בעיה...

benibam

New member
בעיה...

שלום רב, בימים אלו אני בונה בית פרטי על מגרש הממוקם במדרון. במעלה ההר, בצמוד למגרש שלי, נבנה בית פרטי נוסף. מכיוון שהוא גבוה ממני ישנו קיר אשר תומך את המגרש של שכני. אינני יודע את הגובה המדויק (אפס אפס) של שכני או באיזה גובה מקסימום יכול להיות הפיתוח של השטח שלו לכיווני (במורד ההר). לאחרונה ראיתי כי השכן מתכוון להגביה את הקיר התומך (הותקנו לוחות קרש כהנה ליציקה) באופן משמעותי. הגבהת הקיר תגרום לי לנזק רב (הקיר נמצא מדרום לביתי שגם כך נמוך ממגרש השכן). שאלתי היא כיצד באפשרותי לבדוק האם מדובר כאן בחריגה ? מהן זכויותיי בקבלת מידע על הגבהים ממחלקת ההנדסה? ובמידה ואכן מדובר בחריגה כיצד מומלץ לפעול ? תודה.

פרל דוד

New member
הגבהת קיר תומך - התייחסות.

יתכן שמדובר בהגבהה מותרת ליצירת מעקה שימנע נפילה עפ"י התוכנית שאושרה ו...יתכן שגילית חריגה. עליך לפנות לשכינך/הקבלן במקום ולשאול שאלות ראשוניות שיאפשרו לך לגבש עמדה לגבי הגבהת הקיר,במידה וישתפו איתך פעולה תוכל לראות את התוכניות המאושרות, כשמדובר על קבלן עם רישיון בדר"כ יש שלט של הגורמים המתכננים ותוכל לבדוק גם שם. לאחר מכן גש למדור רישוי במח' מהנדס העיר במקום מגוריך ,תמלא טופס ותדרוש בדיקה , רצוי שתצרף תמונות. בשלב זה במידה והיתה חריגה יוצא לשכנך צו להפסקת עבודה ותוכל להתייעץ עם עו"ד לגבי המשך מעשיך.

hutc10

New member
לא תשובה משפטית אבל לא פחות חשוב

אתה יכול לבדוק בעירייה אם זה אושר או שחריגה. בכל מקרה הקטע החשוב הוא שתוודא טוב טוב שהשכן שלך מלמעלה בונה עם מהנדס שחותם על הקיר. ביישוב אלפי מנשה קרה לפני פחות משנה מקרה שבו בנו קיר תומך בדיוק כמו אצל השכן שלך. שם דובר בחריגה. יום אחד הקיר התתומך נפל על הבית שמתחתיו ומוטט חצי בית בערך. הבית כולו הגיע כתוצאה מכך למצב של לא ראוי למגורים והוא יועד להריסה. אל תזלזל ואל תקל ראש בהבטחות של השכן או הקבלן שהכל בסדר והכל בפיקוח. תבדוק בעצמך עד שתהיה בטוח.

למעלה