אולי אז תצליח. אם תתמיד באמת תגיע "למשהו אחר". בהצלחה :)

למעלה