בעיות בהתנעה

דג חי

New member
בעיות בהתנעה ../images/Emo134.gif

מאתמול יש לי בעיות בהתנעת הרכב (איביזה שנת 2000 ידנית). כשאני בא להניע הסטרטר מתחיל אבל כאילו אין לו כח להמשיך והתצוגה שמראה את השעה ואת מרחק הנסיעה האחרון (TRIP) מתאפסות. אציין שזה קורה גם כשהרכב קר וגם כשהוא אחרי נסיעה. הבוקר שוב הייתה את אותה בעיה אז נסעתי לחשמלאי. כמובן שאצלו הרכב הניע טוב ולכן הוא אמר לי שהוא לא יכול לאבחן כרגע כלום. מה לדעתכם הבעיה? אילו דברים אני יכול לבדוק לבד. תודה ובוקר טוב.

חן 1111

Active member
החשמלאי יכול לבדוק את מצב המצבר

שזה החשד הראשון. תבדוק גם את חיבורי המצבר. לפעמים הם נראים בסדר אבל יש לכלוך מתחתם. תנתק, תנקה ותחבר. תהדק טוב.

דג חי

New member
אם אני מנתק את חיבורי המצבר

לצורך ניקיון זה יכול לפגוע במשהו ברכב (אין לא אזעקה
)? אני יודע שהמצבר ישן ואין עליו מדבקה. איך בודקים בו מים (אם זה קשור)? החשמלאי אמר שהוא לא רוצה סתם להתחיל להחליף לי חלקים כי חבל. יכול להיות שהבעיה היא בסטרטר או במשהו אחר?

jekichan

New member
נתקלתי בתופעה של נורת כרית אויר

דולקת אחרי ניתוק מצבר אני לא יודע אם הם ניתקו את המצבר כשהסוויצ' היה פתוח אבל אני לא הייתי לוקח סיכון

דג חי

New member
נזכרתי בעוד משהו

אבל לא בטוח אם זה קשור. כשאני מסובב את המפתחעד הסוף (לפני ההתנעה) נדלקת גם מנורת הדלק (מיכל ריק) זה אף פעם לא קרה והמיכל כמעט מלא. אולי יש איזו סתימה כי כשהרכב מניע המנוע עובד חלק.

חן 1111

Active member
בדרך כלל לא.

אתה צריך לעשות את זה כשהסויצ' סגור, ולנתק קודם את הקוטב השלילי. כשמחברים, לחבר קודם את הקוטב החיובי. אם יש רדיו עם קוד, תצטרך אחרי זה להכניס את הקוד. החשמלאי יכול לבדוק אם המצבר תקין או עייף עם מכשיר בדיקה. אני לא מבין למה הוא לא עשה את זה.

דג חי

New member
../images/Emo130.gif כמה יעלה מצבר חדש?

האם מצבר של שנפ זה בסדר?

דג חי

New member
../images/Emo130.gif../images/Emo130.gif../images/Emo130.gif../images/Emo130.gif

מקפיץץץץץץץ
כמה יעלה מצבר חדש?

למעלה