בעיה

פלונית30

New member
בעיה

היי, לא ידעתי לאיזה פורום לפנות כדי לפתור את הבעיה הספציפית הזאת אז החלטתי לפנות לפורום הזה, בתקווה שמישהו יוכל לתת לי עצות ולעזור לי. אדגיש ואומר שאני לא מחפשת הצעות לטיפול וכו, אלא רק לפתור את הבעיה שמציקה לי כבר זמן מה.
יש מישהי במשפחה הקרובה שלי (אשת דודי) שפגעה בנקודה מאוד רגישה אצלי ועשתה זאת בפומבי, ז"א מול המשפחה. נגעה בנקודה זו כמה פעמים וראתה שאני מתעלמת ואז שוב ושוב עד שהתפוצצתי עליה. מאז אנחנו לא מדברות-חסמה אותי בטלפון, מחקה מהפייסבוק וכו. כל פעם שיש מפגש משפחתי אני פשוט לא יכולה לעצור את הזעם שלי עליה ואני נעשית עצבנית, הנוכחות שלה מפריעה לי. במקום להתעלם ממנה אני פשוט לא מצליחה לרסן את עצמי וחוזרת הביתה מהמפגשים המשפחתיים טעונה. הגעתי למצב שאני ממש שונאת אותה ורק מחפשת לעקוץ אותה...בחיים לא קרה לי דבר כזה מעולם! אני פשוט לא מצליחה להשתלט על עצמי ולרסן את עצמי. הרי אני יודעת שהיא אדם מאוד שטחי שמתעסק בחיים של אנשים אחרים כל הזמן ושבאמת אין לי צורך לבזבז עליה אנרגיות מיותרות אבל איכשהו משהו לא עובד פה...כל פעם זה עולה מחדש טבא לי פשוט להתנקם בה.

אשמח להצעות ולעזרה מכם

פתרונות

היי פלונית 30,

האמת היא שזו בעיה מאוד נפוצה ומורגשת בעיקר באזור החגים. בין אם מדובר בקרובת משפחה ששואלת שאלות מביכות או מציקות ובין אם זה אדם שמכעיס אותנו בכל צורת התנהגות שלילית אחרת, אנחנו תקועים איתם כי הם בני משפחה ואי אפשר להימנע מנוכחותם לנצח.

זו גם הסיבה שבגללה כתבתי בבלוג שלי 3 מאמרים על הנושא שיכולים לעזור לך:

א. 7 עקרונות פשוטים שיעזרו לך להתמודד ברוגע עם אנשים מעצבנים
ב. 7 קווים מנחים שיעזרו לך לצלוח את ארוחת החג בשלום
ג. 5 טריקים שיעזרו לנו לנטרל שאלות מביכות בארוחת החג המשפחתית

בהצלחה!

למעלה