בעיות עם הכונן הכשיח במחשב חדש

arye9

New member
בעיות עם הכונן הכשיח במחשב חדש

שבת שלום במחשב חדש, מהקופסה, הדלקתי אותו והכנסתי CD W98. הכל היה בסדר עד שפתאום התברר שבכונן יש רק 2G במקום 40G. מה קרה? מה לעשות? תודה אריה

ziv959

New member
אז ככה

כאשר קונים הרד-דיסק חדש מהחנות יש צורך קודם כל להכשיר אותו לעבודה, ההכשרה היא למעשה חלוקה של ההרד-דיסק ופירמוט של המחיצות. ככל הנראה מה שקרה במקרה שלך זה שעשו מחיצה רק לחלק מן ההרד-דיסק (ל-2 גיגה שאתה רואה) ובכל השאר לא נגעו, הם שם אבל אתה פשוט לא רואה אותם. עכשיו, קיימים מספר שיטות כדי להכשיר את ההר-דיסק, האחת היא שימוש בתוכנת FDISK , זה כלי קטן אשר בא עם windows, הבעיה הגדולה עם הכלי הזה בשביל משתמשים לא מנוסים זה שהוא כלי טקסטואלי (לא גרפי) אשר צריך להבין מה עושים בכדי להשתמש בו. האופציה השניה היא (והיא תקפה רק אם כבר התקנת את ה-windows), להשתמש בתוכנת partition magic , גם כן יש צורך בהבנה של מה שעושים, אבל זוהי תוכנה גרפית ודי ידידותית (וגם באה עם מספיק תיעוד בעזרה בשביל להבין משם מה צריך לעשות). האופציה השלישית היא להתקין windows xp. כאשר אתה מתקין את xp יש שלב בהתקנה שבו הוא שואל אותך לאן ברצונך להתקין, והאם ברצונך ליצור מחיצה (partition) חדש. יאמר שבכל המקרים דרוש ידע בסיסי מסויים (במיוחד אם יש לך על ההרד-דיסק חומר חשוב שאותו אתה מפחד לאבד. אתה יכול לחפש בגוגל את הנושאים הללו, יש בין האתרים המון חומר והסברים כיצד לבצע זאת, ואם בכל זאת תסתבך את אנחנו פה.. נ.ב - יכול להיות ש-98 מהדורה ראשונה מוגבל לנפח הכוננים של עד 2 גיגה לכונן (אתה יכול להשתמש בכל המקום, אולם תצטרך לפצל את ההרד-דיסק להרבה כוננים אשר כל אחד מהם יכיל 2 גיגה.. ושוב פעם, זה יכול להיות, אני זוכר שב-windows 95 זה היה כך, יכול להיות שגם ב98 מהדורה ראשונה זה עוד נשאר. מה שבטוח שב-98 מהדורה שניה זה כבר לא קיים. זיו

arye9

New member
אז ככה

במחשב הנוכחי הכונן הוא 40G ומערכת ההפעלה היא 98 מהדורה 2 כך שכאן לא הבעיה. כן, התקנתי את הווינדוס והחומר המועט שעלה עליו יוכל לרדת בקלות לכמה פלופיס. אנסה להשתמש בPARITATION MAGIC אני מקווה שלא אוכל לעשות נזק בלתי הפיך (תזהיר אותי בבקשה אם כן). בקשר לWXP אני לא רוצה לקנות עכשיו וכמו כן שמעתי שהוא מתאים למחשב אחד בלבד (רישום וכו') כך שאם ארצה להחליף מחשב או לפרמט שנית אצטרך לקנות חדש). אוי כמה טוב היה לפני 20 שנה עם ה XT שלא היו בעיות
. תודה רבה אהיה בקשר שבוע טוב אריה

למעלה